Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте момичета! Не знам дали тази торта заслужава нова тема, но като гледам момичетата какви красоти правят в темата за торти... реших да не се срамя пред тях... моята си няма никакъв вид, но съм сигурна, че би добила страхотен Smile

Блат:

5 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
1 ванилия
какао

Яйцата със захарта до побеляване + пресятото брашно + какаото (сложих на око). Получава се пандишпанено тесто. Пече се в квадратна или правоъгълна тава. След като изстине се поръсва добре със сироп или компот, или кой каквото иска. Много добре идват и смлени орехи:)

Нарязва се на лентички с ширина 5см. Може да са 4см или 6 см, но според мен 5 е най-добре. Ширината на лентичките идват височина на тортата. ето така:

Крем:
125 гр. масло
2 белтъка
1 в.ч. прясно мляко
1 ч.ч. захар
ванилия

Белтъците, захарта, и млякото се сваряват. Внимава се да не залепне. След като изстине сместта напълно се прибавя лъжица по лъжица към маслото и се разбива. Става пухкав крем. Прибавя се ванилията. Също добре ще дойдат орехчета:) Намазва се нарязания на ленти блат. ето така:

Навива се като баница, ето така:

За мен, най-добре и седи шоколадова глазура. А това е ръчичката на 6-месечното ми бебенце Smile

А това е резън:

Рецептата е за правоъгълните тавички, които се продават с печките. При по-малки тави се намалява яйцето.

Това е един от най-несполучливите ми опити с тази торта, но иначе става лесно и ефектно:) Да не говорим колко експерименти търпи. Дано ви хареса:)
« Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 16:37 от Щастливка »
Цитирай

Пловдив

Да ти кажа, твоят вариант по ми харесва. Опитах веднъж да правя торта зебра, но не успях да разделя на две равни части сместа - едната бяла, а другата с какао /тя стана повече. Поради тази причина кафявата задуши другата и торта "зебра" отиде по дяволите.
Цитирай

Някъде на път....

Много идейно!  Peace
Цитирай

Не трудна за изпълнение. Peace
  bouquet
Цитирай

София

Да ти кажа, твоят вариант по ми харесва. Опитах веднъж да правя торта зебра, но не успях да разделя на две равни части сместа - едната бяла, а другата с какао /тя стана повече. Поради тази причина кафявата задуши другата и торта "зебра" отиде по дяволите.

и на мен не ми се получи, а я знам много отдавна:)

а на тази при повечко старание става супер еднаква блат=крем... аз обаче нямах никакво време и нищо не изравних... ще издиря стари снимки да кача утре:)
Цитирай

Малко по-ефектна "зебра" се получава от един бял и един какаов блат, изпечени много тънко, нарязани на ленти и залепени като твоята вертикално последователно - един кръг бял блят, един кръг какаов, като ако се наложи парчетата се режат, за да се получат цели окръцности.............. В случая крема не е от голямо значение  Peace
Цитирай

sofia

Ще взема да я пробвам, тази Зебричка. Peace Hug
Цитирай

София

А след, като се сиропира блата не става ли много трудно навиването след това Thinking?
Цитирай

Здравейте кулинарки.По повод тортата:всичко ми е ясно но как се сварява едновременно белтък пр. мляко и захар. newsm78
Цитирай

София

А след, като се сиропира блата не става ли много трудно навиването след това Thinking?
чак много трудно не Smile без сиропиране обаче ще стане много суха тортата

Здравейте кулинарки.По повод тортата:всичко ми е ясно но как се сварява едновременно белтък пр. мляко и захар. newsm78

без изобщо да претендирам за кулинарка, сваряването особенно в тефлонов съд става без проблем, иначе с интензивно бъркане. Получава се ето това:

Сега да споделя най-простия начин за направата на тази торта  Mr. Green
Използват се готови квадратни блатове. И се прави крем от 250гр. масло, 500гр.обезсолена извара, 1ч.ч. захар (или на вкус) и ванилия...
ама че съм лоша  Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.