Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добрич

Здравейте мами, които кърмите своите бебоци по-дълго време.
Накратко: бебо е на две седмици и изцяло се кърмим. По-големия си син кърмих до 5 месеца и тогава както и сега , също не бях наясно, кои от плодовете и зеленчуците не трябва да се консумират от майката , щом кърми.
Попитах педиатъра , но се оказа ,че от плодовете мога да ям само ябълки , а от зеленчуците - май нищо. Знам , че ягодите предизвикват алергии , а зелето засилва коликите.
Бих Ви била благодарна да споделите Вашият опит  Smile
Цитирай

Варна

Честито бебенце   bouquet
Много да ти е здраво и мноого мнооого да те радва!
Може да ядеш всичко, забранено е пушенето и пиенето на алкохол, кафе - най-много едно на ден и то не много силно. В началото аз се ограничавах от храни, които причиняват газове на мен с идеята да избегнем коликите и наистина нямахме колики, но не съм сигурна че е от това или просто на нас ни се размина по-други причини. Най-важно е да си емоционално спокойна и отпочинала физически.
Пожелавам ти едно дълго и успешно кърмене newsm10
Цитирай

Честно казано, не знам от къде идват тези митове и легенди, че по време на кърмене не трябвало да се яде това и онова?  Thinking Аз лично ядях всичко, без ограничения, естетвено не съм пила алкохол, не съм пушила, кафе по принцип не пия, но иначе може, както е казала Цветана. Иначе много се ядосвах, когато свекърът и свекърва ми дърпаха от ръцете разни плодове и зеленчуци или направо чинии с храна, която според тях не биваше да ям  Mad и ми носеха някакви компоти посред лято , чайове и друго болкуци и ме силеха да ги ям и пия. Съгласна съм обаче, че някои бебета може да реагират на определа храна и тогава майката трябва да внимава. Ако всичко е наред обаче няма нужда от ограничения.
Цитирай

Пловдив

Честито бебенце   bouquet
Може да ядеш всичко, забранено е пушенето и пиенето на алкохол, кафе - най-много едно на ден и то не много силно. В началото аз се ограничавах от храни, които причиняват газове на мен с идеята да избегнем коликите и наистина нямахме колики, но не съм сигурна че е от това или просто на нас ни се размина по-други причини. Най-важно е да си емоционално спокойна и отпочинала физически.
Подкрепям напълно! Можеш да хапваш всичко, което ти се яде, а ако ти се допие още кафе-направи си безкофеиново. Ако детето има някакви алергии и проблеми,тогава се налага да минеш на хранителен режим. Бъдете здрави и успешно и дълго кърмене!
Цитирай

USA & Germany

Можеш да си ядеш каквото поискаш, даже наблягай на плодовете и зеленчуците, защото имаш нужда от витамините им. От всичката американска литература която съм изчела никъде не съм срещала предупреждения относно плодове и зеленчуци. Само ако забележиш че получава газове от определен зеленчук (зеле например) можеш да намалиш консумацията...Алергиите при децата се получават когато те самите почнат да ядат определени храни а чрез кърмата. За това се препоръчва захранване не по рано от 6 месеца. Сега си хапвай ягодки като почнат, и въобщв не му мисли...А, може да се замислиш за намиране на нов лекар....
Цитирай
Зависи от бебето. Част от бебетата са чувствителни към това, което ядат майките. Аз това го прочетох по-късно,  бях се подложила на много строга диета и не ядах почти нищо. Резултатът беше кръвно 80/40, а бебето ми  имаше ужасни колики, въпреки, че не ядях почти нищо.  След първия месец коликите отшумяха напълно, а аз вече си ядях всичко без това да се отразява по някакъв начин на бебето. Така е и до сега (бебето е вече на 1г. и 8 месеца) Въздържам се само от алкохол, макар, че пия бира от време на време. Кафе пия редовно по веднъж, понякога и два пъти на ден.
От друга страна, когато едното бебе на снаха , почна да ака по малко кръвчица,  лекарите( в американско) казаха, че е чувствително към кравето мляко в кърмата. Снаха ми спря млякото и детето се оправи.
Моят съвет е да си ядеш всичко, да видиш това как се отразява на бебето и тогава да прецениш дали трябва да спреш някоя храна.
Цитирай

София

наистина зависи от бебето, иначе на теория - никакви цитруси, ягоди и подобните им. от зеленчуците - без бобовите, доматите,зеле.
др храни са - яйцата, ядките - фъстъци особено, млечните храни и ест неща от типа на кафе, шоколад, цгари...натурални сокове, неща съдържащи консерванти...
Цитирай

Браво за реешението  bouquet
Диети в никакъв случай-и ти и бебето имате нужда от витамини, минерали и т.н.
Лично аз избягвах някои храни /хапвах ги в по-умерено количество/, които създаваха проблеми на беб-в случая колики..прясно мляко, зеле, бобови култури.
Без кафе не мога, мн ми е ниско кръвното....пих през цялата бременност, така че продължих и след това, но пия по 1-2 сутрин.
Шоколад и сладко не съм изяждала толкова много през живота си, колкото след като родих /и продължавам/..син ни е вече на 1г и 2мес.
Все още го кърмя и ще спра когато му спрат потребностите от кърма Mr. Green..а иначе до 6,5мес беше САМО на кърма.вода реши да пропие на 11мес.
Сигурно имаш повечко от нужното за беб кърма-замразявай Wink. Сега правя със замразена каши, ползвах я при захранването-карт.пюре и пр Wink
По принцип за зеленчуците не съм чувала да дават мн алергии..иначе плодовете-цитруси, мъхнати /ягоди, малини, къпини, кайсии, праскови/
Но ако не прекаляваш=нема проблем Peace
Успех!  bouquet
Цитирай

София, център

Честито бебенце   bouquet
аз действах така и не съм имала проблеми Peace , но си зависи от бебето
Цитирай

Добрич

Благодаря на всички Ви за отговорите Smile
Ще се вслушам в съветите Ви Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.