Вертикални щори и щори за детска стая

  • 5 475
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 934
Питането ми е....доколко добра е непропускливостта на вертикалните щори, сравнена с хоризонталните алуминиеви такива....Чувала съм и за ламинирани вертикални, които не задържат прах и лесно се почистват. А доколко са издържливи и не се повреждат?
А има ли вертикални щори за детска стая с картинки? newsm78....в смисъл..като се затворят се вижда някаква детска картинка?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ако под ламинирани, разбираш PVC вертикални щори - не се набутвай. От леко движение на въздуха ламелите се блъскат един в друг и тракат отвратително.

# 2
  • Мнения: 6 320
В детската стая поставихме роло-щори. Текстилни са, с водачи (т.е. захванати са изцяло към прозореца).
При роло-щорите има възможност за избор на щампа и при спуснати щори прозорците могат да изглеждат като картинка.

Преди това в детската ни стая щорите бяха хоризонтални, но почистването им беше по-трудно, а и децата редовно ги обръщаха. Освен това, спряхме се на роло-щори, защото и хоризонталните, и вертикалните щори не са захванати за прозореца по цялата дължина и при най-малкия повей на вятър (например лятото, когато се спи на отворени прозорци) започват да се местят и да дрънчат.

Търсих из нета картинка на роло-щори - май на тази се вижда добре как са захванати
http://www.alisterm.com/images/shtorazoom.jpg

Относно пропускливостта - зависи какви ще избереш.
За детската ние избрахме светли щори с голяма пропускливост и дори когато са спуснати все пак светлина влиза. За нашата спалня обаче избрахме доста непропускливи и дори и при най-силното слънце, когато се спуснат вътре става доста тъмно.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 01:57 от Mamma

# 3
  • Мнения: 934
В детската стая поставихме роло-щори. Текстилни са, с водачи (т.е. захванати са изцяло към прозореца).

Значи, ако добре разбрах се дупчи ПВЦ-дограата, така ли? Дали ще успея да убедя мъжа ми да го направи....чудя се.. newsm78
Би ли споделила от коя фирма ги взехте? Скъпи ли са?

# 4
  • Мнения: 852
При всички положения ако си сложиш роло щори ще трябва да се продупчи дограмата/т.е.стъклодържачите се дупчат само/.Иначе не излизат много скъпи,зависи от плата и от това дали ще са с водачи или без.На мен за прозорец 210/140 ми излязоха около 150лв с водачи и с уж перящ се плат.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт