Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Монреал

Здравейте!
Какво се усеща по време на контракция? Как да разпозная, че изпитвам контракция а не просто някаква болка?
В кои части на тялото се усеща?
Опитах се да търся по старите постинги за такава тема, но не намерих... така че ако повтарям тема, извинявайте!
Благодаря   bouquet

Цитирай
при мен беше като при месечен цикъл.
Цитирай
По време на контракция,ти се свива матката.Корема ти става твърд.
Цитирай

Като при месечен цикъл. Подготвителните са по-слаби, нерегулярни, коремчето ти става твърдо.
Цитирай

София - най-после у дома :)

Здравей!
При мен коремчето ставаше твърдо и усещах болката ниско долу. Още от 5-тия месец ми се втвърдяваше корема и се чудех дали ще разбера като дойде момента. Нооо - разбрах и още как, някакси по различно е.
Успех и леко раждане ти пожелавам!  Hug
Цитирай

под голямата лоза

Втвърдявя се корема, боли кръстта, откъм гърба чак. Първите няколко пъти усещаш, че ти се ходи по голяма нужда. Когато усетиш, че започва често да ти се ходи- контракции са , започва раждането  Wink
Цитирай

Когато усетиш, че започва често да ти се ходи- контракции са , започва раждането  Wink
Ей това нямаше кой да ми го каже и когато започнах да усещам нуждата от ходене до тоалетна по голяма нужда се оказа, че по най-бързият начин трябва да се кача на магарето, щото главата прорязвала.
Цитирай

София

Втвърдявя се корема, боли кръстта, откъм гърба чак. Първите няколко пъти усещаш, че ти се ходи по голяма нужда. Когато усетиш, че започва често да ти се ходи- контракции са , започва раждането  Wink

Абсолютно точно! Peace
Успех и леко раждане Hug
Цитирай

Монреал

А при някои жени това чувство за напъни липсва.  Sad Както беше при мен. И трябваше да напъвам изкуствено.
Дано при теб не е така. Praynig
Цитирай

София

Като станат болезнени и на равни интервали няма как да ги объркаш. Smile
Цитирай

Абсолютно точно! Peace
Успех и леко раждане Hug

Peace
Да, така е, въпреки че моите първоначални въобще не ги отчетох като такива.
Леко раждане и от мен   Smile
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

Благодаря момичета за описанието, то аз не осещам още нищо, а вече е време....... Crying or Very sad
Цитирай

При мен болките бяха ниско в кръста - ставаха все по-силни и все по-чести. 2-3 часа след това ми изтекоха водите.
Не се притеснявай, няма начин да не разбереш кога наближава раждането.
Леко раждане!
Цитирай

София

ако не усещаш нищо още - не се притеснявай, може да преносиш. Аз бях така и преносих 5 дни (според изчисления ми термин ) и ми предизвикаха раждането но до последно нямах хубави контракции. Но наистина като се втвърдява корема и започне да те боли кръста и да те напъва към дупето - скоро ще си видиш бебчо!
 Леко раждане!!!
Цитирай

на север

раждането започва, когато контракциите ти започнат да се появяват на равни интервали. спокойно, ще разбереш!
Цитирай
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора