Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте ,прочетох в бг мама,че е хубаво да се направи такова наблюдение.На мен в 21 седмица ми правиха фетална морфология на обикновен ехограф, но на 3Д не съм гледана.Вярно ли е че с този апарат може да се види евентуален проблем,който моя доктор с обикновения ехограф не е видял и уместно ли е в 35 седмица да го правя.
Цитирай

софия

При кого си прави феталната? Ако докторът е добър - няма проблем. В 35 седмица не мисля, че може да се направи каквото и да е, ако не дай Боже има нещо. Ти раждаш към 40-та!!!!

Но в 35 -та можеш да му видиш личицето Wink
Цитирай

Правих си ФМ около 20 г.с. и ми казаха, че в 8 месец е хубаво да се направи още една. Но според мен тогава е късно за решаване на проблеми (ако има такива) и мисля да пропусна разкарването до София.
Цитирай

Мислех си ако не дай боже има пролем ще се насочиме по отрано към съответния специалист,а не да си мисля че са колики например и да чакам да се  задълбочат нещата.Не че очаквам лоши новини,но ми е гузно че не съм направила най доброто на време.
Цитирай

софия

Мен с първото дете не ме пратиха дори на фетална морфология. Минах с един биохимичен скрининг. Не казвам, че и ти трябва така да направиш, но мисля, че лекарят ти по-добре от нас ще те насочи.
Успех и не се притеснявай за глупости
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

Аз лично не съм си правила 3 D изследване. Според мен не се притеснявай и си карай спокойно бременността.
Цитирай

При любимите ми мъже

Здравей,аз ще ходя на 3Д този петък и много се радвам че се осетих навреме да си поискам направление,че докторката ми каза нещо от сорта ,че до 21/та седмица имало смисъл да се ходи на 3д ,да видят органите на бебчо .
Може би няма да могат да видят много от твоето детенце,ако отидеш толкова късно.Но питай все пак ,от питане не боли Smile

Много здраве!  bouquet
Цитирай

на странно място ......

След 36 седмица можеш да си раждаш спокойно така че е доста късно за решаване на каквито и да било проблеми, моето мнение е да не се занимаваш с глупости!
Аз ходих на фетална морфология в 16 седмица и това беше всичко!
Цитирай

Интернет

аз ходих на 2д ехограф през 20та седмица и докторът препоръча да направя същото и през 32-33 г.с. Тогава за твое успокоение се прави проверка на всичките му органи чуваш му сърчицето. Не е задължително но за мен беше полезно!
Цитирай

Аз лично също се предоверих на наблюдаващия ме лекар и не бях ходила на други прегледи, но накрая отидох на 3Д - някъде 10 дни преди да родя и страшно успокояващо ми подейства (колкото и да бях спокойна, всеки се притеснява). Струваше си парите. Моят съвет е да отидеш. Успокоението не е малко, а и ако трябва нещо да се направи след раждането - от този преглед ще стане ясно.
Успех и леко раждане!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.