Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Терминът ми за раждане е 26-ти март, но за сега бебчо е много мъничък, освен това е и седалищно разположен. По препоръка на наблюдаващият бременността ми лекар е най-добре да родя със секцио (предвид, че е опасно седалищно при първа бременност) и то в клиника с добри неонтолози, защото най-вероятно бебето ще има нужда от по-интензивни грижи. Но ако раждам със секцио, това означава, че ще е най-късно до към 19 март. Почти няма време. Затова моля ви, препоръчайте ми къде има добри специалисти, които при раждането да могат да окажат адекватни грижи за мъничкото човече.
Цитирай

Пловдив

Най-добрите неонатолози са във ВМИ. Всички лекари от неонатологичното отделение са чудесни хора като на първо място е завеждащата отделението доц. Мая Кръстева. Там спасиха синът ми роден в края на 7-ми месец едва 1,5 кг.
Какво значи, че бебето е много малко? Нали знаеш, че понякога на ехографа може да се сбърка за размерите, особено ако бебето е много подвижно.
Цитирай

Пловдив

Какво значи, че бебето е много малко? Нали знаеш, че понякога на ехографа може да се сбърка за размерите, особено ако бебето е много подвижно.
Ами последните десетина седмици почти не расте, расте но с много малко. Гледахме го и на 4Д във ВМИ и отговаря по размери на 31-32 седмица, а аз съм вече в 37-ма. Според доктора може и да се роди просто по-дребничко от останалите, но има риск все пак да е един вид недоносено.
Много ми е притеснено  Crying or Very sad Още повече, че и със секциото ще се роди и по-рано.
Цитирай

Пловдив

При кой ходиш на преглед? Това си е доста голяма разлика 5 седмици все пак. Имай предвид, че бебетата 31-32- ра седмица са с тегло до 1800-1900 кг. Да не би да ти е сбъркан термина?
Цитирай

Пловдив

При д-р Бабаков. А термина няма как просто да е объркан. То си беше шампион, като по учебник си отговаряше за седмиците до към шестия месец. Но после полека започна да забавя растежа. Нямам никакво обяснение защо Sad
Цитирай

plovdiv

Д-Р Търнева от ВМИ,страхотен лекар
Цитирай

Пловдив

И аз мисля че във ВМИ са най-добрите неонатолози.Там родих моето сладко момченце и съм много доволна от д-р Нещерова(тя все още гледа моето момченце),много внимателна и добър лекар за мен.Успех и дано съм помогнала Hug
Цитирай

аз мисля, че най-добрите са в окръжна болница, но това разбира се е просто мнение. ето ти малко инфо: http://www.bgmedicine.info/bolniciv.php?key=78
Успех!!!
Цитирай

Пловдив

Какво стана? Направи ли си консултация и с друг гинеколог?
По отношение на болницата да допълня, че във ВМИ също така е по-добра техниката от тази на Окръжна.
Тук не искам да коментирам отношението към родителите, защото не е толкова важно, но тъй като имам опит и
с двете болници отново мога да кажа само ВМИ!!!
Цитирай

Пловдив

Ами за сега ме планираха за секцио за 19-ти във Весела. Уж били нормални нещата, но ако евентуално имало сериозен проблем можело да ме транспортират във ВМИ.
« Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 17:30 от lubricant »
Цитирай

Пловдив

Щом бебето ти изостава с толкова седмици,съветвам те да не рискуваш с Весела.Те сами са ти го казали.
Цитирай

И аз съм доволна от д-р Търнева от ВМИ
Цитирай

Пловдив

Ами за сега ме планираха за секцио за 19-ти във Весела. Уж били нормални нещата, но ако евентуално имало сериозен проблем можело да ме транспортират във ВМИ.
Не рискувай с Весела. Аз родих там преждевременно и транспортираха бебето във ВМИ, но мина поне 1 час докато се случи това. Във Весела нямат нужната апаратура, имат просто обикновен кувиоз. Между другото много странно как може нещата да са нормални при изоставане 5 седмици? Дано да грешат. Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.