ангина-лечение на двегодишно дете

  • 7 315
  • 52
  •   1
Отговори
Здравейте, малкия има ангина. Три дена имаше температура до 39.8, която сваляме с парацетамол.
От снощи започнахме и антибиотик, цевзил.
Последно имаше температура-39 през нощта в три часа. Дадохме му нурофен, който смятаме да редуваме през 8 часа с калпол.

Въпроса ми е: Кога трябва да спрем с нурофена(калпола). Даваме го през 8 часа или през по-малък период ако вдигне температура. През нощта му давахме да пие доста течности и му сменяхме бодитата 8 пъти. Постоянно се потеше и това потене и смяна на дрехите свали температурата до 36 градуса. След час идва ред отново да му даваме калпол, но той няма температура и не ми изглежда да има. Завили сме го с две одеяла и не може да вдигне повече от 37 засега. По скоро има нужда от топлина отколкото да отделя топлина.
Ако някой знае да каже. Трябва ли да му даваме пак калпол въпреки че няма температура или ако трябва да продължим,  кога въобще да спрем с температуропонижаващите лекарства?

Благодаря предварително за съветите!

# 1
  • Мнения: 2 082
когато има температура -тогава се дават температуропонижаващите и то при по висока темп. над 38 -иначе няма нужда.ангината минава за около 7-10 дни.правете чести промивки на гърлото -може със лайка,лим.сок много помага,ако може да гаргари със солен разтвор или нишадър

# 2
  • Мнения: 2 751
Както ти е писала nano, давайте калпола само като има Т, иначе няма смисъл.

# 3
nano и kalli 

Благодаря за съветите! Имам още един въпрос. Според вас, топлата вана ще му помогне ли да се отхрачи и освободи гърлото или да не го къпем?

# 4
  • Мнения: 2 082
ако няма температура не пречи да се изкъпе,но ако има- по-добре не го къпи с много топла вода.какво му е състоянието в момента-боли ли го гърлото,кашля ли.щом пиете антибиотик ще се оправи-само малко търпение и чести промивки на гърлото

# 5
все още няма температура от последния път в три през нощта. Не кашля, обаче е затлачен от сополи, които са навътре и не се виждат в ноздрите и по трудно диша. Диша през устата през повечето време а като му даваме да пие течности, пие на почивки за да си поема въздух. От време на време се показва някое сополче, и веднага го махаме, но през повечето време не се виждат, някъде са доста навътре. Мислим да му направим гореща вана да му протекат сополчетата и да се изчисти затова попитах дали можем да го направим това и дали няма да му навреди.
Благодаря пак за съветите nano!

# 6
  • Мнения: 2 082
щом разрежда температурите ,значи сте на оправяне  Simple Smile ,но не е изключено да вдигне пак над вечер.можеш да му слагаш в носа ксилометазолин-не са най-''хубавите''капки,но за в краен случай стават-отпушват носа и поне може да се нахрани детето и да поспи спокойно.но не се слагат продължително време-3до 5 дни. носа промивай с натриев хлорид/продават в пластмасови ампулки/-това е солен разтвор и ще се промива и гърлото.можеш и ти да си направиш малко сол разтворена във вода

# 7
  • Мнения: 3 116
Не прекалявайте с температуропонижаващите. Малката ми беше едно денонощие с температура от 35 до 36 градуса вследствие на прием на Нурофен и Ефералган, въпреки че приема не беше предозиран.

Бързо оздравяване  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 5 228
Недей в никаквъв случай да го къпеш в гореща вана. Изкъпи го с вода с нормална температура - 37-38 градуса, нито повече, нито по-малко.
Ако смяташ, че ще му помогне, можеш да пуснеш гореща вода в банята и да стоите и да си играете десетина минути, както си е с дрешките, за да диша парата - един вид инхалации. Така през час-два по 5-10 минути, като при излизането му обличай още нещо, защото температурната разлика е голяма. Можеш да му повдигнеш леко матрака н акреватчето, така че главата да е на по-високо и да спи по-спокойно, да не му пречи толкова хремата.

