Не иска да седи в количката!

  • 511
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Положението вече е критично при нас със разходките...Количката му е много хубава и удобна, но излезем ли на разходка и започва да реве и крещи докато не го взема на ръце. Така изкарваме цялата разходка с изключение на 20-те минути в които спи и го оставям вътре. На 6 месеца е почти, дали съм го разглезила или е нормално за тази възраст. Мислех да се консултирам и със детски психолог....Моля споделете има ли и други такива мами или ние сме прецедент, направо съм отчаяна Sad

# 1
  • Мнения: 9 899
мисля, че е период. Случи ми се - някъде между 4 и 6 месец. В момента, в който се притесних, периодът свърши и детето отново се возеше кротко в количката Laughing

предполагам, че иска да гледа и да е активен участник в движението Simple Smile

# 2
  • Мнения: 364
Мисля че не е чак такъв проблем. И ние бяхме почти по същия начин на вашата възраст. Давай му нещо интересно да разглежда и да се занимава докато се вози. Поне при нас подейства - имам запас от играчки , пакетчета кърпички , торбички , дори много се кефи на едно копче на чувалчето. От около 6-ия месец дъщеря ми пожела да седи вече седнала в количката и започна да се занимва с нещо или да вика след всяко куче или коте , минало покрай нас. Друг е въпросът ,че сега е на вълна да си хвърля играчката от количката като й омръзне #Crazy

# 3
  • Мнения: 2 757
Да ти кажа не знам дали имаш нужда от психолог, но моето дете е така от как се е родило - 5 мин не седеше в тия стандатрните зимни колички. От зор купих друга и там не ревеше толкова много и мисля, че е понеже имаше седящо половение и винаги го слагах в седнало или полуседнало да гледа и да се разсейва. Така изкарваше известно време след което пак си ревеше ако не заспеше преди това. Но понеже количката трудно се управлява с една ръка и просто нямах как да го държа и да бутам количка. Така че си седеше най-редовно и си ревеше и така е до ден днешен. Но определено в зимната изобщо не му харесваше и откачаше в нея до такава степен, че се отказах да я ползвам. Аз лично мисля, че моето дете има нужда от психолог, но не само поради тази причина, а поради много други. Дано и при вас това положение на нетърпимост към количката не е началото на много други всевъзможни проблеми както стана в нашия случай

# 4
  • Мнения: 227
 Моята количка е комбинирана и в зимният си вариант е обърната към мен и точно към 5 месец ревеше много в количката и не искаше да седи в нея, останових че е така защото иска да гледа и да разглежда. Обърнах я обратно и спря да реве и седеше с кеф на вън.
 Peace

# 5
Дъщеря ми докато не  започна да седи ревеше до посиняване и ако не я вземех не спираше.Когато излизахме на разходка с едната ръка бутах количката,а с другата я носех.Сега е на 7 и стана малко по лесно, тъй като взе да се заглежда и да се заиграва с дребни предмети,но въпреки това понякога си поревава.

# 6
  • Мнения: 1 081
Уфф...аз поради тази причина съм в поредната си нервна криза...От три дни... Ужасно е, като някое магаре се чувствам-с едната ръка бутам количката, с другата мятам някоя играчка, дребният е увесен на врата ми в кенгуруто, а количката я ползвам за пазарска... От три дни не съм излизала, направо ужас ме обхваща, защото разходките са по-скоро кошмар за мен, отколкото разведрение. Но се налагат, тъй като таткото го няма за 1 месец, няма кой да ми помага, а все пак трябва да се пазарува, това дете чист въздух да диша...Отчаяла съм се направо. А относно количките-3 смених(мислех, че нашата не я харесва, ама и другите 2, които пробвах-пак същата работа). А все си милсех, че като поотрасне(на 7 месеца е вече) ще му е по-интересно навън, като може да седи, да гледа-да, ама не:( Да не говорим за сядане на кафе или просто да се спра да говоря с някой-тогава даже и да се е излъгал да покротува малко, започва да се дере...

Не знам още малко като порасне и като не го събира кенгуруто какво ще правя. Ама лошото е, че той по принцип е ревльо, и в нас няма почивка.

# 7
  • Мнения: 1 081
Дано и при вас това положение на нетърпимост към количката не е началото на много други всевъзможни проблеми както стана в нашия случай

NikiFin, кажи моля те за какви проблеми става въпрос (ако не е прекалено деликатна темата....). От известно време и на мен ми минават такива мисли през главата, защото тоя моя юнак не се заиграва сам с нищо, постоянно хленчи, като не му обърна внимание-реве до посиняване,  не иска да спи, не иска на разходка, като го нося му омръзва на 5тата минута, не е гладен, не е жаден, наспан е, направо не знам какво да правя вече....

# 8
  • Мнения: 1 043
явно си имат период в които искат да са повече гушнати , и ние неискаме от няколко седмици да седим в количката , обърнах я но няма ефект слагам я вече полуседнала за да клюкарства , закачам и играчка винаги ни пак не и се стои поразплаква се и се спирам за да я успокоя / понякога по половин час се задържаме на едно място но не я нося за да си знае че предвижването става с количка а я взимам като си суче или когато сме в парка / слагам я в слинг и е много удобно - но все пак не бутам количката за да не я науча да я нося само със слинга че аз пазарувам иако не е количката да слагам това онова ще се натоваря като магаре

решението според мен е да се обръща внимание на човечето като плаче и да му се пкаже че не е толкова лошо да си се вози в количката, аз намерих мо начин  и май започва да действа , откакто се е родила сеопитвам да не я изнервям излишно - необичам да плаче , гледам да разбирам какво иска в всеки един момент и като види че съм насреша ии помагам май се чувства сигурна  Peace

# 9
  • Мнения: 630
Моята дъщеря от самото начало не обича да се разхожда. Имаше един период между третия и шестия месец, когато сложих кошницата в количката и така изкарвахме по някоя разходка. Тя обожаваше да седи в кошницата и се кефеше да се вози по този начин. но и тогава, спеше по 40 минути и след като се събуди се прибирахме с рев довкъщи. Влизаше вкъщи и млъква. Сега като по-голяма някой път е кротка, но повечето пъти си мрънка и спира като влезем в хода на блока. Тя обаче освен, че не иска да стои в количката, не обича и да е гушната, така че става още по-сложно. Не мога да разбера все още причината, но определено не й харесва да стои навън за мое съжаление.

# 10
  • Мнения: 2 309
Стига бе как ще го водиш на психолог детето, понеже не иска да седи в количката Shockedза да те успокоя - и ние бяхме така, 3/4 от разходката минаваше като я носех на ръце, в количката седеше само ако спи, вече е почти на годинка и чак сега може да седи около половин час, без да иска да я вадя.

Общи условия

Активация на акаунт