Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора

Здравейте, мили мами! Дълго мислех дали да пусна или не тази тема но... щом я четете... Дали ще открия отговор на въпроса си тук...незнам, но ще ви разкажа какво ми се случва.
   Напоследък много трудно ми идва (но слава богу ми идва Smile ), от около 5 месеца поддържам Т 37,2-37,4 Ходих на какви ли не специалисти, нищо не ми откриват нередно из организма. Само щитовидната ми е доста увеличена. Започнах прием на щит.хормони - 3 месеца. В сряда бях на контролен преглед при ендокриножката, по повод оплаквания. Та при мен се получава следното. Както съм си спокойна, стомаха ми става на топка и ме обзема някакво притеснение (да не кажа паника) и ми става много горещо около сърцето,  започва страхотно сърцебиене, в същото време по крайниците усещам студенина. След това започвам да треперя. Тогава сърцебиенето спира, а треперенето може да продължи и час, през това време ми се гади, но не губя съзнание... Очаквах, че е от щитовидната, но според лекарката не е от нея. Вярно е, че напоследък ми се случиха поредица от много неприяни случки, но така ми е ставало и преди да се случат тези неща. Просто, ако преди тези неща, това чувство ми се е случвало един път на ден, сега вече ми се случва 2-3 пъти на ден. Чувствам се срината, смачкана... И постоянно в мен живее някакъв страх...просто е жестоко! Страх за детето ми, за близките ми, за мен самата... Не искам да съм такава...какво става със мен?
Дали не съм психо?  Crazy Какъв ми е проблема според вас? Имам ли нужда от някакъв лекар?
Цитирай

Варна

описваш много неприятно състояние мила ,каквото и да е  май има нещо  и на нервна почва
пиши на бърди макар че се занимава с деца може да те насочи какви изследвания да се направят .
Цитирай

Температурата ти може да от жлезата,а може и да е на психична основа.Тези симптоми ,които описваш ми говорят на претоварен емоционално организъм,защото и аз съм изпадала в същото положение.Имаш нужда от почивка,спокойствие и да спреш да мислиш за болести.Ако имаш възможност отиди на почивка със съпруга си някъде и като се върнеш ще видиш ,че всичко ще е различно.Нищо срамно няма да отидеш и на психолог,с който да разговаряш за емоциите и чувствата си.Наистина ще се почувстваш по-добре.
А тази температура в кои часове на денонощието я вдигаш и всеки ден ли?
Цитирай

Същите симптоми имах аз когато се разболях от депресия.Страх,непрекъснат страх и треперене,безсилие и безпомощност.Абе всичко което си описала !
Според мен потърси първо психотерапевт .И в никакъв случай не си мисли че нещо ти има.Просто както тялото се разболява,така и душата се разболява и в това няма страшно.Още повече,съдейки по аватара ти си преживяла наистина нещо много тъжно...
На мен лично ми помогна хомеопатията.Ако искаш пробвай.Но в никакъв случай не оставяй така нещата,може да се задълбочат !
Успех и знай че винаги можеш да разчиташ на подкрепа !  bouquet
Цитирай

Габрово

Това са пристъпи на тревожност.Изживявала съм го.Обърни се към психиатър...което не означава,че си психо  Peace.
Цитирай

Направи си консултация с кардиолог - ЕКГ, ЕХО на сърце, невролог. Ако не си правила,...де...
Цитирай

варна

Не знам какво мисли твоята лекарка , но аз мисля че всичко това се дължи на щитовидната жлеза.Майка ми имаше абсолютно същите проблеми, когато беше болна от тази болест.... Thinking Аз мисля че трябва да се консултираш и с други лекари...
Цитирай

Благодаря на всички които сте ми отговорили!   bouquet
Penelopa.san и аз си мисля, че всичко е от щитовидната жлеза. Дори на своя глава спрях хормоните които пиех от 3 дни и не ми се е случвало това усещане. Незнам в понеделник пак ще ида при ендокриноложката със резултатите от хормоналните изследвания.   bouquet
karil, със невролог нямам консултация, макар че отдавна мисля да посетя такъв.   bouquet
Helen-mama, за Т - няма определени часове в които да се вдига, постоянно е така леко завишена. Преди месец спрях да я меря, мислех че като не я меря ще спадне от самосебе си, но не е спаднала. Ходила съм на скенер на бял дроб, ехо на коремни органи... нямам проблеми никъде. Незнам от къде идва и защо не спада. Вече не спада и от температуропонижаващи, така че, спрях да пия и тях.   bouquet
Може и на нервна почва да е...незнам, ама не е много приятно  Confused
Много сте мили момичета! Благодаря ви!  Hug
Цитирай

София

На мен ми става нещо подобно с изтръпването на крайниците, почти до безчувственост като ми пада кръвната захар. С вафла и шоколад се оправям за нула време. Thinking
Цитирай

София

Аз също имам такава Т, само че понякога имам и болки в мускулите. Чувствам се като изцедена. Правила съм какви ли не излседвания и ... нищо. И аз се чудя дали не енещо на психична основа? Ама пък  може ли и Т да се поддържа на психична основа??? newsm78
Цитирай

Ето, какво открих със google:

Паническо разстройство

Основната проява са повтарящи се пристъпи на паника ( особено засилена тревожност до степен на ужас ). Те не се ограничават до определена ситуация или обстоятелства и поради това са непредказуеми. Пристъпите траят няколко минути, но понякога и по-дълго. Могат да се повтарят с различна честота.
Основните симптоми на пристъпите на паника са : внезапно сърцебиене, болки в гърдите, чувство на задушаване, световъртеж, изпотяване, гадене и др. Почти винаги се появява вторичен страх от смърт, загуба на контрол или обективна опасност.
Паническата атака често е последвана от траен страх от нова атака. 

http://www.cognitive-therapy.org/center.html

Разбрах вече какво  ми има Smile
Цитирай

София

Елеонора, при мен има установено панич. разстройство и синдром на Хашимото /щит.жлеза/.Убедена съм ,че двете си вървят в повечето случаи ръка за ръка.Знам какво ти е на сърчицето и душичката ,но моят съвет е на първо време да се опиташ да си починеш ,да се разнообразиш /както са те посъветвали момичетата по-горе/ и ако положението е същото ,взимай мерки -психотерапевт,хомеопатия...Аз пих антидепресанти 2 пъти ,като освен страх от спирането им и едно лъжливо спокойствие-друго ...тц Crying or Very sad.В момента пия есенциите на Бах и се чувствам добре.желая ти успех ,това не убива ,но усещането е много мъчително!! Smile
Цитирай

Пловдив

Това което описваш хич не ми харесва!
Все симптоми на Базедова болест.Бързам да кажа , че не съм ендокринолог, но е добре да изследваш FT3/FT4 , hTSH , TRH и гама камерно изследване и тогава да ти поставят правилната диагноза.
Накратко - повишеното ниво на тироидни хормони води до нарушения във функцията на множество системи и органи:
- сърцебиене , разкрачено кръвно 160/70 и т.
- нервни разстройства
- повишена температура за сметка на енергията за функциониране/топло ти е и си отпаднала/
- влажна,кадифена кожа и т.н.
Пиша ти тия неща не за да те стряскам или да се правя на велик , а защото смятам , че информираността е важна и ще можеш да подсетиш доктора тактично /все пак и доФторите са хора и някой път позабравят нещичко/ Peace
Успех!
Цитирай

Елеонора,разбирам те добре... За мен най-доброто лекарство идва от самата себе си. Трябва да успееш да се пребориш със страховете си- да се помириш с тях, а не да воюваш. Говоря за страховете, а не за проблемите! Необходимо е да оставаш сама със себе си по-често, за да успееш да изровиш дори от дъното на душата си това, което те тревожи. Да направиш сериозна равносметка, да прецениш силите си без да ги надценяваш, да прецениш доколко и по какъв начин можеш да се пребориш с проблемите, да решиш трябва ли ти помощ-каква и от кого- и къде да я търсиш. И ако трябва да я потърсиш. И този процес трябва да продължава динамично с промените на положението, в което си. Непрекъснато да се опитваш да си в реалността и в никакъв случай,ама в никакъв да не отпускаш въображението да те тревожи. Опитай се да наложиш контрол над емоциите, поне доколкото е възможно. Може да звучи на някого изтъркано, но това е моят опит.
Цитирай

Бай Фадър, на мен само FT4 ми изследват, вече 2 пъти. В норма си беше и преди да започна да пия euthyrox, и 3 месеца след като го пих всеки ден пак си е в норма.
В края на краищата...дали всичко е от щит.жлеза или нещата са на психическа основа...?  Thinking

abigale, *smile*, благодаря за думите! Хубаво сте написали всичко! Подейства ми като стимул!   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора