за секса по време на бремнност

  • 2 199
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Като ходих днес на ЖК в поликлиниката лекарката ме прегледа, не откри нищо притеснително с бебчо, плацентата и т.н., но каза - секс може, но само в странична поза. Когато я питах защо, след като нямам проблеми, тя отговори, че това се отнасяло за бременните по принцип. На вас казвали ли са ви подобно нещо, малко ми е странно... И защо само в тази поза да може?  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 393
Не са ми казвали такова нещо newsm78 Предполагам това е най-удобната поза по отношение на корема(да не пречи).Пък и при тази поза жената не се движи изобщо(май)т.е. не се натоварва.Може би това е причината Thinking

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен не са ми казвали такова нещо. Ние си практикуваме все още, не сме спрели секса и то -мъжът отгоре. Просто така ни е удобно.

# 3
  • Мнения: 617
Аз нямам проблеми с бременноста за сега, но доктора забрани да прави секс.

# 4
  • Мнения: 2 897
Хм,не знам,защо може само в странична поза Thinking
И двамата лекари,които ми следиха бременността не са ми налагали граници или забрани.
Към края с мъжа ми го давахме по-полека,иначе,в първите месеци,както обикновено.Не съм имала проблеми.

# 5
  • Мнения: 1 691
И на мен не са ми забранявали никакви пози. Ние сами си предпочитахме основно страничната в по-късните месеци, че беше удобно, но не сме се ограничавали само с това. С големия корем ми беше много удобно да съм отгоре например. А и сме пробвали по най-различни начини още.
Не се спряхме буквално до последно (т.е. до 3 часа преди да тръгна да раждам;))

# 6
  • Мнения: 46 508
Моят лекар не ни е поставял ограничения  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 287
и ние до последно се ...и хич не сме се замисляли за позите!само не смеех да го яхам, че щеше да умре, горкия ми мъж под тежеста на чадото си Joy
може би наистина от гледна точка на удобството да са ти препоръчали настрани...

# 8
  • Мнения: 8 505
На вас казвали ли са ви подобно нещо, малко ми е странно... И защо само в тази поза да може? 

Не.Лекарят ми не е поставял ограничения.Вярно е,че трябва да се внимава малко,но чак пък само една поза...на мен би ми се отщяло от такова еднообразие.

# 9
  • Мнения: 195
..на мен би ми се отщяло от такова еднообразие.

Именно  Joy
Аз отсега си знам, че няма да я спазим тази "препоръка", ама ми беше любопитно дали и някой друг го е чувал това.  Laughing

# 10
  • Мнения: 7 723
Като ходих днес на ЖК в поликлиниката лекарката ме прегледа, не откри нищо притеснително с бебчо, плацентата и т.н., но каза - секс може, но само в странична поза. Когато я питах защо, след като нямам проблеми, тя отговори, че това се отнасяло за бременните по принцип. На вас казвали ли са ви подобно нещо, малко ми е странно... И защо само в тази поза да може?  newsm78


Ти притеснена ли си  Thinking
Сега ти е паднало да почиваш и друг да върши тежката работа Mr. Green
Можеш и книжка да си вземеш  Mr. Green

По - въпроса- не са ми казвали, а не съм и питала. През тоя период от живота ми хич не си и помислях за секс  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 1 555
Хммм...на мен ми казаха само да окраничим максимално по 2 пъти на седмица, въпреки че нямам никакви проблеми и всичко си е като по учебник. И разбира се да бъде много внимателно, бавно и т.н Е, ние обаче....малко..... Whistling и сме си взели нормата за няколко месеца напред сигурно.  Crazy Определено от хормоните е...не съм аз виновна обаче.... Mr. Green

А за позите, мисля, че са ти казали тази поза, защото при нея проникването не е толкова дълбоко. Примерно знам, че не е хубаво, ако той е зад теб .... или поне го бях чела някъде.

Но това наистина си е голяма мъка...цялата бременност в една поза.  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
За първи път го чувам! Ние правим секс в каквато поза решим, нямаме ограничения все още. Embarassed Никой нищо не ми е забранил, аз не съм и питала де и се надяваме, че няма проблем. Но може би е време  да понамалим секса, че съм в 8 месец вече. :crazy:

# 13
  • Мнения: 229
Примерно знам, че не е хубаво, ако той е зад теб .... или поне го бях чела някъде.
Ти много ме притесни Sad Ние само така действаме Embarassed Наистина ли е опасно? newsm78

# 14
  • Мнения: 6 164
Не знам такова нещо. Глупости.

# 15
  • Мнения: 750
Така е! PeaceВ тази поза е препоръ4ително да се прави секс по време на бременноста!Настрани и мъжът от зад!Нявсякъде го пише,всеки доктор би ви го казал ако попитате!Те няма сами да тръгнат на всяка жена да казват как да го прави!В крайна сметка,всяка си решава сама за себе си!Но това е най добро и за майката и за бебето!Така се ограни4ава проникването на мъжа,особенно последните 2 месеца!Удобно е и за майката....!Аз ли4но последните 3 месеца я карах само в тази поза,защото при другите,няма да описвам какво 4увствах-определено не е удоволствие ooooh!!Тази пози4ка си ми беше любима Blush!А и е препоръ4ителна! PeaceИз интернет има много инфо за това!

# 16
  • Мнения: 689
Не са ми казвали такова нещо

# 17
  • София
  • Мнения: 3 676
Не са ми казвали такова нешо,но тази ми беше най-удобна с голямото шкембе
Може от тази  гледна точка да са ти го казали...по -удобно е за "дунди" Laughing

# 18
  • Мнения: 2 106
Ограничения в позите няма, стига да ви е удобно.
Знам, че първите 3-4 месеца се внимава със секса, ако имаш нискоразположена плацента.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 555
MKT - Всъщност в една статия сега друго прочетох, така че греша най-вероятно. Пък и мнението на Djane е вярно според мен. Виж тези две статии - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/677/37/ и http://www.mamaibebe.com/?id=163.

Изглежда няма чак толкова голямо значение позата, обикновено се препоръчват пози, които да са удобни! Peace

Извинявам се за объркаването! Леко бременеене на всички мами!  Hug

# 20
  • Мнения: 3 500
Не са ми казвали подобно нещо.Странно изказване. Ние пък много рядко практикувахме точно тази поза. Е и? newsm78

# 21
  • Мнения: 701
 newsm78....странно... newsm78...може би за удобството ти го е казал док.,друга причина не виждам.Знам че по-спокойно трябва да се действа,но за определена поза не съм чувала.А дали това не важи за последния месец... newsm78

# 22
  • Мнения: 393
  Ние практикувахме точно тази поза,но първите месеци категорично ми забраниха секса,а от 4-5 нататък по-спокоен секс както се изрази докторката.От края на 7мия отново го спряхме заради болезнени контракции.Дано да нямаш такива проблеми.

# 23
  • Мнения: 617
Не съм чувала такова нещо!
Стига да ти е удобно, но в последните месеци се чустваш тежка и не можеш да си позволиш да сменяш много пози  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 677
Чела съм, че това е най-удобната и подходяща поза, когато си бременна. Ние никога не сме я практикували, но пак ни беше добре.  Mr. Green Може би лекарят ти я е препоръчал с цел повече удобство за теб, иначе ми странно да може да се прави само в една поза.  Thinking

# 25
Това за позата е за да не се натоварваш,но това не пречи да разнообразявате.

# 26
  • Мнения: 1 273
Моят лекар не ни е поставял ограничения  Sunglasses
newsm10
Моят също! Peace

# 27
  • Мнения: 1 098
Мен никой не ме е съветвал, но ние от известно време го правим само настрани, така е най- удобно Laughing

# 28
  • Мнения: 574
Нищо не са ми казвали! Но за да ти го кажат на теб вероятно има защо сигурно плода е по ниско или нещо от сорта Thinking ама ми е страно защо не питате лекарите за какво става въпрос newsm78

# 29
  • Мнения: 8 917
Не сме имали подобни ограничения Laughing

# 30
  • Мнения: 1 104
За първи път го чувам.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 404
За първи път го чувам.
  Peace И аз. Свободни съчинения на лекарката, според мен, но за всеки случай не се вихрете много  Laughing

# 32
  • Мнения: 1 272
Чак за позите не са ми казвали  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 216
Сексът май е противопоказан е само при кървене или болки. Но никой лекар не може да ти препоръча да не правиш секс без причина, освен ако не е садист. Много е полезно даже за беб да усеща положителните феромони.
 С първата ми бременност докторът ми каза, че от спермата омеквала шийката на матката, та трябвало да се внимава.

