Защо бебето (не) се обръща?

  • 1 434
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 983
Здравейте Simple Smile
Интересно ми е защо и как бебето решава, че трябва да се обърне надолу, в позиция за нормално раждане. Някакви хормони ли му влияят или самата матка и другите органи го карат да се завърти newsm78
Нещо го кара или не го кара да се обърне, въпросът е какво е то?

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Според мен не стажа въпрос за хормони, а за един генетично обусловен процес.Не се обръщат по медицински причини.Аз когато питах моята акушерка каза че може да се получи при недоразвита матка или друга физиологична пречка.Каквато и да е причината то не е предпоставка за сериозни тревоги.Аз си родих със секцио именно по тази причина.Дъщеря ми от 5м си беше с главата нагоре и така си остана до края.

# 2
  • Мнения: 7 723
Природата си знае работата Thinking
http://www.moetobebe.net/-submod=22bebe_poziciq.htm

# 3
  • Мнения: 353
След 32гс,под действие силата на тежестта(главата е по-тежката част на плода),се дефинира главично предлежание.

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 16:16 от kozlyo

# 4
  • Мнения: 10 983
Благодаря ви!!!  bouquet

# 5
ZDRAVEI!AZ 4ETOH NO VE4E NE SI SPOMNIAM KADE 4E MOJE6 DA POMOGNE6 NA BEB4O DA SE OBARNE.IMALO DVA NA4INA,NO NE ZNAM DO KOLKO SA VERNI,AZ LI4NO NE SAM GI PROBVALA(KAKTO SI PRECENI6)EDINIA BE6E DA LAZI6 NA 4ETIRI KRAKA  VSEKI DEN PO MALKO.V TOVA POLOJENIE BEB4O IMALO NAI GOLIAMO MIASTO DA NAPRAVI SALTO newsm10 A DRUGIA E DA VZEME6 DVE KARPI NAKISNATI V TOPLA I STUDENA VODA(ne prekaleno da ne se prostudi6 ili iguri6)I SE SLAGAT  V EDINIA I DRUGIA KRAI NA KORENA!STUDENATA OTGORE ,A TOPLATA OTDOL.PI6E6E,4E BEBO NE PONASIA STUDENO(SETIVATA ILI NE6O OT TOZI SORT) newsm78 I TAKA MOJE DA SE OBARNE NA DOLU PRI TOPLATA KARPA!!!DANO DA SAM TI POMOGNALA.JELAIA TI LEKO RAJDANE I ZDRAVO BEB4E!

# 6
  • Мнения: 10 983
Хихихи, за кърпите е интересно - и теорията, че бебче не обича студено Hug
А лазенето на 4 крака не е за мен, коленете ми са малко лабилни и ще ме заболят.

# 7
  • Мнения: 64
Здравейте мами! Преди няколко часа се върнах от консултация и лекарката ми каза , че бебето е паднало (т.е. главата му е в таза или където там трябва ). Та искам да ви питам знаете ли горе-долу до колко дни да очаквам включване   Thinking . Как беше при вас? Колко време след като "падна" бебето родихте? Незнам, защо но нещо взех да се притеснявам, знам че все някога ще дойде момента, но си мислех, че има време  Shocked

# 8
  • Мнения: 10 983
Аз моето все още го чакам да "падне", но щом е паднало, това не значи, че ще тръгне да излиза.
И обратното важи - ако раждането започне, това не значи, че бебето е обърнато в правилната позиция.
Не се притеснявай отсега Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 4 555
muceto, не се притеснявай. Кураж и леко раждане, когато и да започне  Peace

# 11
  • Мнения: 64
muceto, не се притеснявай. Кураж и леко раждане, когато и да започне  Peace
Мерси ще ми е нужен!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Освен разни случаи, в които седалищното предлежание е обусловено физиологично, често причина за това напрежение и усукване в коремните мускули, лигавиците и сухожилията, които поддържат матката, от там липса на симетричност и т.н. Това пък напрежение и усукване е свързано с начина ни на живот, разни повтарящи се движения, позите при седене и др. Те са пречка принципно за заемане на най-доброто стартово положение на бебето, което в общия случай е:

За преодоляване на напрежението и усукванията препоръват дълбока релаксация с помощта на с Rebozo шал, инверсия и pelvic tilts (за които Maktub е дала линкове), кръгови движения върху медицинска топка, танцови движения с корема, леко бързо ходене. Тук има добро обобщение: Activities to help a fetus into a good starting position before labor
Освен релаксацията на коремните мускули, лигавиците и сухожилията е важна позата по време на бременността, така че използвайки гравитацията да помогнем да бебето да заеме най-добрата позиция. Обобщено звучи така:
Когато седиш - колената по-ниско от нивото ханша, коремът - по-ниско от бедрата (леко надолу и напред), да наподобява хамак за бебето.
Когато стоиш и ходиш, издавай кръста напред.
При спане тези пози са препоръчителни (пъпът сочи надолу и спането по гръб се избягва):

Някъде до 80% от бебетата дори стартиращи от различно от "идеалното" предлежание, успяват да се завъртят до това, след коете слизат. Има пози и упражнения, които помагат за завъртането.
Специално за седалищното, казват, че до 30 седмица не би трябвало да се безопкоиш, до 35 седмица повечето седалищни бебета се обръщат/ След 36 ставало по-трудно, но не и невъзможно Peace. Силно ти пропоръчвам сайта spinningbabies.com. Тези 2 текста с линковете от тях са конкретно за твоя случай:
Breech
Transverse lie, or "My baby is sideways!"

Успех Grinning!

# 13
  • Мнения: 10 983
Благодаря ти за изчерпателния отговор Hug Hug
Аз винаги съм спяла и продължавам да спя в 2-те пози за спане, които си ми показала, без да подозирам защо се препоръчват Wink А освен че не бива да спя по гръб, не обичам и не ми е комфортно.
  bouquet   bouquet

# 14
  • Мнения: 6 164
Здравейте мами! Преди няколко часа се върнах от консултация и лекарката ми каза , че бебето е паднало (т.е. главата му е в таза или където там трябва ). Та искам да ви питам знаете ли горе-долу до колко дни да очаквам включване   Thinking . Как беше при вас? Колко време след като "падна" бебето родихте? Незнам, защо но нещо взех да се притеснявам, знам че все някога ще дойде момента, но си мислех, че има време  Shocked

Последните 3 месеца ги изкарах с главата му в малкия ми таз Grinning , така че не винаги е определящо. Дори ми предизвикаха раждането 4 дни преди термин.

Общи условия

Активация на акаунт