Оцета??

  • 2 805
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Абе хора какво знаете за оцета и отслабването как помага точно?Ако някои е пробвал да сподели колко е свалил и за колко врме?Предварително ви благодаря Hug

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
не знам за оцета, ама за лимон с топла вода на гладно...

аз така пия напролет или лимон или изстискан грейпфрут.
поне не вреди, но ми помага да си мисля, че топя мазнини Mr. Green

# 2
  • Мнения: 245
 newsm78 знам че киселината неутрализира мазнините,
а иначе съм чувала за ябълковия че помагал за тази цел.

# 3
  • Мнения: 4 053
я-помага,я-не помага Rolling Eyes

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 Използвала съм само на капсули -задължително ябълков оцет-изключително полезен не само за отслабване -намалява холестерола, регулира метаболизма и ред други здравословни проблеми в момента немога да си спомня newsm78,продава се в аптеките,но трябва да имаш здрав стомах.При гастрити,язви, колит -в никакъв случай! NaughtyАко решиш да го иползваш в течно състояние -по 1 лъжица в чаша топла вода-сутрин и вечер.Моя позната отслабна с капсулите за една година 15килограма-без диети. Simple Smile Аз съм непостоянна-пиех капсули около месец и половина- -3 или -4 килограма.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 15:58 от k.a.l.i.

# 5
  • Мнения: 941
аз опитах сутрин на гладно с топла вода newsm34 е няма по-гадно нещо.После си взех капсули от аптеката и въпреки,че имам гастрит не ме е болял стомаха

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
аз опитах сутрин на гладно с топла вода newsm34 е няма по-гадно нещо.После си взех капсули от аптеката и въпреки,че имам гастрит не ме е болял стомаха
Ти си късметлийка!  bouquetАз също имам гастрит,но прекаля ли веднага се обажда CloseПак ме запалихте с тоя ябълков оцет Laughingоще днес ще си взема  Hug

# 7
  • Мнения: 245
аз опитах сутрин на гладно с топла вода newsm34 е няма по-гадно нещо.После си взех капсули от аптеката и въпреки,че имам гастрит не ме е болял стомаха

стомаха може да започне да те боли когато започнеш редовно да го пиеш.
Опитайте ябълков пектин , ефекта е същия пак за пречистване и сваляне,но ми се струва че е по-добре и за стомаха

# 8
Аз пих 20 дена лимон с топла вода сутрин на гладно.Наистина се топият мазнини,но вчера направих такава криза че незнаех на кой свят съм.Сигурна съм че е било от лимона,защото си имам по принцип колит,та от днес съм само на топлата водичка.

# 9
  • Мнения: 131
Ябълковият оцет смесен с гореща вода и изпит сутрин на гладен стомах действа като душ на стомаха и червата. Мазнините, които са полепнали по тях и не са преработени  през ноща, се разтварят от оцета и се изхвърлят навън. Може да се прибави и една лъжица мед за да се подправи вкуса, но смесен с толкова гореща вода меда едва ли е полезен. И с мед и без мед все си е гадно. условиета е оцета да не бъде менте, а такъв в момента трудно се намира. Не се препоръчва за хора, които имат стомашни проблеми.
 Пиех този елексир преди доста време няколко месеца, но само си навлякох стомашни проблеми. после преминах на капсулите на Натурфарма с ябълков оцет, които са най-силни. Ефект и ма , но само в началото. Прподължавам да ги пия и сега между другото.Освен всички други хапове и диети. Ябълковия оцет е и имуностимулант.

# 10
  • Мнения: 1 432
Аз ще ви кажа как аз приемам ябълков оцет. Ве4ер хапвам една хууубава порция зелева салата с мнооги4ко оцетец и резутата на сутринта е доста задоволява6....хем диети4но,хем вкусно, хем с резултат  Joy  Joy...

# 11
  • Мнения: 2 926
Чувала съм,че се пие по една супена лъжица в черен чай преди всяко ядене, но оцета трябва да е домашно направен, не от този в бутилките.
Писах в Готварския форум за рецепта за домашен ябълков оцет,но....нещо не ми връзват. newsm78

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
никаква работа не върши

# 13
  • Мнения: 6 461
И аз не знам за оцета  Thinking
От известно време пия лимонов сок с топла вода на гладно  Peace
При мен върши работа Heart Eyes.

# 14
  • Мнения: 5 647
Пия от известно време ябълков оцет на капсули. Ефект има, ама като се съчетае с движение. Иначе каквото и да правиш, ако няма движение, не се надявай на никаква диета.

