дайте съвет-мокет или ламинат + килим за детска стая

  • 7 879
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
какво да избера?Съпругът ми иска да сложим мек мокет в детската стая за да бъде меко и топло на детето където и да стъпи, но няма ли този мокет да събира много прах и трудно да се почиства?може би ще е по добре да сложим ламинат и в средата на стаята един килим?Вие как мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 568
Ламинат + килим. Мокетът събира страшно много прах. Освен това, децата разливат и мажат какво ли не по пода. Килима лесно ще го изпереш и лятото, когато пък е топло може да го махаш и да си бъде само на ламинат, само забърсваш и готово.

# 2
  • Мнения: 5 790
Ламинат + килим. Мокетът събира страшно много прах. Освен това, децата разливат и мажат какво ли не по пода. Килима лесно ще го изпереш и лятото, когато пък е топло може да го махаш и да си бъде само на ламинат, само забърсваш и готово.

Абсолютно подкрепям. Ние сме с ламинат и малко, детско килимче. Мокетите ги изхвърлихме по причина, че събират ужасно много прах и трудно се чистят.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
какво да избера?Съпругът ми иска да сложим мек мокет в детската стая за да бъде меко и топло на детето където и да стъпи, но няма ли този мокет да събира много прах и трудно да се почиства?може би ще е по добре да сложим ламинат и в средата на стаята един килим?Вие как мислите?

  В началото бяхме с мокет по същите съображения-резултатът,Борянка постоянно кашляше месеци наред.Колкото и да чистиш,трудно е да изсмучеш всичката прах. PeaceСега сме с паркет и килим и детенцето е значително по-добре. Hug

# 4
  • Мнения: 22
Ламинат и детско мокетено килимче. Ние сме така и нямам никакви проблеми. Мокета събира много прах. Също дебелите белгийски килими.

# 5
  • Мнения: 2 936
ламинат с килим  Peace

тези мокети купува ли ги някой още  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 872
Ламинат с килим. Лесно се чисти.  Ако ти омръзне лесно можеш да го смениш...

# 7
  • Мнения: 791
Твърдо "ЗА"  за ламината и макетеното детско килимче  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 389
Ламинат и килим е по-практично.

# 9
  • до канала
  • Мнения: 518
ламинат  Peaceпочиства се за отрицателно време докато за мокета е необходимо повече време за newsm79

# 10
  • София
  • Мнения: 7 174
Е, май само аз съм на малко по-различно мнение  Mr. Green
Сигурно съм 'изкривена' от архитектурната си професия, но ще кажа че ламинатът не е много издържливо подово покритие - бързо се издрасква от колелца и местене на по-тежки вещи. А относно мокетите - има много хубави, водят се антистатични, и изобщо не задържат прах. Виж, за чистенето, наистина са по-трудни. Така че от тази гледна точка не е лошо да има паркет + килим (пак е добре да е антистатичен), но бих препоръчала истински дървен паркет. Вярно е че като цяло е по-скъп, но може да се намери 2-ро или 3-то качество на много добри цени (по-ниското качество се отразява само на това, че има повече шарки върху ламелите). У дома имаме подобен паркет от почти 20 години - не е мръднал! Само му трябва циклене и лакиране, ама това може да става веднъж на 10 години. Ламинатът няма да издържи толкова.

# 11
  • Мнения: 466
ламинат  Peaceпочиства се за отрицателно време докато за мокета е необходимо повече време за newsm79

И аз съм на същото мнение от опит. Пък ако е естествен може би още по-добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 658
Ламинат+килим.Килима лесно може да се изпере и може да се изтупа,за разлика от мокета, ламината също може да се почисти лесно.
Успех,каквото и да решите!

# 13
  • Мнения: 393
  И ние сме с ламинат и килим. Peace

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 193
Ламинат с килимче. PeaceКакто са казали по горе момичетата,това е по-хигиенично.

Общи условия

Активация на акаунт