# 9
  • Мнения: 1 655
При температура тялото трябва да се охлажда, а не да се затопля, както вие сте правили с одеалата. А гореща вана не мисля, че е полезна за децата, вода с 2-3 градуса над телесната температура носи най-добър комфорт за тялото.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
И Мишо беше с ангина,която трая 3 дни,но също с 39 Т.Обаче сега пак е настинал и е със ужасна хрема,не може да диша,не яде,нощно време спи по 2-3 часа.Педито ни посъветва редовна промивка със Стеримар и капки Виброцил,въпреки че вече 3-ти ден,не му помагат особено.Също така вечер му мажа гърдичките и крачетата с Хустажил и леко допирам пръст под нослето му.Мисля,че действа горе долу,понеже му се отпушва нослето и диша по леко. Вечер го къпя като запарявам добре банята и го оставям да се загрее,да си поиграе и наистина сополите се отприщват и почват да течат яко.Мисля,че щом детето няма Т е добре да му направиш една загряваща баня.Бързо оздравяване ви желая.

# 11
  • Мнения: 2 751
Аз съм против къпането, когато детето е болно, но всеки си знае  Peace
Майка ми винаги ми е казвала: в никакъв случай не го къпи, като е болен. Само ако е имал висока Т, съм го поливала с хладка вода, за да смъкнем поне малко темп-ата.
2 пъти не я послушах майка ми. Изкъпвах го в първия ден, в който не е имал Т, и малко след това пак ми е вдигал Т.
Не знам, може и да не съм права, но моя опит доказва това.

Сега за носа: слагай по 5-6 пъти Стеримар в носа. Освен това инхалациите много помагат.
Ние имаме газов котлон и аз варя на него сол и сода в стаята, в която сме.
Затваряме се в дневната например, и пускам да се изпарява вода със морска сол и сода. МНОГО помага и на хремата и на кашлица, ако има такава.

За гнойна ангина помага мед с малко сода. И мляко с мед и малко сода вътре.

А за завиването с одеяла съм твърдо против.
Имай предвид, че децата много бързо качват и много бързо свалят температурата. Така че ако при завиване рязко свали Т, може и гърч да направи. Разбира се, не искам да те плаша, просто ти казвам. Успех и пиши  Peace

# 12
Здравейте. Малкия вчера вдигна пак темепература към два часа следобед, но този път го усетихме много бързо, още докато беше на 38.5 и му дадохме Калпол. По край тази ангина станахме като хиени. Въртим се около детето постоянно с термометър в ръка и го замерваме през половин час или по през 10 минути като започне да вдига. В началото го мерихме със стандартния термометър, но той не го понася и само докато го прибллижим с термометъра и започва да плаче или да мрънка и да се дърпа. Сетихме се наскоро ни подариха дигитален термометър, но беше паднал зад секцията. Изровихме го, и с него замерването стана по-лесно, малък е, детето го възприема под мишницата си без да се дърпа много и замерва само за 1 минута, доката със стандартния го мъчихме по 5 минути, докато той постоянно повтаряше "махай". Понеже термометъра показва градусите във Фаренхайт, отначало се затруднихме, но после се оказа, че е много лесно. Под 100 градуса е ОК. 100=37.7 Целзий, 102=39 градуса и 104=40 градуса.
От вчера до сега, вече 24 не е вдигал температура, което означава че антибиотика -цевзил вече действа.
Едното му око сължеше до снощи. И това спря. Остава само да се справим със сополите. Взехме физиологичен разтвор и ще го пробваме.
Вчера след като ни посъветвахте да не го къпем в гореща вана направихме компромис и му натопихме краката в гореща вода за 10 минути. Много му хареса и след като го обухме стана игрив, започна да тича из стаята, да се смее, покатери се на леглото и взе да обикаля по  леглото. За лош късмет се спъна във възглавницата и се нацепи в стената с главата напред, без да успее да се предпази с ръце. Жесток удар, апартамента се разкънтя целия от удара. Съседите сигурно са се чудили какво става при нас. Аз при такъв удар сигурно ще изгубя съзнание, но нашия и преди е доказвал, че има много корава глава, дори понякога сам си я блъска стената, когато ревнува и иска да му обърнем внимание. има много корава глава, плака 5 минути, мина му и си легна да спи. Днес всичко изглежда нормално.

Оппа..току що повърна. Сега дори незнам дали е от болестта, от удара снощи в стената, или просто се е задавил от сополите. Най-вероятно ми се струва последното, защото е много енергичен, буен и дори в момента плаче защото не го пускаме при бебето в другата стая. Голям е инат.
Това е засега при нас положението.

# 13
  • Мнения: 408
Дано не се повтарям, но някои постиниги са доста дълги. Само искам да спомена, че за малките деца/които не могат да си духат нослетата/ има специални помпички. Така нослето се прочиства по-лесно.

# 14
извинявам се, че ви притесних, с дългия си постинг. Повече няма да досаждам!
С помичка пробвахме, няма грам ефект!

Общи условия

Активация на акаунт