Тръгваме на ясла-моля за съвети

  • 2 927
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
   Здравейте майчета,
след 2 седмици малкото човече тръгва на ясла-на 1г 7м е сега.
   Та моля ви споделете някакви идеи за по-лесно приспособяване, разкажете изобщо как е било при вас в началото, за да знам какво да очаквам.  Sad Много ми е притеснено в момента  и ще съм благодарна да ми дадете съвети и всякаква инфо, която би ми била от полза.  Sad

# 1
  • Мнения: 2 891
Приготви се за сърцераздирателен рев около 2 м. сутрин и наличие на зелени сополи от тук, та чак до училище. Wink

# 2
  • Мнения: 8 999
Гледай си кефа и не се притеснявай! В яслата му е много по-весело и интересно, отколкото с теб - повярвай ми. Дори и да плаче и да се дърпа като го оставяш, после се заиграва и въобще не се сеща за мама. От опит го знам. Даже ме дразнеше, че първите няколко дни искаха да си го взимам на обяд - така му създадох грешно впечатление, че след като се нахрани си го прибирам. После и то това трябваше да се отучва. Моето момче също беше на 1г. и 8-9 месеца, но много ни помогна "каката", защото тя по същото време тръгна на градина и за него беше чест, че е наравно със сестра си - много се кефеше, че също като нея, с раничка на гръб, отива на "учищи"..

# 3
  • Мнения: X
Приготви се за сърцераздирателен рев около 2 м. сутрин и наличие на зелени сополи от тук, та чак до училище. Wink
Плюс това, че като си приберете човечето от ясла ще е  като залепено за теб. PeaceНе се притеснявай толкова и най-вече гледай детенце да не усети, че  ти е гадно, защото ще го използва както и когато може.

# 4
  • Мнения: 1 320
подготви се за стресиращо изживяване за МАМА и весело прекарване на мъничето !

малкия ходеше на ясла с "деди" / зайчето/ и "кучо" / кучето/, когато видя че му докривява му давам да натиска звънеца за викане на лелката и настоението му се вдига Wink
получаваше малки наградки / водех го на въртележка след всяка сутрин в която не е плакал / , и ВИНАГИ го взимах  с нещо за хапване .... много е гладен Simple Smile

# 5
  • Мнения: 8 505
Можеш да очакваш наистина всичко.Както
сърцераздирателен рев около 2 м. сутрин и наличие на зелени сополи от тук, та чак до училище. Wink
така и супер бързо приспособяване и рядко боледуване (както е при дъщеря ми).Както и всички междинни варианти.

# 6
  • Мнения: 1 448
И Явчо от понеделник е на ясла, темата ми идва тъкмо навреме   bouquet

# 7
  • Мнения: 150
Благодаря за отговорите  Simple Smile И аз от сега се въоръжавам със смелост, но сигурно ще стоя отпред пред градината първия ден от притеснение. А за това,че са гладнички като си тръгват го чух и от една мама от нашия блок- и тя май винаги му носи нещо за хапване на място.
Чудя се дали да го дам в четвъртък,за да е два дни там и после 2 вкъщи  или по-добре да започнем от понеделник или пък няма значение1...   newsm78

# 8
  • Мнения: 1 320
Чудя се дали да го дам в четвъртък,за да е два дни там и после 2 вкъщи  или по-добре да започнем от понеделник или пък няма значение1...   newsm78
Аз го дадох от сряда Wink

# 9
  • Мнения: 2 255
 Joy положението е ясно  #Crazy
Без рев - няма да минете  Rolling Eyes гледай само ти да не плачеш повече от него   Peace, но бъди сигурна, че наистина там децата се забавляват добре, тръшкането е само за пред мама  hahaha а после игра   newsm44
Малкия ми тръгна точно на 1г. 7м.  и си пореваваше-дереше доста време сутрин, но съм оставала да чуя какво става и след най-много 3-4 мин. вътре спира  Mr. Green
А за сополите, какво да кажа  #Crazy че ги има е ясно, ама споко не чак до 1 клас  Peace А и сега вече иде пролет и смятам, че и вирусите в ДГ ще понамалеят, така, че кураж и успех  thumbsup

# 10
  • София
  • Мнения: 1 809
Отначало много плачеше и вън и вътре, после плачеше само пред мен, а сега си влиза вътре без да дочака госпожата и без да се сети да ми махне за чао.

Наистина винаги имай нещо за ядене под ръка. Аз си държа един пакет вафли в колата, защото задължително е гладна...

Желая ви успех!!!

# 11
  • Мнения: 47 902
ами моето момче сега тръгна,от 1 седмица,реве сутрин,какво да правим,а го вземат в 3 и е много гладен...ще свикне,а и засега е здрав
хич не се шашкай,ако детето не реве,не е нормално!периода на адаптация обикновенно е 2-3 седмици,после всичко си идва на мястото

# 12
  • Мнения: 1 723
Здравей,моята госпожица е почти на 1,8 г.и мисля да тръгне официално,със записване в яслата от 19 март.Тогава ще я дам за времето до обед.А другата седмица мисля да я заведа в яслата на гости, за по 1 час да поиграе с децата.Това за 1,2 дена.Надявам се така да избегнем стреса,но ще видим.

# 13
  • Мнения: 2 242
При нас, а и при доста майки които съм питала, имаше огромно значение кой я оставя сутринта. Погрешно на очакванията, но напълно логично, ако аз я водех се залепяше за мен и се жалваше, умилкваше и т.н. Като я водеше само баща й – сама си влизала в групата и даже не се обръщала. После прочетох че повечето деца са свикнали на раздели с татковците, докато им е трудно дори да си представят мама да ги изоставя (даже в книжката се използваше термина 'страх от изоставяне')

Според мен има значение и че татковците са доста по-спокойни, а на децата много лесно се предава нервност и напрежение, особено ако е от мама Wink

# 14
  • Мнения: 2 891
Аз също не можех да издържам на сълзите. Гледах да не присъствам на изпращането. Оставих тази тежка задача на баща му. Аз се присъединих към отбора, когато кризата отмина.

Общи условия

Активация на акаунт