Вредно или не?

  • 1 306
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 251
Дъщеря ми обожава да гледа детски филмчета. Повечето филми ги имаме на дискове. Затова предимно ги гледа на компютъра. Вредно ли е това?    bouquet

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако мониторът ви е LCD не е вредно:)
И да не е - ако не гледа от много близо и само по едно филмче на ден си е ОК.

# 2
  • Мнения: 1 047
Кое не е вредно в наши дни?
Колкото по-скъп и нов е монитора е добре.
Колкото по отдалече и тихо гледа е по-добре.
Колкото по-малко гледа е най-добре.

# 3
  • Мнения: 705
И Кирчо гледа много, но избягвам да си задавам този въпрос  Mr. Green

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 18:25 от Мая+Доброслав=Кирчо

# 4
  • Мнения: 8 999
Моите и двамата са пристрастени, но не на компютъра. Телевизорът съм качила нависоко, та да не могат да се "забодат" в екрана.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 405
Ако е "пристрастена" и нямате ЛСД монитор, вземете, за да не се тревожиш.

# 6
  • Мнения: 1 047
И Кирчо гледа много, но избягвам да си задавам този въпрос :margreen:
Това е правилното поведение. bowuu
Браво!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
За мен е по-скоро вредно от гледна точка на това, че през времето в което гледа, би могла да свърши нещо по-полезно /изкл. случаите, в които гледа за първи път дадено филмче, но кагото това става за 3-ти, 4-ти и н-ти път..../. Предпочитам да рисува, да играе на площадката или да прави каквото ще да е, само да не седи по два чака без да мърда и без да развива особена мисловна дейност пред екрана.

# 8
  • Мнения: 1 364
Алекс също обича да гледа детски филмчета. Слагам я да гледа по отдалече и  не прекаляваме с филмчетата.

# 9
  • Мнения: 24 467
За мен е по-скоро вредно от гледна точка на това, че през времето в което гледа, би могла да свърши нещо по-полезно /изкл. случаите, в които гледа за първи път дадено филмче, но кагото това става за 3-ти, 4-ти и н-ти път..../. Предпочитам да рисува, да играе на площадката или да прави каквото ще да е, само да не седи по два чака без да мърда и без да развива особена мисловна дейност пред екрана.
Този тип вреда беше първият, за който се замислих когато започнах да чета въпроса, а не толкова за физиологичния ефект на излъчването от екрана.
Заглеждате ли се в това, което гледа детето Ви? Колко от анимационните филмчета са грозно нарисувани, колко от тях са изпълнени с насилие, с безсмислено разменени реплики от американски тертип и т.н.?
Аз лично не допускам сина ми да гледа повече от 2 часа телевизия дневно и то основно в събота и неделя сутрин. След това телевизорът се изключва и се търси друг начин за занимания. Картуннет съм го изключила направо. Аз съм инвалид в областта на изобразителното изкуство, но определено рисувам по- добре от това, което съм виждала по този канал. Даже като гледам "Том и Джери" се чудя какво има толкова за гледане дори за едно дете там /ДАЖЕ НАЙ- ВЕЧЕ ЗА ДЕТЕ/? Непрекъснато някой млати с нещо някого.
Нека детето да свикне и само да си създава развлечения, а не готовански да седи пред един екран и само да поема /в по- голямата част глупости и вредни неща/ като гъба. Все едно дали става въпрос за телевизор или за компютър.

# 10
  • Мнения: 251
Съжалявам Judy, но Елена глада само филми от типа на "Цар лъв", "Пинокио" и ''Мечо Пух". Според мен това не са филми, в които както вие казвате "...някой млати с нещо някого", а и от тях може да се извлече полезни поуки. Това е мое мнение. Мен ме интересува другата страна на въпроса. Все пак благодаря Ви за отговора.

# 11
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И ние  гледаме доста,особенно като е лошо времето,но се опитвам да  е поне от по-голямо разтояние.А,що се отнася до това дали е вредно,сигурно е вредно,но аз поне не мога да я спра.

