Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 март 2007, 21:13 ч.

Бременност и полип

• 385
  • 9
  •   1
Отговори
  • варна
Здравейте!Искам да попитам тези, които са имали полип по време на бременността си, кога сте го махнали-по време на бременността или след раждането и дали сте имали някакви проблеми?Благодаря!

# 1
  • в края на града
Ами зависи, гинекологът какво съветва? Аз имах, бяха ми казали, че може да се махне евентуално към 13г.с., но с нарастването на матката, тя започна да го притиска, той намаля и изчезна... Индивидуално е...

# 2
  • София
Къде е полипа - в матката или в шийката? И колко е голям?
Доколкото знам т.к. полипа е вид тумор, отделят се някакви токсини които могат да навредят на плода.
Полипа може и да е причина за незабременяване. Не съм чела да се маха по време на бременност.

# 3
  • Тук и Сега
Няма стра6но.Може и да е на плацентата и като роди6 6те се утърве6 от него или пък 6те из4езне сам.И на мен ми бяха открили в на4алото на бремеността,така и не се разбра кога из4езна.Родих си нормално и леко.

# 4
  • varna
на видеозон вижда ли се?

# 5
  • Стара Загора
С първата бременност имах.Беше на шийката.Отстраниха го в началото на четвъртия месец. Аз имах и постоянно кървене.Не се притеснявай.

# 6
  • варна
Откриха го при вземане на цитонамазка и гинекологът ми иска да го махне сега, в 4 месец.Аз се притеснвам от спонтанен аборт, защото ми каза, че има такава вероятност.Засега нямам оплаквания, т.е. полипа не кърви, но и аз избягвам сексуални контакти именно, за да не предизвикам кървене.

# 7
  • Стара Загора
Не му е тук мястото да напиша как спомогнах за отстраняването му.Няма да стане спонтанен аборт,не мисли такива неща.

# 8
  • варна
Благодаря, red poppy!В понеделник съм при друг специалист, за още едно мнение.А можеш ли да ми кажеш как ти го отстраниха- чрез хистероскопия ли?

# 9
  • Стара Загора
Не.Дори и без упойка го направиха,но аз както вече казах,се бях "постарала".Неудобно ми е да описвам пред всички как точно.Много бързо мина всичко.Иначе ме държаха 45 дни преди това.За нищо.5 дни след като го отстраниха,ме изписаха.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт