А медийните недоразумения?

  • 2 683
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 866
Две теми за форумските правопис, правоговор и право-логика се въртят на първа страница на Клюкарника. Нито дума обаче няма за бълвоча, с който ни заливат медиите. Сред любимите ми изцепки е "електродомакински уреди", което Гала наложи на мястото на "домакински електроуреди".
Вижте какво открих в днешния "Стандарт":

Тук бяха близките на пострадалите мъже, както бащата и сестрата на издъхналия майстор-копач Живко. Двамата запалиха свещ в памет на своя син и съпруг.

# 1
  • Мнения: 8 769
Тук бяха близките на пострадалите мъже, както бащата и сестрата на издъхналия майстор-копач Живко. Двамата запалиха свещ в памет на своя син и съпруг.
hahaha hahaha hahaha
Е тия пък са толкова много....безбройни просто. Да се чудиш до квалификация на журналистите ли е или до лоша работна схема.
Не случайно Господари на ефира са толкова популярни.

# 2
  • Мнения: 3 423
случайна грешка.
журналисти - кьопави, коректори - слепи,
дежурен редактор - пиян, главен редактор - липсващ.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 866
случайна грешка.
журналисти - кьопави, коректори - слепи,
дежурен редактор - пиян, главен редактор - липсващ.

Леле, колко случайности са се случили да се случат наведнъж! hahaha

# 4
  • Мнения: 3 423
случайна грешка.
журналисти - кьопави, коректори - слепи,
дежурен редактор - пиян, главен редактор - липсващ.

Леле, колко случайности са се случили да се случат наведнъж! hahaha

Колко й е на случката да й се случат, нали така.

# 5
  • Мнения: 920
Ами аз да се изкажа като върла комуниска. Едно време се изискваше образование, култура, и много речева култура да станеш журналист. Или ТВ водещ. Наказанията били жестоки. Макаренковски. Глоби.
Гала каква е - красиво селско момиче с амбиции. Какво е учила, какво е завършила.
Слави - идолът. Амбициозен селянин. Няма лошо. Но научи нещо.
Днес гледах Бареков. Не млъкна. Не даде въможност  да се изкажат. Порасна му работата.
Да не говорим за светския лъв Евгени Минчев.
Ма поне НБУ да си бяха платили да завършат.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
Ами случва се...Аз съм имала изцепки  Blush...слава Богу, редакторакта имаше зорко око. Но може би не е случайно, че вече не пиша.  newsm78

Ето ви малко уникални заглавия от българската преса:

Пришиха език от задник
Австралийско племе се пречиства с пърдене
Кораб изтърва ТИР в морето
Бяла, слаба, девствена и богата = 10 бона
Французин с 5-а титла по плюене на охлюви
Няма кой да опрашва САЩ
Мъж получи ерекция от гаражна врата

# 7
  • Мнения: 1 937
Не съм съвсем по темата, но ...
Ужасяват ме говорители разни, с проблем при произнасяне на звука Л.
Все по-често попадам на книги от популярни издателства, гъмжащи от правописни, технически и прочие грешки...

А в букварчето за 1-ви клас на дъщеря ми, снощи прочетох това:
"Щерко, кажи на щерка си да каже на щерка си, че плаче щерка й"!

Нищо нередно, освен ако не започнеш да пресмяташ на колко години е някоя от щерките... Wink
Че е скоропоговорка, ясно, ама детето задава въпроси!

# 8
  • Мнения: 2 309
Ето тема за мен, приятно ми е да се запознаем - 3-то поколение телевизионен работник  Sunglasses точно снощи гледах новините на бтв, една от началните новини беше за Вальо Топлото, ей това как ме дразни, може ли в централна информационна емисия да се споменава човек с неговия  псевдоним, а не фамилия, това Нощен труд ли е или национална медия, или когато се случи трагедията в мината в Перник, в първата емисия предупредиха, че кадрите не са за хора със слаби нерви, а на следващия ден нищо не казаха, а ги натресоха направо в ефир.

Що се отнася до грешките на водещите - едно време говорителите бяха шепа хора, преминаваха през обучение, а сега тв са толкова много, че който не е поискал той не  е водещ; от опит ще ви кажа как се избира водещ или репортер на предавне в светая светих - БНТ /защото каквото и да говрят някои, тя е стожера в Бг/ - студенти се взимат на стаж, изкарват 1 месец и после остават като лица в тв, и как не като заплащането е толкова ниско, че само студенти се навиват да работят. Безхаберието е тотално.

# 9
  • Мнения: 4 555
"Щерко, кажи на щерка си да каже на щерка си, че плаче щерка й"!

Нищо нередно, освен ако не започнеш да пресмяташ на колко години е някоя от щерките... Wink
Е, ако е някоя ромска фамилия, в която бабата е на 26, прабата на 40 и т.н.

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.......... от опит ще ви кажа как се избира водещ или репортер на предавне в светая светих - БНТ /защото каквото и да говрят някои, тя е стожера в Бг/ - студенти се взимат на стаж, изкарват 1 месец и после остават като лица в тв, и как не като заплащането е толкова ниско, че само студенти се навиват да работят. ...........

И други начини има  Mr. Green

Както обаче, все още има и хора с нужното образование и интелект, преминали през съответното обучение. Конкретно за БНТ говоря  Wink

Не можем да сложим общ знаменател и да заключим "Всички журналисти са такива!"  Naughty

# 11
  • Мнения: 8 769
Не съм съвсем по темата, но ...
Ужасяват ме говорители разни, с проблем при произнасяне на звука Л.
Аз също. Венелин Петков и Гена Трайкова са ми от "фаворитите".
Телевизионерите не могат да се научат да говорят, ние искаме грешки да не правят... Crazy

# 12
  • Мнения: 3 423
барем са убави.
гледала ли си TV Monde в 8 ч.
виж там какъв крокозъбъл има.

# 13
  • Мнения: 8 769
барем са убави.
гледала ли си TV Monde в 8 ч.
виж там какъв крокозъбъл има.
Убави са, спор няма. Аз за говора им говоря. Голяма лигня. Sick
Това TV Monde нищо не ми говори, ама щом има крокозърбели няма и да го търся, да не си развалям от сутринта деня  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 423
TV5 франсета

Общи условия

Активация на акаунт