трюфели, аспержи и сие

  • 1 859
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 138
я да видим сега коя от вас е готвила нещо с бели или черни трюфели. аз лично съм правила омлет с черни трюфели и сос за паста. иначе от аспержите харесвам повече зелените. с тях правя салати, гратени, суфлета и сосове за паста. може и супички

# 1
  • Мнения: 1 771
Записвам се да следя темата.

# 2
  • Мнения: 1 149
И аз ще следя с интерес темата че нищо не съм правила с горепосочените......... Sick

# 3
  • Мнения: 1 216
Трюфели не съм помирисвала.

Аспержи приготвям често. Крехки, зелени- леко ги попарвам с вряла вода, после ги пържа на висока Т. Идеална гарнитура за меса.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Трюфели не съм помирисвала.

Аспержи приготвям често. Крехки, зелени- леко ги попарвам с вряла вода, после ги пържа на висока Т. Идеална гарнитура за меса.
Мдам папкаме аспержи,макар че мъжо се опъва  Mr. Green Мани ги тия трюфели 1000лв килото #Crazy  #Crazy  #Crazy
Аз съм фен на аспержите и на артишиока Party

# 5
  • Мнения: 5 475
Аспержите се използват много тук. Peace
Ето една традиционна и лесна рецептичка.  Wink

Спагети-един пакет,450г аспержи (нарязани на 2,5см-ви парченца),2 суп лъжици зехтин, 3 скилидки чесън, глава лук (нарязан на дребно),босилек
 
Начин на приготвяне:

Аспержите се варят за около 5 мин. в отделна тенджера с подсолена вода.
Отцедете ги добре.
Загрейте мазнината в тиган и запържете  чесъна  и лука за около минута .
Прибавете аспержите и запържете заедно за около 2 минути.
 Отцежда се ,сварената в подсолена вода ,паста .
Прибавете топлите фетучини и разбъркайте добре.
Сервирайте ги горещи  ,поръсени с босилек.

 Peace

# 6
  • Мнения: 4 138
е кво кат са 1000 лева килото-то ти трябват за порция по 5 грама. обаче са божествени Mr. Greenстава и с бръснарско ножче да се нарежат тъни4ки като цигарена хартия. трюфела отдава аромата си наи добре ако е затоплен в маслена баня. вчера папкахме при нашият талянец карпачо телешко с черни трюфели и пармезан-мняммням-голяма благост  chef

иначе за аспержите-леко се сваряват режат се на пар4енца около 1,5 см. всима се салатка, нарязва се, отгоре се драпират аспержите, и варени яйца на четвъртинки, филетирани на ситно нарязани домати. поръсва се с пиниеви ядки, леко затоплени в сух тиган, да порозовеят. дресинг от зехтин, малко олио от магарешки бодили или орехово, бял балсамов оцет, половин варен жълтък, разни зелени мерудиики.........адски ефектно и вкуснуст голяма  chefможе и авокадо да се добави ма мъж ми не го яде. той кво ли яде де Sickобида е за кулинарният ми талант, ма това е друга тема Joy
ааааааааааа, и суши правя със зелени аспержи

впрочем водата в която се варят аспержите е много полезна. естествен диуретик е. най добре да се варят във вода с малко сол, една щипка захар и една лъжичка масло.

# 7
  • Мнения: 6 243
В Стара Загора - кеф ти трюфели, кеф ти аспержи! Изобилие  Laughing

По темата: ям, но не готвя. Ям ги приготвени, по заведения, не в родния ми град. Тук се консумират свински уши на скара предимно.

# 8
  • Мнения: 4 138
ммммммммммм-до стара загора има едно село-хрищани маи се казваше-там един приятел най редовно открива забравена ракия в мазето си. интересното е че за мезе обаче няма свински уши на скара, а шкембе Twisted Evilи туршийка. а иначе в старозагорското метро има доколкото знам за празници и трюфели и аспержи, просто трябва да си поръча човек.............метро по цяла европа има идентични артикули/това е политиката на концерна Mr. Green

# 9
  • Мнения: 6 243
В Метро по Коледа наистина бяха докарали един голям трюфел в бронирана кутия, струваше колкото няколко мои заплати. Laughing Аспержи не съм виждала там, дори и консервирани, а иначе често пазарувам от този магазин.

В интерес на истината, в БГ има разлика в зареждането на Метро магазините в страната - установявала съм го, като сравнявам софийския и пловдивския с нашия тук.

А шкембето няма какво да го споменавам - то е по-популярно от киселото мляко. Wink

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 686
 На един курс по английски преподавателката ни казваше/а тя обикаляше много света/, че в Италия умеели да приготвят аспержи по превъзходен начин. В Мюнхен съм виждала да се продават на много места, в Испания пък съм опитвала на салати, до добра рецепта с аспержи до сега не съм опитвала.
"Мерси" за рецептата от Италия. Ако знаете други подобни италиански рецептички с аспержи моля споделете

  bouquet

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
е кво кат са 1000 лева килото-то ти трябват за порция по 5 грама. обаче са божествени
Ами да ида да си купя 2-3 трюфела тогава Joy
Знам че се слага по малко, но на мен ми приличаха на барабонки hahaha викам си аде сега нема нужда да давам пари за барабонки Joy
По темата ако някои се интересува има зехтин и оцет с аромат на бял трюфел на Борхес Thinking Мисля в най-скоро време да ги пробвам Whistling

# 12
# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Да оспамя, че ми стана драго Mr. Green
Не ти ли приличат на барабонки,а Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 956
Готвя свинско с аспержи, ама понякогя ги няцелвям едне дървени тякива, целулозни... То в Бъргария естествено няма да ни продадат най-доброто... Трюфели не съм готвила, яла съм по заведения и на коктейли манджи с трюфели... И като индианец в началото тайничко ровех да си извадя само трюфел, ама те явно слагат по една троха на чиния  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт