Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 март 2007, 22:57 ч.

Витамин А за лекуване на акне?

• 2 376
  • 27
  •   1
Отговори
  • Mississauga
Момичета,
чували ли сте за лечение на акне, ударна доза на Вит. А, в продължение на няколко месеца?
И че имало чуден ефект....Бихте ли споделили?
  bouquet

# 1
  • София
Не съм чувала за такова нещо. Пробвала съм какво ли не.
Смених няколко дерматолога, явно нещо не мога да попадна на подходящ. Краткотраен ефект и после пак на ново.

# 2
  • София
Виждала съм го в комбинация с други неща за приготвяне на маски за лице и за коса.Но да го пиеш за акне...

# 3
  • София
най-много да направиш хипервитаминоза,вит.А не е толкова безобиден,пък да не говорим за УДАРНА доза,никога не бих рискувала по този начин,но ти решаваш

# 4
  • спретната къщурка край селО Сливен
И аз какво ли не съм пробвала, но това не съм го чувала.
По - добре попитай някой компетентен и не го прави на своя глава Peace

# 5
  • anywhere
По-добре пукай капсулките със стерилна игла и ги масажирай в лицето преди крема. Peace

# 6
  • София
Обикновено вит. А присъства в състава на кремовете, с които се маже акнеичната кожа /от моето юношество помня Ретинол А, примерно/. В умерени дози е подходящ както за кожата, така и за зрението. Но ударни дози точно с вит. А - недей! При силно изразено акне е възможна антибиотична терапия с тетрациклин или окситетрациклин, а може би и с други антибиотици, но това трябва да го каже лекар - дерматолог. На акнето също добре понася вътрешният прием на сяра или бирена мая. Ако може да се намери таблетирана сяра, би било чудесно /преди 1990 г. имаше внос на немска под името "Thiobitum", доколкото помня; сега гугъл показва само някакъв крем с подобно наименование, но сайтовете са немски, а аз не знам този език - възможно е да става дума за крем за лечение на акне, но не мога да го твърдя със сигурност/.

# 7
  • В.Търново
 Не зная дали лекува акне,но вит. А и Е в комбинация/на пазара се продава като Герикапс/ действат добре на кожата,косата,ноктите Peace

# 8
  • :)
Аз си мажа краищата на косата с Ретинол след баня, понеже ми е доста суха, за кожа не знам- опитай, но според мен само външно, не рискувай да пиеш хапчета преди консултация със специалист. Поздрави Peace

# 9
  • София

КОжата се бели по страшен начин от директно нанасяне на вит А, доколкото знам .. на люспи падала  ooooh!

# 10
  • далече от морето

КОжата се бели по страшен начин от директно нанасяне на вит А, доколкото знам .. на люспи падала  ooooh!

това и аз съм го чувала,но според мен трябва системно третиране,за да почне да пада

миналата зима всяка вечер си мажех ноктите с вит А.кожата около тях не ми е паднала.явно това е някакъв слух
 Peace

# 11
  • София
За акне ти препоръчвам горещо Зинерит,има го в аптеките,струва 13 лв и действа мигновено.Маже се върху пъпките.Иначе за още по-добри резултати вземай и бирена мая на таблетки,тя е много евтина,120 таблетки са 4 и нещо лв.Синът ми е на 17 и имаше този проблем,преди 3 седмици започна да се маже със Зинерит и да пие бирена мая,от пъпките му няма и следа.

# 12
  • София
Забравих да кажа,че в таблетките бирена мая има вит.А,С,Е и още много витамини и минерали.Пише го на опаковката.

# 13
Пък има и друго може на някой да не му понася и затова да му пада кожата..,а на други да им понася..

# 14
  • БГ-изток
Наистина има чудесен ефект вит.А против акне.Само,че се нарича Ретинол,дали е точно едно и също с вит.А не мога да кажа със сигурност,но имат общо.Ретинола или още наричан Ретин А е най-ефикасното средство против акне и не само.Съдържа се в медицински кремове под наименованието третиноин.До дкоро кремчето против акне Ретин А го нямаше на нашия пазар,но скоро пуснаха българския му аналог,който се казва Акнедерм.Много е ефикасен,но действието му е леко агресивно,кожата се лющи,зачервява.Ползва се в периода от октомври до февруари,а през лятото кожата се пази от слънцето,за да не стане на петна.Препоръчвам го на момичетата,страдащи от акне,има полза!  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт