Отговори
  • Мнения: 631
Веднага искам да уточня че става дума за мои лични наблюдения върху ограничен кръг бебета, че дълго кърмените бебета са малко по мързеливи така да се каже от връстниците си които са рано захранени и т.н
Например спомняте ли си вашите кърмачета кога започанах да се въртят, пълзят, стават и т.н
и друго
моето мъниче прави какво прави все гледа да дойде при мен да го гушна да го взема направо си ми е един глезанчо, но и аз си го взема гушкам и всичко когато си иска  и вообще не се оплаквам просто се съветвам и вашите ли са така

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също е много гальовна и обична, но в никакъв случай спокойна  Naughty Кърмена е до 8 месец.

# 2
  • Мнения: 289
Моят бебчо също раздава задушаващи прегръдки Wink много е енергичен, непрекъснато се движи, но като го сравнявам с приятелчето му, което е на АМ още от първите месеци, наистина малко по-късно започна и да сяда, и да си стои на крачетата - другото детенце успя да направи по-рано тези неща, докато моето - на възрастта, когато би трябвало да ги направи. Досега не бях направила връзка с храненето  newsm78 мислех че е защото ние сме по-пухкави от приятелчето, и ни тежи дупето  Mr. Green
Спокоен ми е трудно да го нарека, щото не му е такъв темперамента просто   Grinning, но определено не е напрегнат и нервен  мисля че възможността да се успокоят на гърдата и да заспят, да получат веднага храната си, без да се налага да чакат да бъде приготвена, честият контакт с мама правят бебчетата на кърмя някак по-уверени.. не мога да го обясня.. но този цитат от библиотеката намирам че е абсолютно верен  Peace

"Децата, които са кърмени продължително време, са по-сигурни от бебета, които са отбити рано, защото нуждите им са били задоволени през уязвимия период на детството".

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Това,че са любвеобвилни и гальовни не ги прави мързеливи. Всяко дете е с различен темперамент ,но не мисля, че кърмените бебета се развиват по-бавно от връстниците си. дъщеря ми започна да си вдига и държи главата изправена дори твърде рано, не е имала проблем с обръщането, пълзенето или ходенето, а беше изключително кърмено бебе и сега на 1г. и 3 м. все още се кърмим и нямам наблюдения, както при нея, така и при другите кърмачета около нас,че се развиват по-бавно или че са по-мързеливи. А гушкането си е много хубаво нещо, щом детето иска, гушкай си го и му се радвай!!! Hug  желая ви дълго кърмене и много гушкане!!!  Grinning

# 4
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Че са по-гушкави - да, съгласна съм, но не и че са по-мързеливи, по-бавно прохождащи, изправящи се ит.н. Моята мома е страшно подвижно човече още от първия ден, главата си държеше изправена още в родилното, почна да сяда, да се изправя и т.н. много бързо - не че съм я сравнявала с другите, но сега малко преди да навърши годинка вече се пуска и ходи до 10-на крачки сама. А и все още сме почти само на кърма.
Според мен не е въпрос на хранене, просто на темперамент на детето.

# 5
  • Мнения: 4 629
Аз не съм установила кърмените бебета да по-мързеливи, по-обичливи и т.н. от не кърмените  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 44 028
Няма такова нещо, ела да видиш моята щуретина, от двумесечен се надигаше да се бори да сяда - не че можеше ама да се пъне.....без помощ на 6 и полувина сам си седна, на 6 месеца се изправи на крака вкопчен в решетката на леглото си, а на 9м без 2-3 дни проходи...изобщо не се спира диването, само фърчи насам-натам, няма полужение да седне да сииграе мирно за повече от 5 мин....а за гушкането....хъммм голям е глезан, много обича да го гушкат, мачкат и целуват....но не знам дали е въпрос на кърмене или не, отбих го преди месец и малко и нещата не са се променили...все си е такъв.

# 7
  • Мнения: 679
Ние още се кърмим, но не мога да кажа, че е мързелив. Напротив - много подвижен, много весел, постоянно рита с крачета и маха с ръчички, не спира дори за момент. Така е от първия месец, дори когато беше само на няколко дни. Само когато спинка мирува.

# 8
  • Мнения: 3 760
Моята бебка отговаря на наблюденията ти  Laughing Но повечето кърмени бебета, които съм виждала са си точно толкова щкръкляви и щури като хранените с Ам и тези на смесено хранене. Т.е. децата са различни.
Иначе мисля, че дълго кърмените бебета са по спокойни и независими.

# 9
  • Мнения: 4 181
аз пък имам точно обратните наблюдения, че са много по -подвижни и енергични.
предполагам, че всъщност храненето няма никакво значение и всичко си е до дете Peace

# 10
  • Мнения: 641
Определено е много енергична в сравнение с останалите деца около нас, кърмени или не Grinning.
На 4 месеца се опитваше да седне, на седем се изправяше сама, проходи преди годинка...

# 11
  • Мнения: 2 159
ние сме още само на кърма, но не сме от най-гушкащите
иначе много рано си вдигна главата, сега се мъчи да пълзи, много активно бебе според докито, даже на мен лично ми се струва прекалено активна, че даже и нервна newsm78

# 12
  • Мнения: 3 092
Аз определено не съм забелязала подобно нещо , но  си мисля че главната роля за всичко изброено от авторката на темата си има характерът на детето , следва темперамент и после всичко останало  Wink

# 13
  • Мнения: 8 242
Лелеее мойто е всичко друго, но не и спокойно и мързеливо  Crazy има енергия за 10 бебета..
На 3 месеца вече се въртеше най-спокойно по корем и по гръб, вдигаше си дупето и се мъчеше да лази, ама пустата тиква още му тежеше. На 6 месеца сядаше сам, тогава започна да пълзи като фурия, няма стигане. Всяка секунда използва да се катери да се мятка насам-натам.. Луд умора нема  Joy

# 14
  • Мнения: 942
В никакъв случай NaughtyМоето е повече от активно,голямо шило е Grinning Енергия има като за 10 #Crazyи прави майка си луда калинка Grinning Започна да седи стабилно на 5 месеца,на 8 пропълзя като стрела(според някой може да е късно,но...),на девет проходихме и сега е лудница в къщи #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт