Не слагайте от ваксините в поликлиниките !

  • 4 429
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 498
Този призив е за всички , които не са ваксинирали детето си или им остават още реимунизации.
Тези общи ваксини, които се предлагат от здравната каса са супер измислено нещо , с много странични ефекти, така просто държавата си измива ръцете, че полага "грижи за нашите деца".
Вчера поставихме (на 1 г. и 6 мес.) реимунизациона полиомиелит и ДТК в поликлиниката, вечерта и цяла нощ се борих с температура.... Sad , в момента също има и ми е много притеснено.
Днес случайно срещнах един познат лекар  на улицата и му разказах накратко, а той ми вика :"Вие луди ли сте, аз на моето дете никога не бих сложил такова нещо, а и да не мислиш , че някой нормален лекар би го направил, защо не си купи от ваксините с които работи целият цивилизован свят, има ги в аптеките"....и през цялото време ме гледаше с опулени очи и ме пита пак, " Ама наистина ли слагаш от тези ваксини на твоето дете?
Ами да, слагам за съжаление , защото не се бях замислила по сериозно за това..... сега много ме е яд, направо ще се пръсна....., че си играя на тото с живота и здравето на детето ми.
Мисля, че трябва по някакъв начин да се обединим и да спрат да се изполват в България тези чудовищни социалистически ваксини ! #2gunfire

# 1
  • Мнения: 656
То вярно, че в аптеките вадят ваксините от хладилника, ама преди това изобщо никой не ми гарантира как е транспортирана от фирмата-производител до хладилника на аптеката....
Същото е и за хладилника на педиатърката.

Поради тази причина не слагам и противогрипна ваксина - дори самата ваксина да е добра, то идеята за "хладилен транспорт", особено когато се внасят от 7 години канцерогенни фъстъци, не ми се вярва да бъде изпълнена по предписания.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
То вярно, че в аптеките вадят ваксините от хладилника, ама преди това изобщо никой не ми гарантира как е транспортирана от фирмата-производител до хладилника на аптеката....
Същото е и за хладилника на педиатърката.

Специално за ваксините няма как да не ги съхраняват на правилните температури, държат ги в хладилници!
 Никога не съм ползвала ваксини от Здравната каса, по препоръка на педиатърката си, за което съм и много благодарна!

# 3
  • Мнения: 1 014
И аз не съм слагала от ваксините на ЗК - ДТК и полиомиелитната, купувала съм ги от аптека  на Търговска лига - те ги внасят в Б-я и се предполага, че имат понятие от съхранение и транспорт на тези продукти. Но например МПР не може да си купиш от вносителите, защото по-принцип би трябвало да има заявка за внос от МНЗ - това ми обясниха на мен. Така че - нямаше как - сложих от тази на педиатърката.
Бих искала да попитам за последния 5-ти прием на полиомиелитната ваксина (слага около 2 год.), който сега вече ЗК го осигурява вече в инжекционната форма  - тук някъде пишеше, че е отменен от вакс. програма - вярно ли е?

# 4
  • София
  • Мнения: 498
Да вярно е отменен е със сигурност, но аз днес го разбрах , а лекарката явно не го е и знаела.

# 5
  • Мнения: 7 186
Лекарката беше ли те информирала, че има вносни ваксини, които можеш да закупиш по желание?
Учудвам се и за това, че не е знаела за отмяната на приема на полио на 2 г.

# 6
  • София
  • Мнения: 498
Не не ме имформира за вносните ваксини, за тях аз разбрах в последствие.
А за отмяната на полиото и аз съм изумена, че не знае....аз еджа днес го разбрах от форума....
ама как ме е яд само , че сложих тея тъпи ваксини.

# 7
  • Мнения: 7 186
Не не ме имформира за вносните ваксини, за тях аз разбрах в последствие.
А за отмяната на полиото и аз съм изумена, че не знае....аз еджа днес го разбрах от форума....
ама как ме е яд само , че сложих тея тъпи ваксини.

