Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Имам крем супичка от коприва, но малко се притеснявам да дам на детенце.Някой може ли да ми каже дали има някаква опасност или да дам без проблем?
Цитирай

мисля,че няма проблем-копривата е полезна
Цитирай

Изобщо не се притеснявай!
Копривата е обработена, няма какво да му стане на бебо, а пък има доста желязо Peace
Аз правих коприва с ориз и на син ми много му хареса-той е на 1г и 3мес., нямаше абсолютно никакви проблеми.
Само ако супата ти е застроена с цяло яйце, а не си давала-тогава от белтъка да не стане беля..иначе нема какво.
Цитирай

СОФИЯ

Можеш да даваш коприва.Много е полезна.
Цитирай

София

Можеш да дадеш.
Цитирай

И коприва и спанак давам.Много ги обича. Peace
Цитирай

Правя редовно на децата ми супа от коприва.
Те много я обичат и я хапват с охота.
Цитирай

София

И аз мисля,че няма проблем да даваш Peace
Цитирай

sofia

Ние сме по-малки от вас и още не хапвали коприва,но в книгата на проф. Лиляня Трифонова пише ,че е подходяща за над 8 месечна възраст.Така че спокойно може да я давате.
 Smile
Цитирай

Можеш да дадеш.Ако обаче я даваш само заради желязото-няма смисъл.Човекът не може да усвоява желязото от коприва,спанак и подобни.Това го могат преживните животни.
Цитирай

Mediterraneo

Имам крем супичка от коприва, но малко се притеснявам да дам на детенце.Някой може ли да ми каже дали има някаква опасност или да дам без проблем?

Нали не говорим за инстантните крем- супи?! Иначе и  аз съм съгласна, че можеш да даваш  Peace

...Човекът не може да усвоява желязото от коприва,спанак и подобни.Това го могат преживните животни.

Това пък за сефте го чувам  Thinking
Цитирай

Някъде на път....

Можеш спокойно да даваш - достатъчно голямо е детето.
Цитирай

София

Тя е много полезна дори за по-малки бебета! Peace
Цитирай

София

Човекът не може да усвоява желязото от коприва,спанак и подобни.Това го могат преживните животни.

Откъде имаш тази информация?
Цитирай

Не помня вече,отдавна беше като го четох.Засичала съм на няколко места такава информация (едно от тях беше някаква класация на най-големите заблуди или митове,не помня вече,свързани с ежедневието ни).Причината-строежа на растителната клетка-наличието на клетъчна стена.
Човешкият организъм може да си набавя желязо от храни от животински произход-черен дроб,яйца...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора