Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Karlovo

Мнения: 417
Здравейте , искам да попитам трябва ли да съм регистрирана в Бюрото по труда ,за да получавам детските за децата ? Аз съм разведена от 8 години, а и бащата на децата ми почина миналата година.Тук институциите на се наясно с закона,защото навсякаде казват различни неща. Много ще съм ви благодарна ако ми кажете как е точно . newsm51
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
Ако става дума за прословутите 18 лв за първо и 20 лв за второ дете по ЗСПД  няма нужда да си регистрирана в БТ. Условията да ги получаваш са следните

ЗСПД-Чл. 4. (Изм. и доп., ДВ, бр. 69/2004 г., бр. 21/2006 г. - сила от 10 март 2006 г.) Право на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2.


здб 2007 -§ 13. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е 200 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е, както следва:

1. за първо дете - 18 лв.;

2. за второ и всяко следващо дете - 20 лв.
Цитирай

Karlovo

Мнения: 417
Много благодаря за отговора .  Smile
Цитирай

София

Мнения: 2 577

здб 2007 -§ 13. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2007 г. е 200 лв.

това не е ли за 2006 год, а за 2007год - сумата да е 250 лв  newsm78,
четох го някъде newsm78
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
В ДБ пише 200 пейснала съм го .
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.