Дайте идея как да я отуча...

  • 1 335
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
... да ми вика от някоя от другите стаи. Има този навик дъщеря ми, може би аз съм виновна, защото дълго време откликвах на повика Rolling Eyes Пример: Върша си аз някаква работа в кухнята, а тя от съседната стая крещи " Мамоооо, може ли това? ", " Мамооо, моля те донеси ми онова ! ".
На моменти се усещам, че нервите ми не издържат Confused Говорих с нея, един час промяна и после същото. Обясних, че колкото и да вика няма да има ефект ако не дойде до стаята в която съм и не каже с нормален тон какво точно иска. Не се получава Tired А е вече голяма...Мислех, че с обяснения ще разбере, но уви...знае си нейната. Моля ви, дайте идея за някакъв подход.

# 1
  • Мнения: 5 393
Амиии.... ако имаш нерви, остави я да вика и не и отговаряй.Накрая ще дойде при теб и ще те попита нормално.Успех!

# 2
  • Мнения: 15 619
Имаме такива ситуации.
Оставям го да си вика на воля, в случай че не ме разбере от първия път... и пак му отказвам категорично да отида в кухнята например и да му напълня чаша вода, при положение че той се справя чудесно и сам.
Ще свикне и дъщеря ти, особено ако я молиш по-често тя да ти донесе нещо. Аз и това вкарвам в действие.

# 3
  • Мнения: 4 665
Точно това с чашата вода ми е любимо Confused
 
Luna, не става момиче. Вика си периодично и пак не се мърда да вземе това, което и е нужно Tired

# 4
  • Мнения: 15 619
Не казвам, че е лесно, ама ние сме си виновни....
С памук ми вади душицата моят хубостник.
От девет дола вода ми носи само и само да стане на неговата...
В момента си мерим инатите, а такива ситуации бол всеки ден...
Иначе е много грижовен, милозлив, та тая струна дърпам от време на време...
 

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 076
Точно това с чашата вода ми е любимо Confused
 
Luna, не става момиче. Вика си периодично и пак не се мърда да вземе това, което и е нужно Tired
еми , остави я да си вика, да видим до кога ще продължи "периодичността " й Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Точно това с чашата вода ми е любимо Confused
 
Luna, не става момиче. Вика си периодично и пак не се мърда да вземе това, което и е нужно Tired
Все едно аз съм го писала за моята Дария. Вика си и на мен за съжаление не ми издържат нервите и отивам-нищо не нося, разправяме се и след малко пак...

# 7
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Щом няма ефект от обяснения, явно ще трябва да потраеш викането без да откликваш на желанията и. Вероятно ще е шумно и продъжлително, но друг вариант не виждам.

# 8
  • Мнения: 1 608
Аз бих направила така - отзававам се на повикването с думите напр. "Аз съм кухнята, ако искаш нещо ела там". Струвами се, че ще има ефект. При нас помогна и няколко мощни "Нищо е чувам, ела да ми кажеш тук". Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Аз бих направила така - отзававам се на повикването с думите напр. "Аз съм кухнята, ако искаш нещо ела там". Струвами се, че ще има ефект. При нас помогна и няколко мощни "Нищо е чувам, ела да ми кажеш тук". Simple Smile
Добра идея! Благодаря ти ще пробвам! Peace

# 10
  • Мнения: 2 700
Аз лично отговарям "Не те чувам. Ела да ми кажеш за какво става дума."
Или просто мълча.
НО, аз съм по-голям инат от нея  Embarassed

# 11
  • Мнения: 4 665
Пробвах го това Sad Върши работа за определен период от време и после пак почва да вие.

# 12
  • Мнения: 8 999
"Временното оглушаване" определено върши работа. Моите крещят като заклани ако няма реакция от моя страна и най-накрая, щат не щат, идват да си кажат желанието. Много усилия ми костваше, да знаете. Не защото ми ставаше мъчно, че се дерат като диви животни, а защото много мразя да се крещи. Но вече почти съм овладяла ситуацията.

# 13
  • Мнения: 5 877
Никакво внимание. Или съответно провикване "Не те чуваааам!"

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе аз чат-пат изпълнявам и по някои нейн каприз, че все пак и тя е насреща за моите такива.
За това акъл не мога да дам.

Общи условия

Активация на акаунт