Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 март 2007, 14:47 ч.

Ендоцервицит?

• 5 793
  • 9
  •   1
Отговори
Въпросът ми е към тези, които са лекували ендоцервицит, който не е причинен от хламидии. Какво лечение ви предписаха?

# 1
Антибиотик.
И какво те притеснява? Това е възпаление... поне така мисля...

# 2
Антибиотик.
И какво те притеснява? Това е възпаление... поне така мисля...

Предписаха ми Азатрил, който се приема при положение, че ендоцервицитът е причинен от хламидии и изобщо този антибиотик е за хламидии, а аз нямам такива, та затова се притесних - не трябва ли да е друго лечението... newsm78
Освен това се чудя, не трябва ли и нещо против гъбички да ми предпишат заедно с антибиотика?

# 3
Възможно ли е да ми оставиш някакъв e-mail или ICQ номер, за да разменим по-подробна информация?
Колкото до мен - пия нолицин, на листовката за пациента пише че се прилага И при гонорея, но не съмнявам да имам гонорея. Просто този антибиотик се ползва И при лечението на гонорея. Със същия съм лекувала остър цистит.

Все си мисля, че ако имах гонорея и партньора ми също щеше да има (омъжена съм)... не съм кръшката и просто няма откъде

# 4
  • София
Предписаха ми Азатрил, който се приема при положение, че ендоцервицитът е причинен от хламидии и изобщо този антибиотик е за хламидии, а аз нямам такива,
Освен това се чудя, не трябва ли и нещо против гъбички да ми предпишат заедно с антибиотика?
Грешка е да правиш такива съждения, и сифилиса се лекува с пеницилин, и какво ?
Азатрила е хубав и силен антибиотик и те съветвам да си го изпиеш. Освен това гинекологичните възпаления обикновено се лекуват с по-дълъг курс на приемане на антибиотика - изпълни точно какво ти е казал лекаря, а ако се съмняваш в компетентността му - отиди при друг!
Добрите лекари предписват и противогъбични препарати на жените когато се налага по-дълъг прием на антибиотик. Аз обикновено си ги подсещам и си искам.
Аз непременно бих отишла и на контролен преглед след лечението. Успех!

# 5

Не разбрах - заради ендоцервицит ли го пиеш?

Добрите лекари предписват и противогъбични препарати на жените когато се налага по-дълъг прием на антибиотик.
Аз непременно бих отишла и на контролен преглед след лечението.

Всъщност дозата е ударна, не продължителна - в продължение на 4 дни.
А на теб какво противогъбично са ти предписвали?

А за контролния преглед - казаха ми да отида една седмица след като приключа с антибиотика.

# 6
  • София
Моя лекар ми е предписвал заедно с Ципрофлоксацин да пия и Низорал - противогъбично. Но има и други препарати - Нистатин например.
Не си самопредписвай нищо обаче, допитай се до лекар!

# 7

Не разбрах - заради ендоцервицит ли го пиеш?

Да.

Притесняват ли те латинските имена?

# 8
Притесняват ли те латинските имена?

Не. Какво общо има това  newsm78

# 9

Много се притесняваш, затова питам.
Имаш някакво възпаление (не ми е ясно какво точно, и има ли разлика между спленгит и ендоцервит и каква е тя) важното е че го лекуваш. След курса на лечение ще направиш контролен преглед, предполагам.

Ако те съмнява гинеколога (говори с намеци и недомлъвки), просто се опитай да го предразположиш към директен разговор. Или си вземи изследванията и отиди при друг. Но много неща се случват именно от притеснение, и както една комшийка от притеснение да не качи много кръвното го качваше, можеш да си навредиш дори само от притеснение...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт