Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора

Варна

Предполагам, че дублирам тема и се извинявам предварително за това.
Ето как стоят нещата при нас: Дъщеря ми е на ясла от една седмица, стои до обяд. В яслата реве/ пищи почти през цялото време. Лошото е, че и вкъщи продължава да реве, поне 2-3 пъти на ден прави абсолютни истерични кризи с половин часово въргаляне по пода, дере се, извива се, блъска се в мебели и не иска никой. Нощем се буди, май сънува кошмари и пак реве и пищи по много време. Почти постоянно е в състояние на ужасен стрес.
Питането ми е доколко е "нормално" това, в чудо се виждам, да я спирам ли, ще свикне ли, страх ме е да не си травмирам детето по някакъв начин трайно.
Ако има майки с подобни преживявания, да споделят колко време са продължили тези състояния.
Цитирай
Ситуацията при нас беше абсолютно същата. Спряхме го след 3-тия месец.
Цитирай

Съжалявам. Много неприятно. Опасявам се, че и при нас ще стане същото. Тя сега нито баба си иска, нито баща си. И без яслата е подобно на това, което описваш- пищи, въргаля се, удря си главата в пода... Само да я подам на баба й за малко или да я оставя при нея, ужас.
Цитирай

Gorna Orqhovica

Аз бих я спряла,не знам как е правилно да се постъпи,но нямаше психически да издържа.Дъщеря ми ходи на градина от две седмици и плаче много,но там спира,а после е спокойна като я вземем,добре е до около 19.00,после започва да реве и да се тръшка,но я гушвам в леглото и заспива.Имаш ли възможност да отложиш яслата с няколоко месеца?
Цитирай

София

daffodil все едно говориш за нас първите дни, с малката разлика че там на 5-та минута спираше да реве. Обаче нощните писъци в истерия, понякога без да се събужда и дневното биене на главата и пищене в истерия докато му се вдървят крайниците бяха абсолютно същите - след 1 седмица подобно поведение се признах за безпомощна и потърсих консултация с психолог /при мен може би отежняващото е и че детето ми е осиновено, така че не рискувах да чакам/От психолог, лекар и множество родители с подобни проблеми на правих следното - гасене на вода един път и след това няколко вечери миене на очите със светена вода; чаша топло мбяко с малко мед преди заспиване; спокойна игра като се върне от яслата -  само физическо натоварване - скачане и тичане редом, но без гонене и натоварващи емоции; излизане от стаята веднага щом започне истеричната криза /не питай как ме е било страх да не се нарани през това време/ и влизане обратно след 10 минути когато почне да се дере че се е разсополявил - без укор без опит да го гушна - подавам кърпичката и клякам разтворила ръце за прегръдка - ако дойде, дойде.
Нямам идея какво помогна - цялата терапия я проведох за един ден - едно след друго всичко което ме посъветваха или бях прочела - СТАНА! Peace
Дано съм ти от помощ по някакъв начин
Цитирай

Варна

Това се чудя и аз - как е правилно да се постъпи. И да отложа с няколко месеца, няма ли пак да е същото тогава? Минава ли тоя период...Съзнавам, че е различно при всяко дете, ама съм доста шашната. Не знам даже как да реагирам на истериите вкъщи- да я оставям ли сама, да я гушкам ли насила? Опасявам се, че ще се разболее от непрекъснат рев и недоспиване.
Цитирай

София

Боби тръгна на ясла на 1.3г.Ревеше и се тръшкаше месец и половина.След това нямаше проблем.
Но вкъщи не е ревал.
Цитирай
първият път беше така. не знам дали беше нормално, но аз не издържах и си я прибрах вкъщи. втория път предстои, но ще бъде с повишена трудност, защото си имаме и бебе вече и ревността е на дневен ред. ще следя темата за идеи за справяне с положението
Цитирай

София

Мен ме предупредиха и самите госпожи в яслата че ако се "предам" и се откажа ще ми е много по-трудно като реша да повторя опита - доволна съм че удържах фронта с цената на няколко кичура коса останали в ръцете му. Целия ужас трая 13 работни дни! Удоволствието с което сега тича към градината си заслужаваше търпението и стискането на металокерамика Laughing
А как греят очичките му като ме гушне когато го прибирам и дяволито почне да се опитва да ми пресъздава какво се е случило докато е бил "на абота"!
На моменти чак ревнувам че не съм му достатъчна само аз но мисля че и други биха си признали че изпитват това чувство Very Happy
Цитирай

Аз бих го спряла веднага от ясла!Определено не бих чакала да видя дали ще се има последици или не.
Цитирай

sofia

Моя трудно свикна (тръгна на 2)- не ядеше там, не спеше, но ревеше само докато влиза (слухтала съм по 10 мин.) После се наложи да сменя заведението, после дойде лятото - деж. ДГ и на детето му се разгони фамилията. Откакто родих, го спрях.....сега изчислявам как ще си остане вкъщи до предучилищна.....не иска и не иска, щял да ходи на училище с батковците.
Бих го спряла на минутата, не на всеки понася яслата.....мъжа ми го сравни с казармата Sick.
Цитирай

Варна

Ако можех да не я пускам изобщо, нямаше да го направя. Почнах работа обаче, а общо-взето не мога на този етап да си позволя да не работя. Мисля да опитам поне месец, ако продължи така, ще мисля други варианти...
Цитирай
Нашата педиатърка ни беше изписала един хомеопатичен сироп за успокоение - Киетюд. Не че помогнаог особено,
Цитирай

Варна

Да, мисля и аз да питам педиатърката за нещо подобно. Благодаря на споделилите.
Цитирай

Варна

daffodil, ти не беше ли психолог или се лъжа? Какво казва психологията по този въпрос? Нашият го пуснах на 2 г. 3 м., издържахме 3 дни и го спрях. След спирането, нервниченето и безпричинният рев (по час-два) продължиха още две седмици. Не знам дали това е било период и в по-късна възраст би реагирал по друг начин. Във всеки случай, това с пречупването някакси не ми допадна. Но не знам дали съм права. Иначе съм сигурна, че ако го бях насилила да ходи и да свиква, за няколко седмици може би щеше да се примири. Но и неговата група не беше място, където аз бих се чувствала добре, ако бях дете - по "технически причини" - много деца, повечето нон-стоп ревящи, затворени в горещините и т.н.. Може при вас да не е такъв случаят.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора