Любими занимания,игри;умения и навици;"бисерчета"...

  • 1 909
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 640
http://www.zveryshki.ru/-тук често раглеждаме-има интересни худ.фотографии на животни,коментираме ги.

# 31
  • Мнения: 3 491
като казахте компютър-3 годишните оправят ли се с мишка и за колко време се нау1ават?
Зависи от детето. Нашият големият се оправяше на по-рано от 3 години, на 3 и нещо можеше вече сам си разпечата картинки за оцветяване. Самоинициативно.
Малкият започна на 4. Много обичаше игрички, но някой друг да щрака. Накрая баща му го остави един ден да се оправи сам, и толкова.

# 32
  • Мнения: 3 367
  А ти какво точно имаш предвид?Искаш целенасочено, с образователна цел да се занимавате ли?[/color]
не,просто от любопитство питах...аз давам пс 1-2/седмица за по 10мин макс,но взе да ми омръзва да играя на форми,цветове и пр та се 1удех кога ще запо1не сама да щрака..разбира играта, цели ок,но като натисне и курсорът се мести и драма на бу1ки..та питах дали не е рано принципно,явно не е;
мерси за отговорите!

# 33
  • Мнения: 1 640
    Anette,рано им е сякаш,а относно дотягането да се занимаваш с форми,цветове,броене на пеперудки--о-оооооооо,и на мен ми писна.Искам и аз щерката да се справя съвсем сама с обучителните игрички,но не сме задобрели толкова.Освен това у нас вече има разправии кой ще седне пред комп-ра.Даже хокам детето,когато не ме оставя да пиша на клавиатурата.Иска ми се да си играе с играчките си,да строи с конструктора,да реди пъзели и обгрижва куклите си,но не-детето иска на комп-а.Притеснявам се да не се пристрасти,защото относно гледането на филмчета вече се забелязва подобна тенденция.
  Друго ,което ме смущава,е ,че често ме търси за игра,за компания при гледане на дет.филми,т.е. аз да съм с нея или край нея.Против съм такова обсебване.Иска ми се да стане по-самостоятелна,да ми оставя възможност да свърша нещо необезпокоявана.Дори забелязвам,че ме "наказва" с бели,когато не съм на нейно разположение.Прави така,че да съжалявам,че съм я пренебрегнала за половин-1 час.Разбирам,че е нужна работа в тази насока.
  Друго-започна да ни прави същите забележки,които ние й отправяме.Примерно,ако разлея или съборя нещо,ако се покапя,ако повиша тон.И се кара дори/с мимики и жестове,които будят смях,защото не подхождат на възрастта й/!Въобще,вече се оформя пред очите ни "копието" ни.

# 34
  • Мнения: 3 367
ФЕЯТА,
описваш дъщеря ни:)в1ера на майтап плеснах баща и-като викна-мами,това не е хубаво,трябва лееееко да пипаш тати(така и казваме да се отнася с брат си)...та се извинявах..
определено иска да съм наоколо и,дори да си рисува,аз да съм на масата до нея да 1ета; много се опитвам да разбере 1е и аз си имам мое време,даже се карам понякога,ни засега 1естно казано съм около тях непрестанно докато са будни.
дразя се 1е все аз им измислям занимавки,иска ми се да са по самоинициативни,ако някой има рецепта за това -да дума
за пс-ми вижда ме 1е вися аз,иска и тя;копират вси1ко,страшно ми става понякога какви модели предлагам..

Общи условия

Активация на акаунт