Вижда ли се нещо на видеозона след спукването на фоликула?

  • 6 471
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 763
Първо да честитя празника на всички момичета   bouquet  bouquet  bouquet Пожелавам ви от сърце да сте много щастливи и обичани!
Та да си кажа и аз проблема. Вчера бях на преглед и доктора направо ме отчая. Беше ми 14 ден /само да уточня, че от 4 до 8 ден пих Клостилбегит -3 пъти по 1 на ден/ и той не видя фоликул, който да е по-голям от 10мм.Знам че това не е възможно, защото винаги с клостила съм имала фоликул над 18 мм. и той се е пукал. Все пак това лекарство го пия вече шест месеца и винаги сме установявали, че имам овулация. Та въпроса ми е, възможно ли е фоликула да се е спукал и затова нищо де не се е видяло на видеозона? Има ли някакви видими белези за това? Сутринта преди прегледа БТ беше 36,7 а днес е 36,4 -има ли връзка тази промяна с овулацията? Отчаяна съм, защото док ми каза следващият път да пия 4 пъти по 1 на ден Клостилбегит #Crazy А от вас знам, че това лекарство е много опасно. Пия го вече осми път Sick Единствената ми надежда е все пак да е имало фоликул и да се е спукал. Знам че тук ще намеря отговора и предварително ви благодаря за това  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 324
Базалната температура според мен говори все още за липсваща овулация, а и думите на д-ра са същите.
След спукването на фоликула се освобождава яйцеклетка, както знаеш, но и се отделя фоликулярна течност, която би следвало да се види на ултразвук! Д-ра би познал ако е имало овулация (или поне трябва да установи това).

# 2
  • Мнения: 763
Много ще е кофти ако вече и с Клостилбегита не мога да стигна до овулация Cry Cry Cry Не знам какво да правя по-нататък. Със сигурност няма да продължа да го пия повече. Naughty

# 3
  • Мнения: 7 716
Повече не пий клостил. Няма да ти помогне явно, а само ти вреди вече.
Ако фоликулът се е спукал току що си личи - краищата са назъбени. Освен това има течност в коремната кухина.
По температурата съм склонна да кажа, че няма овулация дотук. Често срещано е клостилът да измести овулацията назад, така че има време този фоликул от 10 мм да нарастне и да се спука.
Този лекар не ми харесва много.

# 4
  • Мнения: 763
И аз така си мисля, май ще се наложи да ходя в Торакс. Като попитах док колко може да се пие този Клостилбегит той каза че по преценка на лекаря може и година #Crazy Но аз категорично го спирам. Ако отново ми дойде, ще си пия Фоликулинума -хомеопатично лекарство, с което почти успях да забременея. Казвам почти, защото след 15 дневно закъснение и отриц.тест, док видя нещо в матката, но то така и не се закрепи Cry Някой чувал ли е нещо за това лекарство?

# 5
Здравейте, аз искам да ви питам към коя седмица трябва да се вижда на ехографа  ембрион в плодния сак. Ако може някой да ми каже тук , за да се успокоя малко.

# 6
  • Мнения: 236
В 7г.а-, но най -сигурно в 8 г.а (защото може да има по късно забременяване , по-късна овулация) трбява да се вижда сърдечна дейност на ембриона!

# 7
  • София
  • Мнения: 529
Фоликулинума -хомеопатично лекарство...
Някой чувал ли е нещо за това лекарство?
ТУК има една статия. Дано ти е полезна.  Но аз лично не бих се самолекувала - отиди при хомеопат (класически)!
Успех!! Hug

# 8
  • Мнения: 763
Благодаря ти ara 75,  много полезна статия. Октомври 2006 ходих при д-р Саша Николова от Пловдив, която е специалист -вътрешни болести, практикува ирисова диагностика и  също така е хомеопат. Тя ми каза да пия Фоликулин -на 7-ят ден от менструацията -10 хапченца под езика. Още първия месец от приема му/тогава правех тримесечна почивка от Клостилбегита/ имах фоликул 18 мм и то на 13 ден. Доктора обаче се "вдъхнови" и реши че заслужавам да ме почерпи с Прегнил за по-сигурно, после пих и дуфастон и май така "осрах" положението. Изглежда хомеопатични и традиционни лекарства не се долюбват много. На следващият месец обаче пак го пих и на 15-ят ден на прегледа нямаше фоликул newsm78. Тогава реших, че не ми е помогнало. НО ........ след като същият месец ми закъсня с 15 дена се установи, че имам нещо в матката, но то така и не се закрепи   Cry Обнадеждена съм от това лекарство, но изглежда само то не е достатъчно.

# 9
  • до морето
  • Мнения: 494
DODICHKA от опита ми с хомеопатичните лекарства, пила съм за други проблеми, знам, че когато се приемат не трябва да се взимат никакви други лекарства, дори и аспирин. Предполагам знаеш за изключването на ментата, шоколада и кафето до като трае приема. Стана ми интересно за това лекарство, може и аз да го опитам.

# 10
  • Мнения: 763
Знаех за това, че не трябва да се пият други лекарства, но за шоколада и кафето дори не бях чувала newsm78 При положение, че това лекарство се пие само един единствен ден, тогава колко време трябва да се спазват тези ограничения? dushka , преди да пиеш това лекарство задължително трябва да си направила тест за проходимост на тръбите. И все пак по-добре да отидеш при специалист преди да го пробваш.
Успех!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
DODICHKA , само да попитам, на кой месец от приема на клостил доктора ти направи изследване за проходимост на тръбите? Имам чувството, че някои лекари го предписват този медикамент, все едно изписват витамин С. Наистина се замисли за смяна на лекаря.

# 12
  • Мнения: 763
Първо направих три месечен курс с Клостилбегит (първият го пих два пъти по едно на ден, следващите два месеца три пъти по едно), след което направих снимката и после  пак го пих по същата схема три месеца. Да не говоря, че преди няколко години пак го пих, но само за два месеца по едно на ден Sick И аз останах с чувството, че Клостилбегита го предписват все едно е витамин. Само да оневиня док, защото за цветната снимка аз съм си виновна bashТой човека  още преди да го почна искаше да я направим, но аз такъв ужас изпитвах, че се направих на луда. Мислех си, че като съм нямала никакви възпаления, операции, аборти и т.н. няма как да са ми запушени тръбите, НО.......... човек от главата си най-много пати. Голямо доверие имах на сегашния ми лекар, но с това увеличаване на дозата на клостила, направо ми събра очите. Дано да не става нужда Praynig, но дойде ли ми този месец, направо потеглям към Торакс.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Добре поне, че ти е предложил снимка веднага, защото на мен едно пловдивско светило ми го предписва 6-7 месеца преди снимката.
Торакс е правилното място.

# 14
  • Мнения: 763
Може ли да ми кажеш кое е това светило? Просто се притеснявам да не ме осветява и мен в момента Thinking

Общи условия

Активация на акаунт