# 34
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз попитах докторката дали можем да правим секс и дали има ограничения и тя каза, че всичко може стига да се чувстваме добре. Четох някъде, че не е хубаво да влиза съвдем до края, но май то е до това как ви действа това усещане ...  newsm78

# 35
  • Мнения: 4 784
Правете го както на вас ви е добре, както ти се чувстваш удобно

# 36
  • Мнения: 812
За секса разбрах,а спермата вредна ли е или не?

# 37
  • Мнения: 130
Спермата не може да стигне до бебето така, че не виждам причина да е вредна.

# 38
  • Мнения: 888
При първата бременост ми бяха казали същото- препоръчват тази поза, защото жената не се натоварва толкова Peace
Ако имаш някакво разкритие спермата може да предизвика по- голямо такова...и да стане преждевременно раждане...

# 39
  • Мнения: 4 621
Не са ми казвали подобно нещо, правили сме го в най-различни пози Mr. Green

# 40
  • Мнения: 812
Значи да разбирам че спермата трябва да се избягва?

# 41
  • Мнения: X
Значи да разбирам че спермата трябва да се избягва?
Може да предизвика контракции и от там -преждевременно раждане Peace

# 42
  • Мнения: 5 362
Не са ми казвали такова нещо newsm78 Предполагам това е най-удобната поза по отношение на корема(да не пречи).
И аз така си помислих.И на мен не са ми казвали такова не6то.

# 43
  • Мнения: 2 336
Мен лично ме предопреди само за първите месеци /до края на 2-ри/. След което ми каза че спокойно мога да правя секс. А що се отнася за стойката -настрани и аз съм го чела, че това е по-добре за теб и за плода, защото в противен случай има вероятност да се натисне корема. А що се отнася до спермата да е вредна -чувам го за първи път newsm78

# 44
  • Мнения: 2 197
Никакви ограничения не са ми поставяли. Никога не сме го правили в странична поза. Ние сами сме си намирали удобната за нас ( в по-късните месеци избягвах да съм отгоре). Спряхме секса в началото на 9-тия месец, малко след това така или иначе влязох в болницата и не се видяхме насаме до изписването с бебето.

# 45
  • Мнения: 1 483
Правихме секс почти до последно,чувствах се много добре.Но за праъв път чувам да е вредна спермата newsm78

# 46
  • Мнения: 1 174
Така е! PeaceВ тази поза е препоръ4ително да се прави секс по време на бременноста!Настрани и мъжът от зад!Нявсякъде го пише,всеки доктор би ви го казал ако попитате!Те няма сами да тръгнат на всяка жена да казват как да го прави!В крайна сметка,всяка си решава сама за себе си!Но това е най добро и за майката и за бебето!Така се ограни4ава проникването на мъжа,особенно последните 2 месеца!Удобно е и за майката....!Аз ли4но последните 3 месеца я карах само в тази поза,защото при другите,няма да описвам какво 4увствах-определено не е удоволствие ooooh!!Тази пози4ка си ми беше любима Blush!А и е препоръ4ителна! PeaceИз интернет има много инфо за това!
Абсолютно съм съгласна  Simple Smile  Peace
Последния месец на мен самата не ми беше до секс-чувствах се твърде тежка.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 099
Все пак явно трябва да се внимава; когато ме приеха с контракции за задържане в 8 месец, един от въпросите беше дали съм правила секс...

# 48
  • Мнения: 407
Казаха ми да внимавам с секса, да е умерен, но за поза нищо...

# 49
  • София
  • Мнения: 7 242
Не съм чела темата и се извинявам, ако се повтарям. Прави ми впечетление, че в случая под "секс" се разбира проникването на партньора. Но не то е толкова опасно при рискова бременност, колкото достигането на оргазъм, което може да предизвика контракции на матката.  На практика самозадоволяването е по-опасно от един полов акт без кулминация за жената, но май много жени не се сещат за това.

silvan4ence, сигурно тази поза се смята за по-удачна, защото при мисионерската например има опасност таткото без да иска да притисне корема. Страничната ми се струва най-щадяща от тази гл. точка, но може и да бъркам...

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 08:44 от Лекси

# 50
  • Мнения: 990
За първи път чувам подобно нещо. Може би наистина така ще е по-удобно заради корема .На мен секса ми беше забранен още в самото начало.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ограничения- не,но скоро стигнахме до заключението, че така е най-удобно впредвид големия корем.

Общи условия

Активация на акаунт