Отново за яслата и безумието на директорката

  • 1 513
  • 29
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 261
Дойде и моят ред да се оплача от яслата и по-точно от директорката. Twisted Evil
Тази сутрин ме сюрпризираха,че директорката е наредила всички деца навършили три години,сред които е и моят син,от 01,04 да са до обяд на ясла,тъй като щели да приемат нови деца ,а нямало легла за всички.Не я интересувало,че родителите работят.Както казала:"Досега никой не се е оплакал и всеки се е оправял".Утре ще ходя да говоря с нея,но ако няма резултат към кого трябва да се обърна?Знам,че това е нейна приумица,но има ли някаква наредба или закон,който да регламентира оставането в яслите?
Ние и двамата работим и не можем да си позволим аз да напусна работа.Нямаме средства да наемем жена да се грижи за Ники следобед,а и не мисля че това е решението.
Ако някой може да ми помогне,ще съм много благодарна.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Наредба сигурно има, но тя е за тригодишните да са на ДГ, а не на ясла.
Защо не си запишеш детето на градина?
Ти ако си директор как би постъпила, при положение, че идват нови деца във възраст за ясла? Къде ще настаниш големите?

# 2
  • Мнения: 2 891
Безумие ми се вижда... защо не е казала по-рано  newsm78 Предполагам, че би трябвало да известяват родителите с/у подпис или нещо такова...

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
GERRY - запиши го в ДГ детето си.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 261
Детето е записано в ДГ,но ако е прието,то ще е от първи юни там.А ние какво да правим два месеца дотогава?

# 5
  • Мнения: 4 406
трябвало е да ви информира още в началото на годината! провери в детската градина дали не могат да вземат детето по- рано
а какво ще стане ако не си съгласна да си прибираш детето на обяд? ще го оставят пред вратата на яслата да стои ли?

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Просто яслите са за деца до 3г. Предупредени сме още при постъпването.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Просто яслите са за деца до 3г. Предупредени сме още при постъпването.

   newsm78 Борянка прави 3 години в края на Май,директорката ми каза,че ще я премести в градинска група /ходи в ОДЗ/ чак септември месец.Така че значи има възможност да останат и до по-късно.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Където е ОДЗ - да. И Васи ходи в ОДЗ, но я преместиха две седмици преди да навърши 3г /с мое съгласие, де/. Явно може да се направи компромис, но не навсякъде.

# 9
  • Мнения: 1 734
А можеш ли да говориш в градината да ти приемат по-рано детето там. Това май ще се окаже най-доброто решение и ще избегнеш ходенето на ясла за половин ден

# 10
  • Мнения: 4 406
Просто яслите са за деца до 3г. Предупредени сме още при постъпването.
на нас ни казаха, че децата се делят условно на 2 групи- навършващи 3 год до 15.06 и след това. първата група ги изписват от яслата в края на май, другите -септември.
доколкото разбрах от познати, родените януари- февруари са на договорка с персонала и преценка на родителите дали да останат повече в яслата или да отидат по- малки в градината

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Така е, да. При нас ги изписват на тримесечие. Понеже Васи е на 2 октомври, ме помолиха да я свлят в градината през септември. Ако се бях запънала, щеше да чака и ноемврийските, и декемврийските деца.

# 12
  • Мнения: 1 364
Два месеца преди да навърши 3 години Алекс / и още 7 деца/ я преместиха в градината и тогава започнаха да приемат нови деца в яслата.
Това до обяд детето да е на ясла ми се вижда безумие. Няма ли как да го преместиш на градина? А в същата сграда няма ли градина? Не ги ли местят като навършат 3 години?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 261

А можеш ли да говориш в градината да ти приемат по-рано детето там.
Когато подавах документи за градина ми казаха,че приемат децата,родени януари-май,само от  първи юни,не можело по-рано.А яслата ни е самостоятелна и няма как да стане прехвърлянето в градина.
а какво ще стане ако не си съгласна да си прибираш детето на обяд? ще го оставят пред вратата на яслата да стои ли?

Не,просто го изписват и отказват да го приемат.Това са казали на друга майка тази сутрин.

А при постъпването ни беше казано,че детото ще стои на ясла до 31,05.Всъщност той пак дотогава ще е на ясла,само че до обед-нещо което беше пропуснато да ни се каже.

# 14
  • Мнения: 503
Детето е записано в ДГ,но ако е прието,то ще е от първи юни там.А ние какво да правим два месеца дотогава?
И аз знам, че е такава практиката. Ако го вземат по-рано в градина, в коя група ще го сложат? Четвъртите още не са изписани, а първите(дето ще станат втори през Септември) са с 1 година по- големи. И още нещо- в яслите приемат следкато има освободени места. Не мисля, че тази директорка трябва да ви притиска по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт