Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Здравейте, майчета.

Синът ми е на почти 5 години. От няколко месеца ми се оплаква, че сънува кошмари. Казва, че не сънува нищо друго освен тях. Вкъщи не му давам да гледа гадни и страшни детски, още повече пък филми за възрастни. Повече четем книжки, но и в тях гледам да няма страшни неща. Но пък в детската градина не ги знам какво им пускат на DVD-то, а всеки следобед, когато си взимам детето ги заварвам да гледат филмчета.
Говорим си с детенцето ми, аз му обяснявам, че няма чудовища, той казва, че знае, но си ги сънува и го е страх...
С мъжа ми никога не се караме, не си викаме, не бием детето. Е, случва се да му се скараме, когато не слуша, но това смятам, че е нормално.
Нямам представа на какво се дължат тези сънища. Случвало ли се е и на вашите деца? Дали според вас трябва да го заведа на психолог? И ако не, то по какъв начин да му помогна сама.
Цитирай

Пловдив

И при нас има такъв "проблем". Моята дъщеря постоянно сънува, че с мен се случват някакви ужасни неща - или някой ме убива, или падам, или някой ме гони, или се разболявам ... абе все гадни истории. Често даже проплаква насън. Интересно, че си спомня всичко в подробности. Или пък другият вариант са сънищата със зверове и чудовища. И на мен ми е чудно на какво се дължат тези сънища  newsm78 Ние също не се караме помежду си и отношенията ни са прекрасни между трима ни вкъщи. Постоянно се стремим и мисля, че успяваме да покажем на детенце, че страшно много я обичаме. Разбира се без да прекаляваме и да стигами в крайности. Нито е удряна, нито обиждана ... Че е чувствителна и емоционална спор няма. Може би е от това.
Цитирай

Като малка се справях по следния начин. Вдигах възглавницата, представях си съня и слагах възглавницата отгоре. После заспивах. Действаше много  Peace
Цитирай

София

Нормално е в тази възраст децата да "осъзнават" по-страшните си сънища и по този начин несъзнателно провокират повторенията им. Това е период, който отминава, от това което пишеш, става ясно, че правиш всичко необходимо детето да го преодолее. Няма страшно
Цитирай
Здравей,опитайте да си измислите някакъв положителен герой или добро човече,за което ще знаете вие и детето,и което ще пази малкия през ноща ,като няма да позволи той да сънува лоши сънища или да му се случи нещо лошо.Можете да оставяте чашка с водичка или нещо друго под креватчето,като си казвате, че когато малкият заспи, човечето ще идва,ще пие водичката и ще бди над съня му до сутринта.Някъде бях чела за това,но не си спомням къде,за да ти го цетирам с точност.
Цитирай
Благодаря ви, момичета! Ще пробваме всичките варианти.
Цитирай

sofia

Ния също казва, че сънува страшни неща особено змии.
Даже през нощта в сънно състояние, така изпищя и се разрева пак на сън. Аз не я будя, защото са ми казвали, че не е хубаво.
Сутринта преди да се събуди пък изпищя и от това се събуди. На въпроса ми какво сънува, тя отговаря, че не помни.
Така сме вече почти една година.
Цитирай

Пловдив

По сериозно се заинтересувай  как прекарва времето в детската градина. Как се държат с детето учителките, децата и пр. Аз бях редовно наказвана в детската градина в една тъмна стая, съвсем сама. Като имаш предвид че на детска градина тръгнах на 2 год. и 6 мес. Но незнайно защо не казвах на майка какво става в градината и тя разбра чак като започнах да сънувам непрекъснато кошмари и да пищя насън. Естествено вдигна учителките на балон в градината. Затваряха ме защото мразех да рисувам и отказвах категорично, исках да пея. Надявам се сега нещата да не стоят така в градините, но съм виждала с очите си скоро как едно дете постоянно тормози детето на моята приятелка като го щипе и върви след него постоянно. Ако не спрат кошмарите те съветвам да отидете с детето на църква и да запалите свещички, ако си вярваща. Лично аз като сънувам кошмари намирам спокойствие само така, като се помоля на бог.
Цитирай

в пространството на любовта

Не съм дошла на ваща(дет' се вика), но си мисля, че тези кошмари са нещо съвсем нормално за децата на тази възраст. Страхът от тъмното, от вещици и духове е също нещо, през което минава всяко дете. Просто смятам, че е период, който ще отмине.
Важно е и как подхожда родителят.
При мен нямаше разбиране в това отношение и когато помолвах да ми оставят лампата светната ми биваше отказвано категорично, въпреки молбите и плача. Заспивах много трудно, с голям ужас. В следствие, този период при мен продължи неестествено дълго. Confused
Просто продължавайте да бъдете спокойни, разбиращи и любвеобилни с детенцето. Това е ключът.   bouquet
Цитирай

София

Моят Боби също сънува, явно не кошмари обаче, вероятно е още малък - нощта на 7 срещу 8 се събудих от неговият смях на глас, отварям очи, а той спи  Love толкова се развълнувах, че едва заспах след това  Love Love Love
Цитирай

София

Хубаво е, че обръщате внимание.
Аз също бих се позаинтересувала какво се случва в градината, децата понякога са много свенливи и се затварят в себе си, не споделят някои незначителни на пръв поглед неща, но които са ги впечатлили дълбоко.
Продължавай да се отнасяш все така внимателно, ще се справиш   bouquet
Цитирай

London, Sofia

Ами в една друга тема установи на какво се дължат...така мисля. Дано нещата се оправят бързо Hug
Цитирай
Да, причината е тормоз в детската градина от страна на един хулиган и една възпитателка.
Цитирай

София

Аз като малка, точно в тая възраст, сънувах адски много кошамри. То не бяха Баби Яги, не бяха страшни къщи, че падам с асансьора, че се пързалям по парапета на стълбите и изхвърчам...  ooooh!
Не помня някой да ме е тормозил, да съм имала някакви неприятности, даже и на детска не ходех  Shocked Гледаха ме майка ми и баба ми и по цял ден играех безгрижно. Very Happy
Мисля, че е от възрастта  Confused
Цитирай

в пространството на любовта

Аз като малка, точно в тая възраст, сънувах адски много кошамри. То не бяха Баби Яги, не бяха страшни къщи, че падам с асансьора, че се пързалям по парапета на стълбите и изхвърчам...  ooooh!
Не помня някой да ме е тормозил, да съм имала някакви неприятности, даже и на детска не ходех  Shocked Гледаха ме майка ми и баба ми и по цял ден играех безгрижно. Very Happy
Мисля, че е от възрастта  Confused

И аз това исках да кажа. Примерът, който си дала е показателен.   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора