Лична карта

  • 838
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 148
Мами, пробвах с търсачката, но нищо не излезе. Спешно трябва да си направя нова лична карта, но по възможност да е бързичко. Зная, че има бърза и експресна поръчка, но не зная за колко време стават и колко струва цялото удоволствие. Затова се надявам, че можете да помогнете по въпроса.

# 1
  • Мнения: 238
мисля,че най-бързата е за 3 дни ,a цената е 50лв

# 2
  • Мнения: 46
За няколко часа. Но, зависи колко е дебел портфейла ВИ. ""Не питай старило а патило"" Корупция няма Joy rotfImao rotfImbo newsm52

# 3
  • Мнения: 6 417
50 лева е за няколко работни часа. 20 лева е за три дни.

# 4
  • Мнения: 117
Ето тук можеш да видиш таксите и времето за което става
http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_10.htm

# 5
  • София
  • Мнения: 3 148
Благодаря!

# 6
  • София
  • Мнения: 275
А как става смяната, катo искам да си сменя л.к. да не ми е вече с местожителство Х, а София. Отивам ли до населеното място Х да ме отпишат от тамошните регистри, или направо отивам тук в София в някое РПУ, подавам си заявлението и т.н. newsm78
Моля някой да ми обясни как стават нещата относно местожителството. Praynig

# 7
  • Мнения: 17 546
В общината, към която живееш, трябва да попълниш адресна карта за регистрация с новия адрес. И там може да питаш как става, като идваш от друг град.

# 8
  • Мнения: 239
Пробвай с ключ и задължително на диск иначе се губи много. Гледай да не е влажно наоколо.
Ако стане влажен го пускам в микровълновата за малко.
Най-добре е на буци.

# 9
  • Мнения: 872
В общината попълваш адресна карта, и с този документ отиваш за личната карта. Експресните са май само в РПУ-то на Мария Луйза. Мен там ме пратиха да я изкарам.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 521
Значи ако искаш да си смениш само настоящия адрес попълваш адресна карта, но не си длъжна да сменяш личната си карта.
Ако сменяш постоянен адрес отиваш в службата ЕСГРАОН на новото място  и попълваш заявление за постоянен адрес (една жълта хартийка). С нея отиваш в папспортната служба пак по новия постоянен адрес и си подаваш заявление за нова ЛК. Трябва да върнеш старата ЛК.
Експресната услуга е до 8 работни часа - 50лв, нови снимки трябва да носиш,  на Мария Луиза 48 се подава заявлението.

# 11
  • София
  • Мнения: 275
Благодаря, много ме ориентирахте. Супер сте  bouquet А дали отпадна това, знае ли някои, да се записваш в домовата книга на домуоправителя на блока/входа. Май имам някакъв спомен, че вече я няма тази глупост.

# 12
смяната на постоянен адрес става с попълването на специален формуляр за избор на постоянен адрес,който замества досегашната адресна карта- формулярът се получава от службите "ЕСГРАОН" в Общините и попълването му и заверка от Обината, се носи в Полицията- РПУ-то по адрес..

# 13
  • Мнения: 6 417
Домова книга няма поне то няколко години.

Общи условия

Активация на акаунт