Имате ли фонд "И аз съм човек"?

  • 4 657
  • 89
  •   1
Отговори

Анкета

Имате ли заделени пари, за които половинките ви не знаят?

Опции:

# 75
  • Мнения: 814
   Имах! И добре ми служеше - щом скъпият ме ядосаше, купувах си нещо за мен, лично, за разтоварване.
   Сега нямам фонд, не от липса на възможност за това, а защото предпочитам да вложа средствата за малкото човече, когато е при нас.
    Но напоследък се замислям колко полезен ми беше фондът...

# 76
  • Мнения: 4 176
Ми много ясно, че не. Като ми трябват пари взимам без да питам.

# 77
  • Мнения: 364
Разбира се, че не! Фондът е общ и не си искаме позволение, за да купим нещо, просто всеки си прави сметката.

# 78
  • Мнения: 4 664
Би трябвало, но нямам.Стагнация, какво да се прави...

# 79
  • Мнения: 3 164
имала съм, имам и ще имам Crossing Arms

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Имам разбира се.Когато ми свършат бъркам там.Така или иначе тези пари пак са от полза за семейството.

# 81
  • Мнения: 668
имам, но мъжът ми знае и дори се радва, защото знае, че е зо добро.

# 82
  • София
  • Мнения: 5 270
Моята заплата идва по сметка, от нея се опитваме да заделяме по малко "за черни дни", но понякога спестяванията ни стигат на нулата - не се отчайваме и почваме пак. Имаме 2 карти към сметката и на когото му трябват пари - тегли си, без да дава обяснения. Само събираме бележките, за да проверим после в електронното банкиране да не е минала някоя сума 2 пъти. Понякога той се опитва да ми обясни за какво му трябват пари, напр. за снимане на учебник, а понякога с неудобство признава, че на работа огладнял извънредно много и изхарчил 5 лева за бургери и сладкиши - но аз никога не питам за какво е изхарчил!!!

Неговата заплата идва кеш и с нея плащаме наем и другите консумативи.

Иначе имаме една касичка, в която пускаме по 50 стотинки и железни левчета, което е много полезно в края на месеца Simple Smile

Фонд нямам, с две думи. В началото като се събрахме, беше зор, защото тогава неговата заплата беше по-ниска от моята и той искаше общите сметки и харчове да си ги делим - беше много гадно, но този период отмина отдавна. Сега всичките ни пари за общи и ги харчим заедно, когато ги има. Никога не ми е направил проблем, че съм си купила нещо, аз обичам за кухнята джунджурийки да купувам, също порцеланови чаши много обичам и вече имаме 10-тина  Blush За козметика не харча много, защото ползвам съвсем малко.

Може би излязох от темата - извинявам се за което  Embarassed.

# 83
  • Мнения: 1 680
Да имам такъв §фонд§. Не ми е гузно.

# 84
  • Мнения: 127
Имам и ще ви е от полза и вие да свикнете да отделяте за такъв фонд.И в интерес на истината в повечето случаи парите ми вървят по децата и по родителите.Имам син студент --и като мине покрай мен и ме гушне с изречението--а мамо немаш ли нещо скрито(все му не стигат )след него мине другия(10 клас)със същото изречение Laughingмама се окаже че тоя месец не може да си купи лекарствата или пък   и  трябват за нещо друго.И накрая като погледна не съм похарчила и 1 лв от тоя фонд за мен newsm78
Хубаво е да има пари настрани--нека знаят мъжете ви.Не крийте от тях.

# 85
  • Мнения: 186
Имам и не ме е срам да си призная!В момента не работя,а гледам малката си дъщеричка.Скоро навърши 2 и аз съм без работа.Мъжът ми преди носеше заплатата си вкъщи,но откакто я превеждат на карта само той си разполага с нея.Оставя пари за харчене,но все не ми стигат.За мен това е унизително и аз започнах да си заделям ,когато ми остане някой лев.Харча ги за себе си и за децата. Дано скоро започна работа,че и аз да се почувствам човек.

# 86
  • Мнения: 419
имам,ей така за самочувствие! smile3521
И аз съм така!

# 87
  • Мнения: 8 999
ДА - ИМАМ, НО ТОЙ Е НЕМАТЕРИАЛЕН! Парите са ни общи - държим всички на едно място, всеки от нас се съобразява със състоянието на семейния бюджет и съгласуваме всяка покупка. Дори да искам, няма откъде да заделя /не получавам безотчетни пари/, а дори и да получа - пак в общата хазна ги слагам /като ми се прииска нещо да си купя, в зависимост от това как сме финансово в момента, преценявам дали е редно да си го позволя - за съжаление мъжът ми е прекалено добър и, дори да нямаме в момента много средства, ме поощрява да сдобия мечтаната вещ, по-често той лишава себе си от нещо, за да има за мен и децата/. Нематериялният ми фонд е да го монтирам в къщи при децата, а аз да си развея фустата на някое женско парти /но и това не си го позволявам често/

# 88
  • Мнения: 1 800
Нямам такъв фонд, но парите ни са на една сметка, и аз мога да си купя каквото искам, никога не е било проблем. Сега често имам cash, тъй като е прието тук да се дават бакшиши на фризьорите. Той никога не пита за тези пари, но те отиват и за други нужди, не само мои. Не ме е страх ако един ден стане нещо и се разделим, защото по закон в Америка всичко придобито по време на брака се дели на 2. Wink

# 89
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Имам но много често прибягвам до тях за съжаление Sick,когато няма да ни стигнат парите до заплата и казвам че майка ми ни е помогнала Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт