Отговори
  • Мнения: 259
Мили мами, от вчера следобяд забелязах, че кърмата ми е по-малко количество /изцеждам се и давам в шише/, дори не шуртят всички каналчета както преди... Sad

Питам: мога ли пак да увелича количеството?
Ако да - как?

Или това си е до организъм и нищо не мога да направя... Sad

Благодаря...

# 1
  • Мнения: 259
Мили мами, от вчера следобяд забелязах, че кърмата ми е по-малко количество /изцеждам се и давам в шише/, дори не шуртят всички каналчета както преди... Sad


Питам: мога ли пак да увелича количеството?
Ако да - как?
Възможно ли е да е само временно явление?
И дали аз нещо не съм сбъркала?!? /например предишния ден се изцедих само два пъти, наложи ми се, иначе през 3-4 часа/

Или това си е до организъм и нищо не мога да направя... Sad

Благодаря...

# 2
  • Мнения: 259
Исках само да добавя някои въпроси, а без да искам съм цитирала себе си... Joy

# 3
  • Мнения: 5 391
Темата ти е за кърмаческия, там ще получиш ценни съвети Peace

# 4
  • Мнения: 489
 Храни се добре, почивай си, т.е не се претоварвай, пии повече сокове, мляко, течности. Слагай детето по- често да суче, и на двете гърди. Аз кърмих 9м и половина, имах два такива случая, но след като преминаха, кърмата пак беше достатъчна. Не се отказвай да кърмиш и не започвай веднага с адаптирани млека. При мен единия път беше намаляла за около 2-3 дни, взех АМ, но той не искаше да го пие дори.
Освен това ако се откажеш, със сигурност няма да продължиш кърменето. А както е известно, колкото по- дълго кърмиш, толкова по добре за детето. Кърмата е най- доброто което можеш да му дадеш! Аз спрях, защото имаше доста зъбки вече и ме хапеше много...Има и едно семе което се вари и се пие, но не се сещам ленено ли беше или копър newsm78, попитай в аптеката те знаят...
Успех, дано всичко премине по- бързо и да продължиш с кърменето newsm10

# 5
  • Мнения: 545
Продължавай да изцеждаш по график - през 3-4 часа.
Възможно е наистина намалението да е в резултат на по-малкото изцеждания предния ден, както и на умора и други фактори. Важното е да не се отказваш.

# 6
  • Мнения: 259
С нетърпение очаквах отговорите ви.

Чувствам се много зле, само за това мисля и се притеснявам /а надали така си помагам всъщност.../

Благодаря ви.

Ще опитам да се успокоя, да не се шашкам и да съм позитивна...

# 7
  • Мнения: 1 321
Здравей  Hug
Най- напред наистина се успокой кърмата ти не може да спре току така.Както са ти казали и другите слагай бебчо по-често на гърдата,пий лактогонен чай/има български и на Хипп/ те са много добри освен много течности яж и ядки особенно орехи те специално на мене много ми помагат.Може и да изцеждаш за да ги стимулираш повече.
Успех и не се предавай. Hug

# 8
  • Мнения: 259
Аз в никакъв случай няма да се предам, нито искам да давам АМ...

Ще опитам всичко, за да кърмя максимално.
А съм доста упорита...

Направих всичко необходимо, за да ми дойде кърмата /като родих/ и сега съм готова пак, щом се налага...

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Все още нямам личен опит, но от четене на книги и ходене на уроци за родители знам, че колкото повече кърмиш/помпиш, толкова повече ще ти се увеличава кърмата.

Успех!

 Peace Peace

# 10
  • Мнения: 34
Яж сурови ядки - аз наблягах на суров лешник и бадем - резултатът ще е налице още след 3-4 часа, поне при мен беше така.Не се шашкай, почти всички кърмачки минаваме през това да ти по-намалее кърмата.Аз вече 7 месеца кърмия и ми се е случвало 3-4 пъти да ми намалява за 2-3 дни , но  после вс.е ок.Успех!!  Peace

# 11
  • Мнения: 851
Здравей и от мен! Значиии първо това което ти се случва в момента най вероятно е криза на растежа или лактационна криза /те доста си приличат/. Но и при двете се получава следния случай - бебето пораства рязко за няколко дни или седмица и за това му нарастване се нуждае от повече кърма. В резултат то изсуква всичкото мляко на мама, но въпреки това то не му е достатъчно. Затова през тези 2-5 дни /най много седмица, че при различните деца е различно/ то изглежда непрекъснато гладно, а майката вижда, че гърдите й са меки и в тях няма кърма и решава, че кърмата й е намаляла. Това изобщо не е вярно - просто бебето вече се нуждае от повече и искайки да суче през цялото време /може да даваш ако трябва и през 1.30 часа и то и от двете гърди/ то си увеличава количеството кърма. Както са казали другите мами кърмата е на принципа колкото повече суче бебо, толкова повече произвеждат гърдите. Съответно като отминат тези няколко изтощителни дни гърдите вече произвеждата достатъчно мляко, за да задоволят нарастналите нужди на бебето, то се успокоява, майката вижда че пак има кърма и също се успокоява. Минава се отново към стария график на кърмене и всичко си е както преди. Такива кризи има на 10 тия ден, на 3 и 6 та седмици, около 3 тия и 6 тия месец. Така че спокойно, това е нормален, природен процес, целящ да задоволява нуждите от кърма на бебето съобразно променящите му се нужди. За да се успокоиш още влез в библиотеката на "Кърмене и захранване на бебетата" и прочети за кризите в растежа и лактационните кризи. И в никакъв случай не почвай с АМ, имаш си достатъчно кърма!!! Успех и пиши пак ако има някакъв проблем!  Hug

# 12
  • Мнения: 9 467
TarikMom е права-колкото повече кърмиш-толкова повече стимулираш лактацията.
Храни се пълноценно, пий повече течности/забрави за бозата-само ще дебелееш от нея/
А почти мигновен ефект за увеличаване на кърмата-варено жито или ако не го обичаш-изпий водата в която е вряло. Аз бях шашната как се "препълних" след като бях яла въпросното..не знаех за този му ефект Peace
Успех, кърми си бебето възможно по-дълго..полезно е и за двама ви!  bouquet

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Купи си т. нар. "лактогонно средство" (ау, как тъпо звучи). Приготвя се като чай, съдържа копър, анасон, резене и кориандър. МНОГО помага. Българско е, цената му е около лев и нещо. Доколкото знам има и някакво чайче на ХИП, но не съм го ползвала. Успех!

# 14
  • Мнения: 2 891
Здравей  Hug
Най- напред наистина се успокой кърмата ти не може да спре току така.Както са ти казали и другите слагай бебчо по-често на гърдата,пий лактогонен чай/има български и на Хипп/ те са много добри освен много течности яж и ядки особенно орехи те специално на мене много ми помагат.Може и да изцеждаш за да ги стимулираш повече.
Успех и не се предавай. Hug

Моля ви, недейте така с ядките, те са алергени!

Общи условия

Активация на акаунт