Как готвите броколи?

  • 22 644
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Ами аз обичам да си правя макарони с броколи и синьо сирене.
Сварявам макароните. Броколите направо замразени ги нарязвам на цветчета и ги задушавам в масло и те си пускат сока. И после добавям настъргано синьо сирене и топено сирене и става сос, с който заливам макароните.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
броколите ги ям само задушени. Слагам ги в тиган с няколко капки зехтин + вода. Похлупвам и оставям да се задушат за 15 мин. После ги поливам със сока на един лимон. Понякога натъргвам отгоре синьо сирене. Това нещо го ям почти през ден и не ми омръзва.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 569
Ние в къщи броколито го обичаме така:

Първо го сварявам за кратко в микровълновата - 500 г за около 6-7 мин. с много малко вода. После в намаслена тавичка изсипвам броколито и между розичките и отгоре слагам топено сирене, топено-пушено сирене, синьо сирене и най-отгоре много настърган кашкавал. Запичам във фурната докато се зачерви кашкавала.

Става много вкусно, особено за любителите на сирената.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Пресни - сварявам, нарязвам на дребно и си правя различни салати с майонеза, горчица, някакво пушено месо ит.н
Замразени, ако са - задушени с масло - за гарнитура.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
В къщи ни е любима (вкл. и на дъщерята)

Крем-супа от броколи със сирене

Замразени броколи един пакет сварявам в подсолена вода. Изцеждам и пасирам. Връщам на котлона като добавям прясно мляко и масло, понякога и съвсем малко чесън на прах. Може да се подправи и със зелената вегета или пилешки бульон.
При поднасяне се поръсва с натрошено сирене.

# 20
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Какви вкусотии  newsm22
Аз си ги правя задушени, отгоре слагам малко черен пипер и настъргвам кашкавал, лимонов сок.
Вторият вариант е, като са леко задушени, ги нареждам в една тавичка, отгоре сос бешамел и запичам за 10 минути.

# 21
  • Мнения: 1 440
Броколите ги задушавам с малко сол, чер.пипер, масло, пасиран чесън и къри Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 238
Ммм, страхотни идейки намерих тук.  bouquet Още довечера ще се възползвам. Wink

Мога и аз да добавя 2 рецепти:

Задушени зеленчуци: задушавам моркови - ситно нарязани в микровълновата (с капак); като поомекнат добавям броколите. Изплаквам със студена вода и добавям кубче зеленчуков бульон, малко масло или маргарин и кисели краставички, нарязани на ситно.

Броколи в картофи и няколко вида сирене: пак в микровълновата в огнеупорна тенджерка с капак задушавам картофи (нарязани на кубчета), броколи, малко вода, сол, риган. Когато е почти готово добавям сирене, кашкавал, топено сирене, т.н.

Общи условия

Активация на акаунт