"далаверата" с термометъра-как???

  • 2 039
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.Бебо е на 22 дена и от вчера не е акал,иначе пишка на поразия.Запекъл се е защото го дохранвам с АМ-фризолак.Та въпроса ми е как се изаква с термометър.Моля да ми опишете цялата процедура.Ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 7 723
Мисля, че все още е рано да мислиш начини да му помагаш да се изходи, още повече пък с термометър Thinking
За подобна манипулация трябва да минат 72часа- тя е крайно решение на проблема  Wink

# 2
  • Мнения: 1 877
Намазваш връхчето на термометъра с вазелин или кремче,след което го вкарваш в дупето (около 1/4 от термометъра) и започваш да го движиш напред-назад,за да можеш да стимулираш ануса за изакване.И така правиш ,докато се изака.Но,ако само от вчера не е акал - изчакай малко до днес вечерта - може и самичко да се изака детето.Успех!

# 3
  • Мнения: 2 897
Съгласна съм с Миленка Peace
Освен това нито термометър,нито дръжка от мушкато,нито сапун са препоръчителна интервенция.По-добре се консултирай с вашия педиатър.

# 4
  • Мнения: 1 043
мако ми е жал че дохранваш , но ти си родителя - макар според мен да е неправилно решението ти - ето то си и показва детенце , защо не пробваш да го кърмиш на поискване и да видиш дали няма да тисе регулира кърмата ?
иначе може да смениш адаптираното мляко да не го запича , а с термометъра се изаква като се сложи нещо мазничко върху него и се пъхне в дъшето около половин см , както се и мери температурата на човечето там  Peace
не го приемай като упрек това което написах - просто искренно те уверявам че е мнооого по удобно да си кърмиш детенце и така няма да се и разболявате , а като дохранваш малко по малко ще ти спре кърмата - аз така слушах лекарите с първата щшерка и накрая кърмих до 3 месеца само дъщеря си и то с кави ли не трикове и измами само и само да е на кърма - но с този час и това дохранване направо се прецаках и сега си имам едно на ум давам на поискване да си цоцка детето и не съм захранила със нищичко , не давам нито залъгалки нито шишенца с каквото и да било , като се наложи да давам водичка или витаминче и го давам с лъжичка и е много приятно да го гледаш как хапва такова малко мъниче  Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
Много е рано за термометър, поне 3 дни е нормално да не ака. Не е хубаво да се ползва термометър, често бебетата привикват към него и не искат да акат без тази манипулация. Термометъра не се движи напред и назад, а се пъха мъничко и с леки кръгови движения се "масажира". Използвай педиатричен, ако все пак си решила да му помогнеш. Друг метод който аз практикувам, ако малката се запече, е масаж на ануса. Може да го направиш с влажна кърпичка или с вазелин. С леки кръгови движения по ануса, но ако и така не иска след 5 минутен масаж, не го насилвай.

# 6
  • Мнения: 9 050
мако ми е жал че дохранваш , но ти си родителя - макар според мен да е неправилно решението ти - ето то си и показва детенце , защо не пробваш да го кърмиш на поискване и да видиш дали няма да тисе регулира кърмата ?
иначе може да смениш адаптираното мляко да не го запича , а с термометъра се изаква като се сложи нещо мазничко върху него и се пъхне в дъшето около половин см , както се и мери температурата на човечето там  Peace
не го приемай като упрек това което написах - просто искренно те уверявам че е мнооого по удобно да си кърмиш детенце и така няма да се и разболявате , а като дохранваш малко по малко ще ти спре кърмата - аз така слушах лекарите с първата щшерка и накрая кърмих до 3 месеца само дъщеря си и то с кави ли не трикове и измами само и само да е на кърма - но с този час и това дохранване направо се прецаках и сега си имам едно на ум давам на поискване да си цоцка детето и не съм захранила със нищичко , не давам нито залъгалки нито шишенца с каквото и да било , като се наложи да давам водичка или витаминче и го давам с лъжичка и е много приятно да го гледаш как хапва такова малко мъниче  Heart Eyes

Ей, все ще се намери кой да разводни темата. Кой пита за или против дохранването? Може да има проблеми жената! Аз като не съм кърмила и ден, да не е детето ми да боледува всяка седмица. Досега да чукна на дърво - болестите ни подминават. Има кърмени деца, които са много болнави.

