презряла плацента

  • 5 435
  • 6
  •   1
Отговори
 newsm45 newsm45 мили мами,преди няколко седмици четох стари теми за цигарите,как влияят на бебчетата ни ?!и като видях че има и други като мен(пушачки)се успокоих малко.но за съжаление като отидох на 3Д ,доктора ми каза че плацентата ми е презряла 3-степен(последната)и ако продължа да  пуша ще се отлепи и,да не дава господ може да се случи и най лошото! smile3511мнoгo се изплаших и от тогава не съм слагала цигара в устата си,а мисълта ме отвращава!слава богу бебо беше добре.развива се чудесно,и вече е 2кг(а сам 31гс).но много ме е страх!!!МОЛЯ ,ВСИчКИ МАМИ КОИТО ЗНАЯТ НЕщО ПОВЕчЕ ЗА ПРЕЗРЯЛАТА ПЛАЦЕНТА ,КАКВИ СА РИСКОВЕТЕ АКО СЕ ОТЛЕПИ ДА СПОДЕЛЯТ!!!благодаря ви предварително!


-------------
Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 23:41 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 2 553
Първо опитай да се успокоиш - тези нерви още повече вредят на бебето.

За презрялата плацента нищо не мога да ти кажа, защото не съм много запозната и не ми се иска да те обърквам излишно.Потърси с търсачката, а също и в интернет - ще намериш много информация.

А как така като разбра, че има и други, които пушат по време на бременност, реши , че за твоето бебе е безопасно  Thinking Уххххх!!!

И най-важното - спри да пушиш и се успокой  Peace

# 2
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
В коя седмица си?
Спри цигарите!!!!!
Аз също пушех  Sick по цигарка на ден,  не пуша от както влязох в родилното!
Трета степен означава че бебето вече изчерпва хранителните си вещества и ще започне да не наддава, ако си в края на бременността не се притеснявай важно е също как са водите достатъчно ли са и т.н.
Като цяло не се шашкай няма да си помогнеш като се ядосваш!!
СПИРАЙ ЦИГАРКИТЕ

# 3
благодаря ви за успокоението  мами много сте мили!  bouquet в 32 гастрономна седмица сам .а после като бях на консултация др.димитров от шейново каза че съм добре и че бебо се развива с няколко седмици напред  и че е добре оформено бебе което не страда все още.но да не пуша.спрях ги и от okolo10 дена не съм пушила и нямам намерение!!! Naughtyи др марков и др димитров казаха ,чЕ СЪМ ДОБРЕ И БЕБО СЪщО НО МЕН МЕ Е ЯД чЕ НЕ ПОСЛУшАХ ХОРАТА КАТО МИ КАЗВАХА ДА НЕ ПУшА И чЕ МОГА ДА НАВРЕДА НА БЕБО smile3511



----------------
Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 23:45 от Доня Туфиня

# 4
  • Мнения: 76
Моята плацента също беше доста зряла, още от 7-мия месец, да уточня не съм пушила, отказах цигарите 4м. преди да забременея!!! Доста време лежах в болницата и ми вливаха глюкоза и някакви други лекарства за да порасне бебето. В началото на 39г.с. след като бебето беше вече около 2,500кг. ми направиха секцио /имах много показания за него/.
Дъщеря ми се роди 2,700кг. и всичко беше наред. Така, че говори с гинеколога си евентуално да постъпиш в болницата за вливания. Успех!!! Hug

# 5
  • Мнения: 476
Аз ги спрях преди 3 години и въпреки, че съм наясно какво е да си пушач, не ми е ясно друго - как така сладко си подръпвате от цигарката с ясната съвест и съзнание, че може да навредите на бебето си?!? Не съм съдник, но това не го разбирам много! Защо трябва да се стига до някакъв проблем, за да започнете да мислите първо за бебето, а после за пороците си!?! Явно е въпрос на приоритети.

# 6
  • София
  • Мнения: 622
извинявай Асето, ама т'ва с гастрономната седмица ме разби Laughing Спри да пушиш и леко раждане!

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 22:43 от Елито

Общи условия

Активация на акаунт