моля ви за съвет..

  • 937
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
здравейте мами, искам да ви попитам за  вашето мнение. аз кърмя моето бебче и вярно,че наддава малко бавничко,но е добре,обаче ме съветват да я дохранвам с изкуствено Sad защо?

# 1
  • Мнения: 1 559
Само мога да гадая защо те съветват да дохранваш бебчето си.
Ако искаш, разкажи как наддава бебчето, как се кърмите (колко често, кърмите ли се нощем)... да помислим заедно какво може да се направи преди да се мисли за дохване с АМ. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 043
ако кърмиш на поискване и бебето ти не плаче и спи и пишка приемливо няма проблем стига и поне малко да качва поне 200- 250 гр на месец , за 6 месеца трябва да си удвои теглото
аз каката я дохранвахпо съвет на лекарката ни и не я кърмих на поискване , но едвам влизахме в долни граници дохранвах края на втория месец , цедих се нон стоп но нямаше кои да ми каже да давам на поискване на бебока - ами я мъчех нощем на водичка денем когато аз и кажа да яде  Banghead

# 3
  • Мнения: 490
преди 2 седмици я мериха и беше 3,760. следващата седмица беше 3,720, а вчера 3,760.Храним се на час, час и половина, но невинаги яде точно в тези часове.Слагам я на гърдата на всеки час  горе- долу и тя се приспива така(само така заспива)а когато е гладна , суче.Нощно време се сабужда само венъж,най-много два пъти.Но смятат,че кърмата ми е недостатъчна за нея,а не е така

# 4
  • Мнения: 490
да, храним се на поискване и то само с кърма , но и даваме антибиотик зашото и откриха малка инфекция, сега вече е добре,само чакаме окончателно доктора да ни каже кога да спрем антибиотика.Искам да ви попитам може ли да е риск за дъщеря ми , ако откажа да я дохранвам и я оставя само на кърма още поне 3 месеца докато започна захранване

# 5
  • София
  • Мнения: 790
Рали наддаваше много бавно, но не съм я дохранвала. Кърмихме се изключително до 6 месеца и след това я захраних постепенно. Вярно че все сме  в долната граница на мерките, но аз си гледам детето и мисля че е добре - беснее по цял ден, жизнено е, има апетит... Така че спокойно  Hug Слагай я да суче, когато ти се стори че е гладна и не гледай толкова кантара.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Они, а колко се роди и колко свали след това (става въпрос за т.нар. физиологично отслабване)? Изобщо с колко качвате на месец, а не на седмица? По принцип това теглене всяка седмица нищо не означава по ред причини- скокообразното наддаване, характерно за изключително кърмените; това, че сте били болни и т.н. А колко мокри памперси сменяте на денонощие? Смята се, че ако бебето пълни по 5-6 памперса и не приема друго освен кърма, значи може да си спокойна.
А как протичат кърменията ви? Смяташ ли, че захапва правилно гърдата и суче ли достатъчно ефективно? От едната или и от двете гърди кърмиш? Можеш да се опиташ да прилагаш компресия на гърдата- така ще помогнеш на бебето да приема повече от задното мляко, което е по- богато на мазнини.

# 7
  • Мнения: 490
предният месец беше наддала 200 гр. по принцип неискам да гледам кантара,но тук постоянно ми говорят да я дохранвам и ако не се храня по 7-8 пъти на ден нямам мляко  и не е калорично.пълни глупости според мен,но като нова майка реших да ви попитам .всичко си е нред с детето ми,има пълни памперси,яде си,и много се движи,постоянно мята ръчички,крачета... и аз мисля да недохранвам,пък ще видим

# 8
Здравей, аз също кърмя и ние наддавахме всеки месец по 700 - 800 гр. и аз като теб си мислех, че е малко, но аз не спирам педито ми казва, че сме добре. Е да вие все пак не сте като нас в наддаването, но изчакай още малко преди да даваш АМ продължавай да я кърмиш дори и нощем, ако беби си поиска ние и досега се кърмим през ноща. Желая ти успех!

# 9
  • Мнения: 1 771
да, храним се на поискване и то само с кърма , но и даваме антибиотик зашото и откриха малка инфекция, сега вече е добре,само чакаме окончателно доктора да ни каже кога да спрем антибиотика.Искам да ви попитам може ли да е риск за дъщеря ми , ако откажа да я дохранвам и я оставя само на кърма още поне 3 месеца докато започна захранване

Наблюдавай детето, ако има проблем ще си покаже. Спокойна ли е? Колко памперса напишква? Добре е да са около 5-6 дневно добре намокрени.
Това да не качва кг да не би да се дължи на антибиотика който приема?
Кърми често и на поискване.
Успех.                     

# 10
  • Мнения: 1 771
предният месец беше наддала 200 гр. по принцип неискам да гледам кантара,но тук постоянно ми говорят да я дохранвам и ако не се храня по 7-8 пъти на ден нямам мляко  и не е калорично.пълни глупости според мен,но като нова майка реших да ви попитам .всичко си е нред с детето ми,има пълни памперси,яде си,и много се движи,постоянно мята ръчички,крачета... и аз мисля да недохранвам,пък ще видим

Това как се храниш ще окаже влияние на теб, всичко отива в кърмата.

# 11
  • Мнения: 1 559
Страхотно е, че не се поддаваш на предложенията за дохранване и упорито отстояваш правото си да кърмиш. Поздравления. Grinning
Все пак, не ми стана съвсем ясно наддаването. Може ли да напишеш колко се е родила бебка (съответно колко е тежала на изписването), колко е наддала през първия, през втория и третия (виждам, че почти сте го навършили) месец?
Даваш ли биберон залъгалка, вода, чай с шише? Как са гърдите ти - чувстваш ли някакъв дискомфорт по време на кърмене? Болезнени ли са зърната ти?
Ти си най-близо до бебка, наблюдаваш я внимателно и я познаваш най-добре. Това, че е весела и жизнена, а не вяла и отпусната, е много важен признак. Друго, за което е добре да следиш, са памперсите - по колко напишкани имате за денонощие (ако не даваш вода)? Как сте с акането?
Възможно е да има съществени разминавания между кантара от родилния дом и кантара на педиатъра ви.
Също така е възможно бебка да е наддала по-малко заради боледуването.
Опитай щом бебка се пусне от гърдата, веднага да я прехвърляш на другата...и така докато има желание да суче. Видях, че  lilfi ти е дала линк към статия за компресия на гърдата - полезна статия. Може да се окаже добра идея да включиш още едно нощно кърмене, така че да не правите пауза по-голяма от 3 часа нощем. По кое време обикновено ви е нощното кърмене?

# 12
  • Мнения: 439
не виждам смисъл, щом имаш кърма и наддава нормално

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 198
моята дъщеря само на кърма наддаваше зле. с АМ-също. злояд и това си е... не мисля, че ако дохранваш, ще разрешиш проблема, ако детето просто си е такова.

# 14
Това което си описала,съм го преживяла на собствен гръб
Първото ми детенце се роди под три кг и до навършването на един месец не беше надала,но не беше и отслабнала на два месеца тежеше три и сто.Минахме през всякакви изследвания и всички бяха ОК.Всяка седмица се теглихме, за месеца  150-200гр качвахме.Обиколихме всякакви доктори.
Заключението беше че детето си е наред,кърмата достатъчна, но просто си има такива деца които се движат на долната граница според нормите.Иначе е жизнено ,спокойно и много жилаво.На третия месец  вече се обръщаше.
  Едва със второто разбрах къде ми е бил проблема.
Неопитноста във всяко отношение.Да започнем от проблемите които ми създаваха бабите в момента в който ни изписаха.
    Два дена след като се прибрахме вкъщи ми заявиха че не се храня достатъчно ( 7-8 хранения на ден  )за да си върна бързо фигурата и от това страда бебето.Всеки ден ми натякваха че било слабо не като другите пухкаво.Аз им отговарях а и себеси успокоявах  че е ЗДРАВО .Незнаех какво е болно дете до год и осем месеца ,тогава тръгна на ясла.Много ми беше странно като другите майки разправяха коя с какво лекувала грипа ,разтройство  и др.Те пък ми се чудеха че нямам аптечка.
А иначе бабите  ми се искаше да ги #2gunfire.Майка ми се връзваше на свекито.Друг проблем  беше че хранех по час ,а не на поискване.Мога много да пиша ,но да не ставам досадна
Постепенно всичко си дойде на място ,но ми струваше мноооого нерви.
 Няколко пъти съм съветвала майчетата за спокойствие и увереност.
   
Когато не съм убедена за здравето на детето ,искам си от личната необходимите изследвания.Да ти кажа нашата като специалист я няма никак ,но си седя при нея защото само да спомена и ми дава направления за каквото си поискам.
 
Стана твърде дълго ,но второто ми детенце е в нормите за тегло, но пък сме по-болници  Cry  и често си казвам по-добре като кака си да беше слабичко но ЗДРАВО

Общи условия

Активация на акаунт