как правите таратора?

  • 3 265
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
с олио без олио?с копър без копър?с орехи без орехи?с колко кисело  мляко? стържете ли краставиците или ги режете на куб4ета?

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не мислех, че някой ще пита за това, но...лично аз стържа на ситното ренде, мляко и вода 1:1, олио, сол, копър, оцет, понякога и чесън, но напоследък без.

# 2
  • Мнения: 25 441
С настъргани краставици, чесън и копър - задължително, олио/зехтин, сол, а млякото - много добре разбито (да не стои на бучки), по-редичък и непременно се пие от чаши. Така научих всичките си близки, даже и родителите ми, които в началото ми се смееха на прищявката.
Но пък така е по-удобно, отколкото да сърбаш с лъжица!  Wink Laughing

# 3
  • Мнения: 5 140
С настъргани краставици, чесън и копър - задължително, олио/зехтин, сол, а млякото - много добре разбито (да не стои на бучки), по-редичък и непременно се пие от чаши. Така научих всичките си близки, даже и родителите ми, които в началото ми се смееха на прищявката.
Но пък така е по-удобно, отколкото да сърбаш с лъжица!  Wink Laughing


И аз така го правя.

# 4
  • Мнения: 236
Не мислех, че някой ще пита за това, но...лично аз стържа на ситното ренде, мляко и вода 1:1, олио, сол, копър, оцет, понякога и чесън, но напоследък без.
нима?трябва да ме е срам или какво?интересно ми е другите как го правят #Crazy

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
нима?трябва да ме е срам или какво?интересно ми е другите как го правят #Crazy
Нямах предвид това...просто аз никога не съм се замисляла, че може да се прави  и по друг начин.

# 6
  • Мнения: 5 873
Не мислех, че някой ще пита за това, но...лично аз стържа на ситното ренде, мляко и вода 1:1, олио, сол, копър, оцет, понякога и чесън, но напоследък без.
нима?трябва да ме е срам или какво?интересно ми е другите как го правят #Crazy
какво сте се наострили всички ,по-спокойно,с какво пък те засегна толкова? newsm78

# 7
  • Мнения: 236
нима?трябва да ме е срам или какво?интересно ми е другите как го правят #Crazy
Нямах предвид това...просто аз никога не съм се замисляла, че може да се прави  и по друг начин.
ами аз знам че се слагат орехи счукани на ситно?

# 8
  • Мнения: 660
Краставиците на кубченца, сол, олио, чесън (пресован). Сервирам го в купички с лъжица! Понеже мъжът ми го харесва само така, за мен отделно, само в моята купичка добавям копър и орехи, защото иначе ми е като измит!  Naughty
Не съм почитател на настъргана краставица, защото ми се лигави. Но всичко е въпрос на вкус! Тараторът ми е една от любимите храни като цяло! Peace  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 873
А,да,на въпроса-краставицата на кубчета,сол,олио,мляко,вода 1:1.Копър и чесън не слагам,децата не обичат.От чаша.

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 474
Настъргана краставица на едрото ренде.Млякото гъстичко 1:1 с водата,разбито с пасатор против бучки.Задължително копър,чесън(в количества предизвикващи киселини) и ситно смлени орехи.При поднасянето добавям бучки лед.И ледена мастичка........ох,на батя Wink

# 11
  • Мнения: 7 091
Настъргани краставици, кисело мляко 1:1 с вода, чесън, копър, счукани орехи, зехтин, сол.  И ние често го пием от чаши.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 780
мляко- вода -1:1 , нарязана на малки кубчета краставица , олио, чесън и копър. орехи не слагам , защото аз не ги обичам

# 13
  • Мнения: 3 622
Краставицата обелена и настъргана и я посолявам преди да сложа млякото - това го знам от един приятел готвач. Млякото 1:1 към краставиците. Малко олио, чесънче за вкус, копър нарязан на много ситно да не ти се мотае в устата и орехи пожелание - който обича. Да ти е вкусно  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 406
нарязвам на дребни кубчета за мен и съвсем дребни за съпругът  Laughing, посолявам и оставям да поемат солта, сипвам само мляко за мен и мляко и вода 1:1 за съпругът Laughing , малко орехи за мен и олио за съпругът   Laughing
то си е цял ритуал правенето на таратор...

Общи условия

Активация на акаунт