# 12
  • Мнения: 1 640
  Гледа подбрани от мен дет.филмчета.Старая се и да са образователни.Насочвам я в избора й.
  БЕБЕ АЙНЩАЙН,  МЕЧО ПУХ,  АЛИСА В СТР. НА ЧУДЕСАТА,  ТАТКО БАРБА,  СНЕЖАНКА,  ЛИПИ И МИСИ/курс по англ.ез.за малки деца/.... Heart Eyes
 Във всеки филм,които съм й пуснала,намирам примери и поводи за възпитателно въздействие!!! Самоцелно гледане  на филми с агресивна насоченост-НЕ!!! Naughty

Забравих за "Франклин"-много поучителни серийки.Разказаните случки използвам  като повод за разговор с детето.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 19:18 от ФЕЯТА

# 13
  • Мнения: 705
Все пак гледа предимно Липи и Меси и вече казва "blue синьото", "plum", "yello" Grinning

# 14
  • Мнения: 14 654
стига да не е постоянно- не е вредно
ако детето има интерес да се занимава и с други неща, според мен всичко си е наред, но ако от вратата се запъти към телевизора(компютъра) и зачака филмче не е добре

# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
.., но ако от вратата се запъти към телевизора(компютъра) и зачака филмче не е добре

ами мойта така прави напоследък Sad
Луда е по Бейби Айнщайн филмчетата.

# 16
  • Мнения: 2 792
 На Димана и Момчил не им понася (не ако ги питаш тях, де  Laughing) нон стоп гледането на филмчета. Случвало се е да изкарат почти цял ден с втренчен поглед в телевизора (два-три пъти, не под мой контрол), после са абсолютно неадекватни, приличат ми на зомбита. Аз не разрешавам подобни занимавки, особено сега когато са по-големи, филмчета се гледат само събота  и неделя- сутрешния блок с детски и някое ДВД (ако не сме на разходка).
 За мое огромно неудоволствие, тъй като използвам сутрешния блок да си поспя да към 9-9.30 през уикенда, творческия устрем не ги напуска, дори докато гледат и обикновено от 7.30 съм разтърсвана или джаскана по главата да оценя поредното творение на изкуството завряно ми от Момчил на около 2 см. от носа Crazy.

# 17
  • Мнения: 2 959
Вредно или не? За мен колко по- малко време се застоява пред компютъра или телевизията, толкова по- добре! Много рядко оставам Дана да гледа все още ТВ, а пред ПС- то гледам още по- рядко да се застоява. Предпочитам да тича, да играе, да четем, да говорим, да се разхождаме, да готвим, да перем заедно, а ТВ и компютъра няма да избягат.

# 18
  • Мнения: 24 467
Съжалявам Judy, но Елена глада само филми от типа на "Цар лъв", "Пинокио" и ''Мечо Пух". Според мен това не са филми, в които както вие казвате "...някой млати с нещо някого", а и от тях може да се извлече полезни поуки. Това е мое мнение. Мен ме интересува другата страна на въпроса. Все пак благодаря Ви за отговора.
newsm78 Чудя се защо съжаляваш? За това, какво гледа детенце?
Аз лично цитирам постинг на друг участник, на който отговарям, понеже ми хареса. Когато погледнах темата като заглавие и това изрично посочих в отговора си, си помислих именно за другата, много по- голямата вреда от гледането на телевизия, пък ако ще и на компютър. Само допълних участничката, чийто постинг харесах.
Пък то всяка мама, сама за себе си най- добре си знае наистина по колко време пекарва детето й гледайки екрана и какво точно гледа.
Имам много познати мами и баби, които за да си осигурят повече спокойствие оставят децата на самотек да зяпат и да блеят, независимо какви са филмчетата, доста повече часове дневно, отколкото това е нужно. Даже една баба лично пред мен се възмущаваше калко се дразнела от "Картона" и когато я попитах защо го писку възкликна учудено: "Че какво друго да го правя?!". Сигурна съм, че много родители и други гледащи хлапета възрастни разсъждават и постъпват по същия начин, та затова споделих мнението на преждепишещата пред мен участничка. Ако ще и да са супер добри филмови продукции постоянното превъртане на едни и същи "ленти" и вторачването в екрана не е полезно и от физиологическа и от психологическа гледна точка.
...Та това ми е мисълта и то ненасочена към определен участник по темата, тъй като ние лично не се познаваме с никого и аз нито знам у кого как стоят нещата реално, нито ще науча.
За всеки случай ако се гледа в екрана не повече от 1-2 часа дневно физиологически никой никъде не е доказал сто процента каква и доколко е вредата и изобщо има ли някаква вреда.

Общи условия

Активация на акаунт