# 15
  • Мнения: 3 647
от личен опит казвам и аз
 но с лимона има
ето малко инфо за лимона

* Месестата част на лимоните съдържа лимонена киселина (която действа противомикробно), плодова захар, гликоза, пектин, минерални вещества - калий, калций, мед, желязо, фосфор и много витамини, най-важните от които са С и Р.


* Кората е богата на витамин С, пектин, фитонциди и етерично масло. Лимоните увеличават съпротивителните сили на организма и го предпазват от много заболявания най-вече инфекциозни


* Счита се, че лимоновият сок е убиец на нитратите. Става дума за неговите силни пречистващи свойства. Доказано е, че той влиза в силна биохимична реакция с нитратите и спомага за унищожаването на токсините. А това е една нова стъпка по пътя на здравословното хранене. Така, че много полезно би било да се поливат пролетни салати с лимонов сок, вместо с оцет.


* С лимонов и портокалов сок са лекували много болести, преди всичко ревматизъм


Лимоните укрепват кръвоносните съдове

Този ефект се дължи на ударната доза витамин С (до 45 мг на сто), която човек получава при консумацията на лимони. Също в големи количества съдържат провитамин А и пектин. Богати са на много микроелементи и могат да възстановяват и насищат минералните депа в организма. Това в съчетание с витамин С прави лимоните идеално средство за общо укрепване. Те са мощен фактор за въздействие върху кръвоносните съдове. При чупливост на капилярите лимоните са изключително целебни. Тези плодове влияят благоприятно върху сърдечния мускул. Те са добро кръвоспиращо средство срещу кръвоизливи от носа, настъпили в резултат от пренапрежение. Допринасят да се подобри кръвната циркулация, да се облекчи и поощри обмяната на веществата и да се създаде по-голяма гъвкавост на съдовата стена.
Лимоните притежават, най-общо казано, детоксичен и противомикробен ефект. Имат способността да алкализират вътрешната среда на човешкия организъм и да тонизират централната нервна система.




По време на изпитна сесия може да се прави по един курс лимонена терапия.


За целта в продължение на 20 дни се консумират по 1-2 лимона сутрин или вечер. Задължително е след това зъбите да се измиват с паста и четка и обилно да се изплакват с вода. Така устната кухина се предпазва от увреждания на зъбния емайл и от кариеси, причинени от лимонената киселина. Същите предпазни мерки се препоръчват и след пиене на лимонов сок.
   

# 16
  • Мнения: 780
тази сутрин пих една чаша топла вода с една супена лъжица оцет , но  е малко гадничко , но утре пак ще пробвам. малко ме заболя стомаха , но ще видя и утре как ще е че тогава ще си направя сметката дали ще продължа

# 17
  • Мнения: 1 424
Аз изпих една опаковка оцет,но бях непостоянна-  пропусках някои дни  Rolling Eyes  Резултат имаше,смисъл свалих кг но аз съм си почти постоянно на диета,така че не знам дали съм свалила от оцета. Една приятелка ми каза,че е хубаво да се пие над 6 месеца и тогава имал ефект и без диета- стопява кг и помага да не пълнееш  Rolling Eyes
Дали има нещо вярно в това за дългото пиене?

# 18
  • :)
  • Мнения: 337
Добре де тези хапове с оцет не са ли вредни, аз също искам да ги пия, но имам колит и се притеснявам да не ми навредят.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
Хм и мен ме запалихте. Но я кажете какво препоръчвате - оцет на капсули или течен?

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ябълков оцет на капсули-този в зелените кутийки-мисля,че беше австрийски или немски Rolling EyesНикакви китайски капсули NaughtyОцета е богат на витамини,но задължително повече течности,защото може да има отрицателни резултати.

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 01:12 от k.a.l.i.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 605
Мерси миличка!!!

# 22
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ябълков оцет на капсули-този в зелените кутийки-мисля,че беше австрийски или немски Rolling EyesНикакви китайски капсули NaughtyОцета е богат на витамини,но задължително повече течности,защото може да има отрицателни резултати.
Бих добавила само ако имаш здрав стомах Peace

# 23
  • Мнения: 22 867
Чувала съм,че се пие по една супена лъжица в черен чай преди всяко ядене, но оцета трябва да е домашно направен, не от този в бутилките.
Писах в Готварския форум за рецепта за домашен ябълков оцет,но....нещо не ми връзват. newsm78

Ето рецепти за ябълков оцет.

Общи условия

Активация на акаунт