Откъде футон във София?

  • 4 468
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
И добре ли се спи на такова нещо?
Тясно ни е жилището, а старите ъглови канапета съвсем са сдали багажа. Храня едно подозрение, че на футон вероятно се спи по-стабилно, отколкото на разтегателен диван (не понасям тези, дето се разгъват с едни тръби отдолу).
Продава ли се в Сф такова чудо, къде, ако може и цени... ехехей.

# 1
  • Мнения: 4 300
И добре ли се спи на такова нещо?
Тясно ни е жилището, а старите ъглови канапета съвсем са сдали багажа. Храня едно подозрение, че на футон вероятно се спи по-стабилно, отколкото на разтегателен диван (не понасям тези, дето се разгъват с едни тръби отдолу).
Продава ли се в Сф такова чудо, къде, ако може и цени... ехехей.
Ще покажеш ли снимка на такова чудо?
По спомен футон съм срещала единствено в "Шогун", та си го представях като някакви завивки на пода. Сигурно съм неразбрала, но снимков материал би помогнал:)))

# 2
  • Мнения: 5 255

Виждала съм такива, но къде ли  ooooh!

# 3
  • Мнения: 5 255
Или такова  newsm78

# 4
  • Мнения: 5 877

Виждала съм такива, но къде ли  ooooh!
Да, точно такова.
Това е принципът на разгъване
http://www.bedstar.co.uk/shop/files/images/thumbs/t_22315.jpg
ето в сгънат вид
http://home.uchicago.edu/~aayala1/futon.jpg

# 5
  • Мнения: 5 255
Виждала съм в едно магазинче на ул.Шипка и ул.Сан Стефано, но беше преди години  ooooh!
Може да провериш в магазини, където продават чамови мебели - знам ли  newsm78

# 6
  • Мнения: 5 877
Там и аз съм виждала, но сега няма.   Confused Икейците много продават такива неща, но не ми се мъкнат мебели от Солун.

# 7
  • Мнения: 1 655
В Деница - Младост има такива диванчета, не знаех че се казват футон.

# 8
  • Мнения: 479
Май не се спи удобно. Като бяхме на гости у едни приятели във Франция, те първо бяха карали с футон, но се бяха изтормозили и взели един матрак да спят на него. Като отидохме нас ни сложиха да спим на матрака, а сутрин те се събуждаха изкривени от футона. Може би постелката не е била достатъчно дебела /тя прилича повече на юрган, отколкото на матрак/ и отдолу гредите нали са на по-рядко разположени са ръбели тялото. Абе аз бая го оплюх май - то сигурно зависи и от марката - незнам. Но внимавайте, все пак - постоянно там ще спите   Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 877
Уффф. А хубав разтегателен диван за постоянно спане?
Не искам т.нар. "спалня" да заеме цялата стая.

# 10
  • Мнения: 1 655
Диваните от този тип са сравнително удобни за спане, но дунапрена трябва да е поне 15 см дебел. Има и едни дивани 'Камбо' с истински матраци, но сайта им не работи в момента.

# 11
  • Мнения: 479
Доста от нас се "отчетоха" в тези теми - погледни там за нещо интересно:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169077.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169067.0

# 12
  • Мнения: 486
Дали е удобно да се спи на един футон зависи от качеството на матрака. Общо взето колкото по-дебел и скъп матрак, толкова по-добре. Ако ще се използва всекидневно, задължително е матрака да е с пружини. Най-добре нещо като това.
Според мен основен недостатък на футоните е, че заемат доста повече място отколкото разтегателен диван. Сгъването и разгъването също ми се струва малко по-трудоемко.

# 13
  • Мнения: 3 120
Футоните нямат качествени матраци по принцип и са много неудобни за спане. Решетката отдолу се усеща и е твърде възможно да имаш проблеми с кръста. Диваните са по-скъпи, но по-удобни.

# 14
  • Мнения: 3 491
Ние имахме такова нещо, но вече го изхвърлихме. Не помня подробности, но и нямам носталгични спомени. Във всеки случай стоеше непрекъснато разпънат, защото да го сгъвам ми изглеждаше трудоемко, диванът на майка ми сякаш по-лесно приемах.
Не си спомням дали му усещах дървените ребра под матрака, но този матрак все някак се разместваше, и отстрани дъските се оголваха. Накрая се и изпоначупиха, но аз си имам у дома двама младежи, дето си умират от кеф да скачат по легла.
Май това ни беше първият и последният футон.
П.п. Освен това не е лесно да чистиш под него, а пък се събира прах отдолу. Трябва да го местиш целия, а не е съвсем лек.

Общи условия

Активация на акаунт