Вагинално течение при 2 и половина г. момиченце

  • 25 432
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Моля ви за съвет и помощ-днес на прибиране от детската градина като изпишквах малката забелязах по пликченцата и зелено-жълто течение.Много ме притесни, защото за пръв път виждам при нея такова нещо, като се прибрахме я разгледах и се оказа че е течение-с неприятен мирис, жълто-зелено, като слуз, а по-късно вечерта виждам че има и бледи следи от кръв в него.
Разпитах я подробно за това как е минал деня, дали е имало евентуално падане или някаква причина за тези кървави следи там, дали някой я е пипал, дали тя се е пипала-знам че звучи твърде откачено но много се страхувам да не злоупотреби някой с детето ми. На всички въпроси отговора е не. Но какво може да бъде това нещо, дето на обяд по пликчетата и изведнъж се появява без видима причина? Не е със занижена хигиена, вярно, от 2 седмици ходи на градина, но ака у дома, там само пишка, така че не е замърсена при неправилно бърсане. Може ли да е от настиване? От няколко дни е с лека хрема и понакашля рядко, доколко обаче може да е свързано с това незнам. Утре ще я водя на лекар, но дотогава имам чувство че ще откача от догадки. Ще съм ви благодарна за всяко мнение!

# 1
В Майчин Дом има детско-юношеска гинекология - заведи я там.
Ако не е легнала, направи и щателен тоалет, но само с вода.
Ако е легнала - пий една ракия - да ви е честит празника - и лягай да спиш - утре ще ти е ден за доктори.

# 2
  • София
  • Мнения: 113
Redhat
не се притеснявай толкова предварително, щом имате уговорка за лекар ще видиш какво ще ти кажат, ще пуснете микробиология, за да видите ще има ли някаква бактерия. Ако се изолира нещо съобразно антибиограмата ще прецени лекаря какво да бъде лечението.
Аз имам дъщеричка на 7месеца и за съжаление е с течение от влагалището. Първоначално се изолираха чревни бактерии, това на 2 пъти. Сега се изолираха стафилококус ауреус  #2gunfire и детенце няма други оплаквания-също понакашля от скоро ... много рядко и то само сутрин, хрема няма...ама резултатите са факт  Cry (а тези бактерии повече се свързват с респираторни проблеми...даже доктора като говорихме по телефона ме пита дали й няма нещо като хрема и т.н.)
Това какво е при нас, не означава, че и при вас ще е същото. Нека да видите резултатите от микробиологията.

Само за инфо-Майчин дом наистина е едната възможност, а другата към центъра "Детско здраве" също има детски гинеколог.

Успехи и стискам палци, може пък и да няма нищо тревожно  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181


......., а другата към центъра "Детско здраве" също има детски гинеколог.

Сори за оффа,но кой е детския гинеколог там?

# 4
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Благодаря на всички за мненията! Забравих само да спомена, че сме в провинция за момента и там е на градина детенце-нашият ред в Сф ще дойде септември и сега я свиквам на градина при баба и.
Така че не мога да ползвам полезните препоръки за майчин дом Cry
Заведох я при личния и лекар, но за късмет тя днес няма и спомен от течение целия ден, няма никакъв секрет Hug, така че предположението е че е било на хормонална основа. Дано е така и не се повтаря тази история. Аз параноично си превъртях през ума най-неприятни сценарии, а излезе нещо безобидно Grinning
Благодаря на всички вас!

# 5
  • Мнения: 656
Не мога да те пришпорвам, ако бях на твое място обаче не бих чакала до септември.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Племеницата ми имаше такъв проблем, когато беше много мъничка. Оказа се нещо безумно #CrazyИмало детето глисти и гаден червей от дупето се промъкнал във влагалището Sick Даже като го пиша ми се пригажда Sick Е, извадиха го, излекуваха глистите и течението спря.

# 7
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Не мога да те пришпорвам, ако бях на твое място обаче не бих чакала до септември.