Поли, момичетата са ти обяснили процедурата. Само внимавай и не вкарвай термометъра много навътре. И не натискай, защото четох, че има опастност да се пробие червото. И задължително намажи термометъра с нещо мазно, например зехтин.  Сама ще решиш дали да го направиш. Моят съвет е да не бързаш. Прави масажчета на корема. Може и само да се изака бебчето.

# 7
  • Мнения: 1 217
Дохранвам го защото за един месец не е наддал и грам и много ме притесни,макар че се роди 4200.На изписването имаше една мнооооого сладка двойна гушка ,а сега я няма Sad.Изцеждам кърма ,и му я давам ,но едвам изцеждам и от двете общо 100 гр.
Звъннах на педито и тя каза обедното АМ да го направя с водичка от овесени ядки ,та да видим какво ще направи.

# 8
  • Мнения: 9 050
Дохранвам го защото за един месец не е наддал и грам и много ме притесни,макар че се роди 4200.На изписването имаше една мнооооого сладка двойна гушка ,а сега я няма Sad.Изцеждам кърма ,и му я давам ,но едвам изцеждам и от двете общо 100 гр.
Звъннах на педито и тя каза обедното АМ да го направя с водичка от овесени ядки ,та да видим какво ще направи.

Много му е рано за вода от овесени ядки, според мен. На моят още не съм давала глутен!

# 9
  • Мнения: 4 111
Дохранвам го защото за един месец не е наддал и грам и много ме притесни,макар че се роди 4200.На изписването имаше една мнооооого сладка двойна гушка ,а сега я няма Sad.Изцеждам кърма ,и му я давам ,но едвам изцеждам и от двете общо 100 гр.
Звъннах на педито и тя каза обедното АМ да го направя с водичка от овесени ядки ,та да видим какво ще направи.

Много му е рано за вода от овесени ядки, според мен. На моят още не съм давала глутен!


И според мен и според съвременните педиатри! Какви овесени ядки, какви 5 лева. Тя тази и сок ще те накара да даваш скоро...  Confused

А за 1 ден запек - изчакай, и при нас 1 ден не беше акал, ама да видиш какъв осмомартенски подарък ми беше направил преди малко ... чак се престарал.  Joy

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 631
Поли, ако вярваш на педиатъра си - слушай само него! Тука колкото мами - толкова мнения.  ooooh!

# 11
  • Мнения: 135
Наистина това,което те е посъветвал педиатъра е ефикасно.При нас действаше.Само овесените ядки ни спасиха от мъките.Но след като вече сме на кис.мляко,запекът е пак на лице и изхождането му понякога е направо кошмарно.Ядките са по-добрия вариант от термометъра,поне според мен

# 12
  • Мнения: 574


Много му е рано за вода от овесени ядки, според мен. На моят още не съм давала глутен!
[/quote]
Какво и е на водата от овесени ядки newsm78аз приготвям от втората седмица млякото така

# 13
  • Мнения: 2 553
Лелее, какви овесени ядки  Sick Според мес е прекалено рано за тях. За термометъра - също мисля, че е рано. Помоли педиатъра да ти препоръча друго АМ.

# 14
  • Мнения: 1 264
Можеш да ползваш сапунче - правиш малка свещичка от сапун и я поставяш в дупето.
Иначе аз съм ползвала и термометър и сапунче. Термометърът го мажа с мас, вкарвам около 1см в ануса и леко по посока на часовниковата стрелка го въртя.
Все пак може да изчекеш поне още ден, ако е спокойно детето. Аз съм изаквала моя и след 24 часа без аки, но когато го виждам, че се мъчи - свива крачетата, пръцка, мрънка.

Общи условия

Активация на акаунт