Някой знае ли повече за азооспермията???

  • 17 684
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 422
Здравей Розали първото ни лечение беше 3 месеца 18 вида билки и хапове Money което даде нулев резултат даже спермограмата беше още по-лоша Sick. Отидохме в София при Кацаров според мен е добър лекър Peace макар, че и неговото лечение не даде резултат 3 месеца на оксибор и прегнил инжекции при което разбрахме , че нама смисъл вече от хапове и други излишни мъчения. Диагнозата Му беше ИКСИ нама друг начин сега действаме Tired. На мене ми направиха лапароскопия за сега нямам проблем да видим какво ще стане Embarassed.
УСПЕХ    bouquet  bouquet  bouquet

# 46
  • Мнения: 2 422
Защо ти трябва да го измисляш това е глеупаво човека си разбира от работата щом е казал????Пожелавам ти теста да мине добре да имаш най-хубавите трабички

# 47
  • Мнения: 290
Rozaly проблемите ви ми са до болка познати.Ние сме също с тази диагноза/по-точно съпруга ми/.Опитахме лечение при проф.Цветков,за съжаление неуспешно.Не помня точно през какви процедури минахме,но със сигурност имаше биопсия.
Не знам какъв съвет да ти дам - мога само да споделя опит, но ще стискам палци всичко да е наред за ИКСИ и тръбите ти да са отлични.
  bouquet

# 48
  • BG
  • Мнения: 793
Момичета, стискали сте палци, тръбите ми са проходими  дпктора каза, че мже да говорим за инсеминация още този месец  Grinning

# 49
  • Мнения: 939
Браво! И на мен така, ама ще се наложи, май този месец да пропусна, че по мои сметки точно, когато ще ми е най-необходим - той ще отсъства.

# 50
  • Мнения: 1 441
Момичета, стискали сте палци, тръбите ми са проходими  дпктора каза, че мже да говорим за инсеминация още този месец  Grinning
Розали, донорска инсеминация ли?
Защо не видите дали няма сперматогенеза в тестисите и да пробвате с ИКСИ? Възможно е да си заченете свое биологично дете.

# 51
  • BG
  • Мнения: 793
BAN, донорска инсеминация. При мъжът ми няма и един открит смерматозоид дори и след центрафугиране  Cry  ФСХ му е двойно увеличен. Последно ни дадоха шанс 15 % да открият нещо при биопсия, но от там пък не се знае колко добър и на какво ниво ще е материала. Ще се запишем и за биопсия, но ни препоръчаха да не пропускаме този месец, защото вероятността да стане е по- голяма след цветната снимка. А пък и аз съм на 30 и не съм в перфектното състояние, цяло щастие за мен е, че тръбите ми са проходими. Утре сутринта съм пак на преглед и незнам какво да правя  ooooh! А пък и изобщо не е сигурно, че ще стане от тази инсеминация, така че да пробвам май, а ?  newsm78

# 52
  • Мнения: 4 306
rozaly , успех ви пожелавам!  Зная колко ви е било трудно да го приемете. Дано имаш късмет и да стане от първия път!

# 53
  • Мнения: 1 950
rozaly, аз също пожелавам успех и браво и на двамата за бързо взетото решение. Има хора, на които им трябват години за да узреят за това  bouquet.
Силно, силно стискам палци да стане от първия път Hug Praynig

# 54
  • BG
  • Мнения: 793
И ние решихме да не изпускаме никакви шансове. Имам подкрепата на половинката, сега остава да се молим  Praynig

# 55
Здравей rozaly, аз не пиша тук, но чета постоянно. Тъй като, при нас е същият проблем искам да те посъветвам да направите и генетична консултация в Майчин дом. Една от причините за азооспермия е наличието на генетичен проблем, а именно носителство на муковисцидоза. Генетиците ще ви насочат за конкретното изследване. Те ще изчислят и каква е вероятността за раждане на бебе с такова носителство, ако резултата е положителен. Дано не е!!!! Тогава вземете решение дали да направите донорска инсеминация или ИКСИ. И все пак, довери се на специалист по репродуктивна гинекология за това решение, което да вземете заедно. Напълно е възможно да има живи сперматозоиди при биопсия.  При мъжа ми е така. Ние направихме досега едно ИКСИ - успешно!, но поради други причини направих спонтанен аборт в 14 седмица. Сега ще правим друго... Радвам се на факта, че мъжа ти е съгласен на донорска инсеминация. Все пак чакането да се сбъдне общата ни мечта е важен фактор.  Пожелавам ти успех каквото и решение да вземете!

# 56
  • BG
  • Мнения: 793
Инсеминацията е за утре. Честно казано и аз съм объркана. Незнам дали има нещо общо, но първият му братовчед е със същият проблем  Sad  Та към кого да се обърнем за тези генетични изследвания?

# 57
След като вече е настрочена инсеминацията просто действайте  и успех!!! Пък нищо не пречи след време, когато решите да имате второ дете да направите тези изследвания. Генетичната лаборатория се намира на 13 и 14 етаж на Майчин дом - София. Обади се на телефоните там, може директно и на ръководителя - проф. Кременски. Страхотен човек! Негови координати има тук и в дир-а. А за първия братовчед на мъжа ти само мога да кажа да си направи този тест. По майчина или бащина линия са братовчеди? Мъжа ти има ли брат или сестра?

# 58
  • Мнения: 4 306
Само да допълня, дори да се докаже че мъжа ти е носител на мутация, водеща до муковисцидоза, то той най-вероятно е хетерозиготен носител. Което от своя страна значи, че най-важно за вашето дете е дали ти си носител на такава мутация. Сравнително често се среща такова носителство, в порядъка на 1:25. Болестта е тежка, но се проявава при положение, че и двамата родители са носители.
Изследването в МД на ДНК съпруга ти струва около 100 лв, отнема около месец.
Вие някакви генетични изследвания правихте ли: микроделеции на У хромозомата, цитогенетичен анализ за кариотип?

# 59
  • BG
  • Мнения: 793
не, никой досега нищо не ни е казвал, икакви изследвания не сме му правили освен ФСХ. Просто доктора ни каза, че няма шанс, каза да не спазва никакви диети, да си пие алкохол, никакви лекарства нямало да му помогнат  Cry

Общи условия

Активация на акаунт