Клуб на жената на компютърния "специалист"

  • 8 074
  • 218
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 483
Tannita,
като чета какво съм писала звучи ужасяващо Simple Smile чак ми е смешно сега!
Да разбира се се сдобрихме...Просто и двамата сме свикнали да получаваме от другия тотално внимание и сега няма възможност и съответно стана проблем.
И двамата сме много пиперливи Simple Smile и се караме доста агресивно като се стигне до там.
Ние наистина СМЕ сплотено семейство. Той никога не ме е оставил сама за една минута за да се види с някой приятел. Винаги сме заедно и си помагаме. Проблема е пустата работа #Cussing out Колкото и приказки да приказвам все си е тая...От сутрин до като заспи от тотална преумора. Каква е тази история не знам! И като се скараме ми е толкова черен че побеснявам Simple Smile А какво е това кротък мъж не знам Simple Smile Винаги съм си падала по вироглави, съдба...ха-ха
 Mr. Green

# 211
  • Мнения: 2 491
Хайде, малко да се посмеете, стига с тези проблеми само  Peace Grinning



Мили Даньо!*

* **Ако четеш сега тази страница, това означава, че най-сетне ти е свършил интернета. Не се опитвай да звъниш на нашия доставчик или да бърникаш в настройките на браузъра.*

* **Трябва да направиш следното:*

* **Върви в аптеката на ъгъла, купи лекарства за дядо - рецептите са в антрето, на лавицата под огледалото. Освен това, иди в кварталния
магазин - вземи 2 пакета 1,5% мляко, кашкавал на резени и кутия чай. От плод-зеленчука до спирката купи 2 кг картофи, половин кило лук и 1 зелка. Запази всички касови бележки.*

*Забравих си мобилния. Звънни на баща си на работа, кажи, че снимките няма да станат днес. Предай му също, че го моля да вземе прането от химическото на връщане от работа. Преди да звъннеш пусни програмата с иконка на телефон (на десктопа в горния десен ъгъл) и запиши отговора на татко си във файл с разширение *.wav.*

*Напиши си домашните - туй че имаш само по математика не е повод да го оставяш за довечера. Страници от учебника - 116, 121 и 118. Внимавай с трета задача - трябва да съставиш уравнение, а не да докарваш отговора
под задачата (и без туй в него има печатна грешка). На останалите задачи не са дадени отговори.*

*След това си разтреби стаята. Като прибереш всичко, преброй частите на конструктора в пластмасовата кофа, броя дискове с игри на лавицата, броя колички в кутията и броя роботчета.*

*След това можеш да отвориш браузъра и да напишеш като адрес
http://получените числа, разделени с точки.*

*Ще ти се отвори таблицата за управление на акаунтите на нашата домашна подмрежа. За да получиш достъп до нея, въведи в прозорчето "парола"
отговорите на втора, трета и първа задача от учебника.*

*Намери в лявата колонка нашия IP и внимателно въведи в съседното прозорче /където е "начин на разплащане - с карта"/ двете последни цифри
от всяка касова бележка (от кода, който е най-долу): общо за зеленчуци,
чай, мляко+хляб, сустак, флексалис и билкова настойка. Допълни до края с нули и натисни бутона "ОК".*

*След това можеш да ползваш интернет отново. Ако случайно се обади ядосан чичко, който твърди, че е "системен администратор" и почне да псува в слушалката, пусни му записа на отговора на баща ти от файла.*

**

*Надявам се, че ще успееш. А аз като се върна довечера, ще ти разкажа приказка как една малка хакерка със своята група някога разбивала сървърите на Майкрософт и на арабските терористи.*

**

*Целувам те!*

**

*Мама*

# 212
  • Мнения: 2 641
мами мъжа ми май ще си сменя работата, стискайте ми палци, макар че пак ще е с компютри  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 955
Благодаря ви за отговорите!   bouquet много сте мили! А тези около 1500-2000 - това нормална заплата ли е за София, ако тряба да плащаш наем или вноски за кредит?
Много се смея в тая тема, лелее.. Joy

# 214
  • Мнения: 1 336
Благодаря ви за отговорите!   bouquet много сте мили! А тези около 1500-2000 - това нормална заплата ли е за София, ако тряба да плащаш наем или вноски за кредит?
Много се смея в тая тема, лелее.. Joy
аааа на тая тема има други теми  Joy някой твърдят, че го правят с 600 лв  newsm78, на други 5000 не им стигат  newsm78 всеки си знае  Wink зависи как сте свикнали да живеете

# 215
  • Мнения: 2 641
нали знаеш за дупето дето знаело 2 и 200  Mr. Green за мен са малко тези пари ако си много добър в ИТ сферата, но трябва да имаш и късмет в коя фирма да идеш за да ти даде повече. иначе преди 2 години изтеглихме кредит с 800 лева доходи и аз бременна и след 3 месеца родила с малко бебе...оцеляхме  Peace

# 216
  • Мнения: 437
Здравейте, момичета,  много се смях и аз на вицовете...и ви и разбирам добре за това, че малко са "отсъстващи" компмтърните специалисти.. Искам да ви помоля за съвет, сега сме в чужбина, чували ли сте как стоят нещата в ХЮлет пакард за Юникс администратори с опит? И има ли в София компании, които да предлагат добри условия за работа? Препоръчайте, ми нещо, че много ми се иска  да се приберем ..Simple Smile
ХП набира 3-то ниво съпорт сис админи 3000 нетно мисля че бяха парите


аз имам пълно инфо по темата. Заплатите в Хюлет пакард са много по ниски от цитираните. Тази сума е само за служители на Ажилон консултинг, но те не си търсят сега 3 ниво съпорт за Юникс...иначе ХП си търсят по всяко време служители но за по малко пари, дори сега новоназначените в Ажилон за трето ниво са с по ниски заплати...
от една агенция чрез която си набират хората контактанаха съпруга ми преди вече 1 година може би. Имат старо негово св и това е сумата която му казаха, от там е моето инфо...може и да не е така, но със сигурност един от бившите ни сис админи взема повече от 1900 нето, защото тук беше на толкова и каза, че там парите са повече!

в момента пак се търсят... особено UNIX...

# 217
  • Мнения: 2 641
едва ли тази позиция седи отворена от месеци

# 218
  • Мнения: 437
Тя не е единична позиция... Освен това.. хора си тръгват, позиции се освобождават.. изникват нови... нормалния цикъл Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт