има ли легла за породени - бебе и батко на солидна възраст от 2.5г

  • 2 395
  • 16
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
баткото е на 2.5г но се върти и спи на детското си легло плътно долепено до спалнята ми
бебето спеше в една подвижно муз легълце на бертони, но то скоро няма да ни става
та въпроса е - още една кошара  newsm78  newsm78 или?
не смея на високо баткото, но се пак ако на пазара има наистина обезопасени варианти - с висока стран решетка легла на средна височина - това би блио чудесно

или ако има вариант за породени деца
или вие ако сте открили нещо - моля  за идеи
видях по диагонал темите, но все пак не съм видяла нещо което да става за дете, което се върти много - всчико на бг пазара е с ниска ограда /говоря за горното легло/
а ми трябва и не много високо - колкото да пъхна отдолу стандартна кошара 140/70

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Най-добре отиди в някоя мебелна фирма,която прави по поръчка и си кажи изискванията. PeaceЩе ти я направят  Hug

# 2
  • Мнения: 1 753
Абонирам се за темата....
Моите двете си имат отделни легла - Сафия в малка кошарка, Ани в по-голяма със свалени решетки....
Малкото легло сме го харизали на едни приятели за след 3-4 месеца. Та до тогава трябва да измислим и ние някакъв вариант....  Confused

# 3
  • Мнения: 295
Мисля, че ако имаш място спокойно вече може да приучваш баткото на самостоятелно голямо легло. Моят син беше на годинка и половина като го преместих. Помогна ми, че леглото, на което се научи беше двойно (с друго дърпащо се отдолу). Отне му около седмица, за да свикне и спре да се търкулва. В повечето случаи дори не се събуждаше и го намирах така заспал на долното.

Малката засега е в бебешко, но мисля и нея до месец да я преместя. Понеже нямаме вече такова двойно легло, намерих в Премама едни решетки, които се закрепят отстрани на обикновено голямо легло и мисля да я караме с тях, докато свикне с габарита.

По принцип не харесвам леглата едно над друго, но и никога не съм имала, за да съм обективна. Просто все ме е страх, че детето отгоре може да падне. Или пък ме е притеснявал факта, когато трябва да будиш едното, а другото не е необходимо да става; или пък когато е болно и трябва да се кетриш до горе... Но сигурно не е толкова сложно.

А ако вече си решила на твоя вариант, определено ти трябва фирма, правеща мебели по поръчка.

# 4
  • Мнения: 1 753
Има и още нещо, което ме притеснява в леглата на 2 етажа - въздухът на 2-ри етаж е по-спарен и по-топъл от този на долния етаж... Не е справедливо някак си спрямо детето отгоре...

# 5
  • Мнения: 8 999
За да е честно - и двете деца в горни легла! При моите проблемът беше, че и двамата искаха да имат стълбичка, щяха да се избият още преди да поръчам леглата, затова се спрях на този вариант. Така и под леглата си имат едно доста приятно лично пространство, където си държат съкровищата и се завират да си играят като в пещери. Но мисля, че 2.5 г. са малко, за да го качиш на втория етаж. Проблем с въздуха няма - аз лично тествах през лятото, за да съм сигурна, че не измъчвам поколението си. Изчакай още малко за баткото. В СОМО съм виждала не от най-високите легла,  докато не си удря главата си играе там, а като поотрасне слагаш отдолу гардеробчета и го оползотворяваш въздуха. Бяха приятен модел и на добра цена - потърси в сайта им.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Много интересни легла има в магазините.
Виж това, а това тук е едно добро решение.
Още интересни решения, които можеш да начертаеш на някоя мебелна къща, за да ти ги изпълни - цък, цък, цък, цък.

А за това, което търсиш - т о в а е най-доброто, поне за мен, особено, ако добавиш и ограничители отстрани ....  Peace
Успех!   bouquet

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 936
това високото легло Аз пък нещо подобно съм замислила за моите юнаци за догодина.
Тези мебели ги внасят Нов дом - Симеонов

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
catnadeen,
Намерих и още едно, което много търсих преди малко, но не можах да ти покажа.
Изпитано е и е добро. От собствен опит говоря! Hug
Ето го!
Прави се само по поръчка, като може да е и без леглото най-отдолу, но пък си струва и него да го имаш, ако се наложи някой да полегне някога там, при децата ....  Peace
Идват ти на гости и други деца, или баба, дядо, а пък и на теб може да се наложи някога да отдъхнеш там на спокойствие ....  Peace

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а легла с пързалки само в Комо ли има?

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В Айко има голям избор от детски легла

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
полувисоки легла - видях в комо
някъде другаде /и в нов дом в каталога им - турските, но предполагам доста по-сдкъпи/

# 12
  • Мнения: 1 753
А в Комо какви са цените на леглата?  Confused

# 13
# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
като това е полувисоко 90см - наистина ми стига до гърдите и е много широко и голямо
същото но без кулата и без пързалката - 230лв
изпълнение с мечо пух - 450лв

Общи условия

Активация на акаунт