Ами ето за това ме е яд, защо някои педиатри не информират хората, че има и вносни ваксини, каква е причината? Откъде, аджеба, обикновените хора да знаят, че има и други ваксини, освен тези, полагащи се по касата? Познавам хора, които са карали по ЗК и въобще не знаят, че съществуват вносни ваксини, защото няма кой да им каже. И не всички четат по форумите, нито са длъжни да го правят.
За полиото- още преди една- две седмици бях при моето джипи и специално попитах за приема на полио на 2 г. възраст, каза че е отменен. Затова се учудвам, че твоето не знае.

# 8
  • Мнения: 2 197
А вие защо мислите, че педиатрите слагат "социалистически" ваксини. Досега всички ваксини, които съм сложила на детето си (на 10 месеца е) са били "вносни" и то на известни фирми. Винаги са вадени от хладилник и никога дъщеря ми не е имала каквато и да било реакция след ваксина. Вярно, че си зависи от детето, но осигуряваните от Здравната каса ваксини са същите като тези, които се продават в аптеките. Не виждам защо трябва да се обвиняват лекарите. Когато има алтернатива ти дават право на избор.

# 9
  • Мнения: 619
НЕ СЛАГАЙ ТЕ ВЪОБЩЕ НИКАКВИ ВАКСИНИ!
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПОЛИКЛИНИКАТАА ЛИ СА ИЛИ СА КУПЕНИ ОТ АПТЕКАТА!

# 10
  • Мнения: 2 821
НЕ СЛАГАЙ ТЕ ВЪОБЩЕ НИКАКВИ ВАКСИНИ!
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПОЛИКЛИНИКАТАА ЛИ СА ИЛИ СА КУПЕНИ ОТ АПТЕКАТА!

който както си прецени така ще действа...по-спокойно...
аман от агитации във всяко отгошение Stop

# 11
  • София
  • Мнения: 903
Аз пък на моето дете му слагах всичките ваксини от тези по ЗК - никога не ми е вдигала температура. Виждала съм в поликлиниката как преди да ни сложат ваксината я вадят от хладилника. Не виждам защо е цялата тая истерия покрай тия ваксини - вносни, "социалистически" и т.н.?  Нас са ни ваксинирали едно време с къде-къде по-некачествени ваксини от тези в поликлиниките, пък не сме умрели, нали?

Все пак това е въпрос на личен избор. Не виждам защо изобщо трябва да се правят агитации в това отношение. Всеки може да се информира - личен лекар, Интернет, вестници и специализирани списания  и т.н. и да прецени кое е по-добре за детето му.

# 12
  • Мнения: 197
Звучи като реклама

# 13
  • Мнения: 4 111
Добре, кажете, как да кажеш на баба рускиня лична лекарка, заела роля на педиатър, която позва едновремешни методи че искаш други васкини. Тя не каза че има друга възможност. От вас разбирам. Другата седмица трябва да ни бие първа ваксина (не броя тези в родилния дом) и ако ми кажете как да действам ще съм благодарна. Та аз дори не знам какво ще бият на детето. Само знам че той тогава ще стане на 40 дни и ваксината ще пристигне в кабинета й предния ден. Направо ме шашнахте.

# 14
Ваксините крият много рискове. Ти сама трябва да прецениш искаш ли да ги поемеш. От другата страна е въпроса ами ако се разболее точно защото не е ваксинирано? Но това , което трябва да знаеш е че можеш да откажеш поставянето на ваксина на детето ти. твоят педиатър трябва да знае това както и да те информира  от къде можеш да купиш т.нар. "жива" ваксина , която се понася много по лесно от децата, крие по малко рискове, но не се поема от ЗК. Цената на една ваксина (за един прием) е около 300лева и ако започнеш с нея трябва с нея да продължиш и трите приема. Тази ваксина е комбинирана и включва и минингит.

Общи условия

Активация на акаунт