"за" или "проти" махането на сливиците

  • 2 588
  • 20
  •   1
Отговори
Синът ми за шест месеца прави пета гнойна  ангина,съветват ме да махнем сливиците.Почти съм "ЗА",но има  и процент съмнине.За това маля кажете ми своите мнения  и наблюдения,ако имате такива случаи

# 1
  • Мнения: 180
Намери добър УНГ-лекар.Добре е да не се махат,защото те са естествена преграда на входа на дих. система,но понякота се налага.Още веднъж-намери специалист,който ще прецени конретно

# 2
  • Мнения: 3 456
А колко е голям? Консултирай се се поне с трима УНГ- наистина добри УНГ.

# 3
  • Мнения: 233
   Против. Аз успях с хомеопатия. Peace

# 4
  • Мнения: 17 407
Що за въпрос е това!? Има си критерии за отстарняване на сливиците, има и специалисти. Малко е несериозно да питаш тук. Успех в лечението Peace

# 5
  • Мнения: 666
Първо се консултирай с УНГ специалист виж какво ще ти каже той -тогава вземаш решение големият ми син от честите гнойни ангини получи артрит само че при нас положението беше много тежко едно лято ми направи 6 гнойни ангинипосле нещата утихнаха но пак продължи с ангините лично аз не исках да му махам сливиците и само отлагах неизбежното докато не получи артрита беше 5 годишен а се схвана целия след операцията която беше тежка защото махнахме и 3-те сливици до ден днешен минаха почти 6 години се чувства много добре - лично аз пробвах и хомеопатия нищо не помогна

# 6
  • Мнения: 8 505
Не сме ние тези,които ще ти дадат адекватно мнение.Заведи детето на специалист УНГ,той ще ти каже има ли нужда.

# 7
  • Мнения: 2 751
Няма да кажа нищо по-различно от другите. Трябва да реши добър УНГ.

# 8
Синът ми е на почти 7години,и естествено ,че съм се консултирал със специалист,неговото мнение е ,че след 3 повтарящи се гнойни ангина за 3 месеца е необходимо да се махната сливиците.А на въпроса защо питам вас - искам да ми споделят майки които са имали такъв проблем ,как са постъпили и какво се  е случило при такива ,които са предприели махани  и такива които не са го направили

# 9
  • Мнения: 3 334
Намери добър УНГ-лекар.Добре е да не се махат,защото те са естествена преграда на входа на дих. система,но понякота се налага.Още веднъж-намери специалист,който ще прецени конретно

подкрепям това мнение,ако се налага съм за по принцип!

# 10
  • Мнения: 2 751
Синът ми е на почти 7години,и естествено ,че съм се консултирал със специалист,неговото мнение е ,че след 3 повтарящи се гнойни ангина за 3 месеца е необходимо да се махната сливиците.А на въпроса защо питам вас - искам да ми споделят майки които са имали такъв проблем ,как са постъпили и какво се  е случило при такива ,които са предприели махани  и такива които не са го направили
По принцип не значи, че щом е имал 3 поредни гнойни ангини, значи е задължително, че сливиците трябва да се махнат.
Затова мамите ти казват, че само лекар може да го реши, имайки предвид самото състояние на сливците и прочее.
Хубаво е да чуеш няколко мнения от УНГ, за да си прецениш какво решение да вземеш!
Успех!  Hug

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Търсете друг УНГ, но не протакайте с решението, каквото и да е то! Иде лято.

Добър лекар не значи само чел книжки - трябва и опит, и сърце - точно в такива случаи лекаря трябва да има сърце да поеме риск с по-консервативно лечение /като рабира се го претегли внимателно и още по-внимателно следи детето в хода на терапията/
Има облъчвания, локални терапии - мускулни инжекции, имуностимулатори, общо укрепване и т.н...
Наистина има строги показания за махането им. Структурата, задържането на гнои, стрептококи - това са май-основните фактори за махане.

Бързо и успешно решаване на проблема ви желая!

# 12
  • Мнения: 14 133
Няма да кажа нищо по-различно от другите. Трябва да реши добър УНГ.

# 13
  • Мнения: 175
В един друг форум в друг сайт има алтернативна рецепта за справяне със сливиците.Ако някой се интересува-Алтернативна взаимопомощ в Дир-бг.  typeuu

# 14
  • София
  • Мнения: 276
Посъветвай се с лекар УНГ. Кажи му, че искаш да се изследват сливиците, за да се види в какво състояние са. Изследването е малко неприятно- лекарят натиска леко сливицата, ако изтече гной, значи сливиците са болни.
Сливиците, ако са болни, трябва да се отстранят, защото не изпълняват функцията си и поради наличието на тной в тях, често са причина за ангини.

Общи условия

Активация на акаунт