Няма да чакам до септември ако има каквито и да било оплаквания, но както вече писах днес няма нищо, дори и капчица. Не я сърби или пари или какъвто и да било дискомфорт. Така че ще я наблюдавам и при най-малкото съмнение че нещо не е наред ще я заведа, разбира се. Но за момента ми се струва доста крайно да я заведа за да им  разкажа че е имала течение в рамките на половин ден и след като вече го няма, а и няма никакви други оплаквания?

# 8
  • Мнения: 656
Не те упреквам. Знам че не ти е лесно да си разделена от малкото си момиченце.
Това, което могат да направят е да вземат секрет и да го изследват да видят дали няма някаква бактерия да трябва да се лекува.
Разбира се възможно е да е попаднал някакъв боклук в гащичките и потта (ако е била потна) или капчица неизбърсана урина на го направят да прилича на секрет.
Въпреки всичко (като мака на 2 деца) предпочитам да предизвикам подигравките на лекарите че се паникьосвам, отколкото да рискувам нещо да се задълбочи.
Но това е мое мнене, а аз не съм родител на твоето дете. Със сигурност то не би желало друга майка освен теб, защото ти си най-добрата за него. Така че твоето решение ще е най-правилно.

Пожелавам да е било боклуче.  bouquet

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Благодаря!   bouquetАз не съм разделена от нея сега, поставена съм в доброволно изгнание при баба. Разделена съм с тати за момента, но прецених, че тя има по-голяма нужда от мен.

# 10
  • Мнения: 686
Моята дъщеря също получава течение,само че по време на прием на антибиотик и след това.За няколко дена изчезва.

# 11
  • София
  • Мнения: 113
Дано да е било наистина някакво еднократно замърсяване и да няма повече такива проблеми детенце  Simple Smile

Към центъра "Детско здраве" като детски гинеколог работи д-р Димитър Георгиев. Той не преглежда в самия център, а в своя си кабинет, център "Св. Димитър", ул. "Яков Крайков" №1, който е съвсем близо до детския център.

# 12
  • Мнения: 5
Моята дъщеря имаше такъв проблем,но тя ходи на плуване в детската.Взеха и влагалищен секрет и се оказа,че от басейна има бактериална инфекция.Пихме антибиотик и всичко мина много бързо.Поискай да и вземат секрет и ще разбереш дали е бактериално.Упех и не се притеснявай,няма да е нещо сериозно. thumbsup

# 13
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дъщеря ми беше на същата възраст,когато получи течение от влагалището-било е бледо кафеникаво и бледо зелено.При изследване се оказа,че във влагалището има трихомони.По това време детето ходеше на ясла и съм го сварвала наакано,съответно цялото ако размазано,и проблема е дошъл точно от там,каза лекарката.Лекувахме се,успешно.

# 14
  • Мнения: 585
Задължително направете микробиологично изледване не е толкова безобидно , ами ако направи хронична инфекция

# 15
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Благодаря ви за загрижеността!Цвети се разболя в градината и поради усложнения се наложи да приема антибиотик, като лекаря предписа Суметролим, а той е широкоспектърен и се препоръчва и при проблеми в пикочо-половата система, така че с 1 куршум анулирахме 2 проблема. Течението не се е повтаряло, след този следобед когато го забелязах.
Бъдете здрави!

# 16
Дано да е било наистина някакво еднократно замърсяване и да няма повече такива проблеми детенце  Simple Smile

Към центъра "Детско здраве" като детски гинеколог работи д-р Димитър Георгиев. Той не преглежда в самия център, а в своя си кабинет, център "Св. Димитър", ул. "Яков Крайков" №1, който е съвсем близо до детския център.

Здравейте момичета. Гледам във форума се споменават двама лекари гинеколози с това име . Моето питане е за д-р Георгиев Мисля че първото име е Димитър. Преди преглеждаше в Шейново и в Младост 3. Споделете какви са Ви впечатленията от него.ози за който говорите тук същият ли е или не и вече в този център ли се е преместил.

Общи условия

Активация на акаунт