Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако премиерата на филма беше след ...6 мес.да речем,и ти вече беше закупила стъкълцето,тогава какво?


ще го пазя като очите си, защото този диамант струва здравето или живота на някой човек


имам гривна от слонова кост .... и всеки път си мисля, че за да я има един слон е умрял ...подарена ми е

# 16
  • Мнения: 1 002
нали казаха , че не всички диаманти са кървави ,
имало и 'чисти' и кървавите се смесвали с тях , за да не се проследи произхода ...

# 17
  • Мнения: 563
знаех за проблемите с диамантите добивани в Африка, но на филм е по-различно, особено с играта на Джимон Хоунсу които играеше Соломон Peace
На въпроса дали бих купила - сигурно, ако искам диаманти бих си купила такива които със сигурност не идват от Африка, а от Северна Канада например. Там такива зверски истории май няма. Въпросът е как се доказва произходът на диамантите?
За замислянето на потребителя - съмнявам се да стане изобщо - човешката съвест лесно се приспива със самоуспокоение. Може би въпросът е в покупката на диаманти изобщо - ако никой не ги купува, то и добивът им ще спре, а с тях и злоупотребите при търсенето и ".чистият им произход". За жалост това е невъзможно Confused

# 18
  • Мнения: 25 447
Хм. Честно казано, не мога да разбера това прехласване към скъпоценностите. Въпрос на възпитание ли е, на семейна среда, на традиции?  newsm78
Едно бижу за мен има само някаква естетическа стойност, не и парична. Ако ми хареса как е изработено и ми се връзва с някакъв тоалет, все ми е тая дали има диамант на него или обикновено стъкълце. И дали струва майка си и баща си или ги продават по 2 за лев. Даже и като средство за инвестиране на пари ми е странно (освен в екстремни ситуации - война, бедствие и др. подобни).
Ако трябва да изкрънкам от някого скъп подарък, бих предпочела нещо по-полезно, отколкото някакво си там камъче. Особено пък в България, където познавачите се знаят по име...  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
Хм. Честно казано, не мога да разбера това прехласване към скъпоценностите. Въпрос на възпитание ли е, на семейна среда, на традиции?  newsm78
Едно бижу за мен има само някаква естетическа стойност, не и парична. Ако ми хареса как е изработено и ми се връзва с някакъв тоалет, все ми е тая дали има диамант на него или обикновено стъкълце. И дали струва майка си и баща си или ги продават по 2 за лев. Даже и като средство за инвестиране на пари ми е странно (освен в екстремни ситуации - война, бедствие и др. подобни).
Ако трябва да изкрънкам от някого скъп подарък, бих предпочела нещо по-полезно, отколкото някакво си там камъче. Особено пък в България, където познавачите се знаят по име...  Mr. Green

 И аз съм на същото мнение - не се прехласвам и едва ли ще ми се случи да залитам за такива неща.
  Иначе филмът е добър, дано да има някакъв ефект. Лео на мен ми е много сладникъв като визия, но пък не може да му се отрече добрата игра(не само в този филм).

# 20
  • Мнения: 2 229
още не съм гледала филма, но ме заинтигувахте .....

И аз не съм, но вчера го изтеглих и днес ще го гледам ако имам време. Crazy
A диаманти нямам, в скоро време няма и да имам. Laughing

...

Уау невероятен филм. Само може да ме е яд, че не го гледах на кино. Определено е за голям екран. Ди Каприо си заслужаваше Оскара, жалко че не го взе.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 13:41 от Serendipity

# 21
  • София
  • Мнения: 1 808
Както каза една колежка след като гледа филма: "Ако имах, бих извърлила всичките си бижута с диаманти." И мен филма ме потресе. Аз не знаех за този проблем, но съпругът ми каза, че като изключим Лео Ди Каприо филма е направо документален. Излязох със свит корем от залата.

А колкото до СИРИАНА - след този филм ми се искаше да отида и да взривя американското посолство...

# 22
  • Мнения: 2 070
Ако премиерата на филма беше след ...6 мес.да речем,и ти вече беше закупила стъкълцето,тогава какво?


ще го пазя като очите си, защото този диамант струва здравето или живота на някой човек


имам гривна от слонова кост .... и всеки път си мисля, че за да я има един слон е умрял ...подарена ми е

Shte go prodam i shte dam parite za blagotvoritelnost, naprimer vuv fondaciq, koiato podpomaga koito i da e ot problemite v Afrika - lipsa na voda, hrana, borbata sus spina, ili puk v takiva, koito se borqt sreshtu politicheskite rejimi, koito poddurjat podobni bezumstva... Neshto takova.

Ako si kupq kola nqma da zarejdam v Shell dokolkoto moga, da rechem, poradi neshtata, koito sum chela, che sa storili v Nigeriq...

# 23
  • Мнения: 2 070
Не точно по темата, но ето как Дневник и Горичка предлагат да "Гласувате с портфейла си"

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=316625

# 24
  • Мнения: 2 759
               Имам си диамантчета (три), и много си ги обичам  Heart Eyes. Не съм гледала филма, но с удоволствие ще събера тия, дето вие ще изхвърлите smile3531. Извинявам се за несъпричастността, виждам че взимате нещата навътре  Flushed.

# 25
  • Мнения: 6 871
Не съм гледала филма и не съм запозната с проблема. Може би ще го гледам, не съм решила все още. Имам общо 2 бижута с диаманти в момента и досега не се бях замисляла откъде са дошли. Няма да ги хвърля или продам заради филма. Все пак едното е годежния ми пръстен.
И не смятам, че заради филма някой ще спре да купува диаманти. Както не смятам, че хората ще спрат да се хранят с месо (предполагам, че за повечето от вас двете неща са коренно различни, но аз лично намирам достатъчно прилика). Единствено се надявам някой ден да спрат да се носят кожени палта, но и това ми се струва малко вероятно.

# 26
  • Мнения: 4 555
И аз като Сикретгардън. Не са ми интересни, не ме впечатляват, не знам какво толкова намират в тях.
Аз пък съм още по-крайна от вас двете. Изобщо не намирам смисъла в безумните цени на диамантите.
Какво можеш да направиш с тях, кое ги прави ценни? Че са красиви? Вече могат да се произведат всякакви стъкълца, които да са от безумно по-безумно красиви. Значи не е само това.
Понеже някой решил, че са скъпи  newsm78
За мен желанието да притежаваш диаманти е единствено за начесване на скъперническото его. Качество, което определено не ценя изобщо.

# 27
  • Мнения: 515
Лео винаги е бил е мъж, а диамантите са като словото и филмите.

Има разлика между словото и визуалното възприемане.

Има разлика между словото и визуалното  възприемане  Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 23:49 от nad.

# 28
  • Мнения: 14 471
много сте ми интересни Grinning гледахте един филм и решихте че всичко е вярно? че то ако вярно ще се сринат всички диамантени компании и борси и т.н.
как може от един художествен филм / в който дори няма изречението "по действителни събития"/ да почнете да мислите ще си купите ли диаманти или не?
мойте не си ги хвърлям, ако имам пари пак ще си купя.
що не вземете да спрете да носите дрехи шити на ишлеме в сандански от жени на които плащат 80 лева заплата а?
същото е.
и аз реших че нашата готварска феноменка и съфорумка е мъж, да ви се не види и заглавието

# 29
  • Мнения: 4 555
че то ако вярно ще се сринат всички диамантени компании и борси и т.н.
Това по каква логика точно го умозаключи newsm78

Общи условия

Активация на акаунт