Как готвите броколи?

  • 22 640
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 679
Моля за съвет, как приготвяте пресни и как - замразени броколи.
Ако купувате замразени - каква марка предпочитате? Какви подправки използвате?
Имам много рецепти, но нещо не правя както трябва.

Прочетох колко са полезни, а и в ресторант съм яла гарнитура от броколи - чудни са.

Но няколко пъти вече опитвам да приготвя - не става вкусно. Купувам от замразените - да не би това да е проблема?  newsm78

Приготвяли ли сте ги с уред за готвене на пара? Как точно?

# 1
  • Мнения: 420
Първи начин:
панирани - сварени, потапят се в разбито яйце и се пържат.

Втори начин:
Нареждам ги в намеслена тавичка, добавям нарязани моркови, поръсвам с малко чесън и евентуално вегета, заливам с мляко и сметана, поръсвам с кашкавал и пека във фурната.

Според мен няма значение дали са пресни или замразени, но все пак пресните ги предпочитам.
В Метро ги продават пресни целогодишно.

# 2
  • Мнения: 14 469
и аз много обичам броколи. Grinning
ето няколко идеи:
1. задушаваш ги /аз ги слагам полу размразени/ в олио докато хубаво се запържат- десетина петнайсет минути. преди да ги свалиш от котлона ги заливаш със соев сос и ръсиш хубаво с джинджифил.
2. слагаш ги в тавичка и отгоре изсипваш смес от готварска сметана и една суха супа. наливаш малко водичка и печеш около половин час.
3. задушено броколи със сметана става като сос за спагети или пък задушаваш пилешко месце на хапки, добавяш броколито и накрая сметаната - става като основно ястие. черен пипер и джинджифил си слагаш на вкус.
майка ми го прави в уред за готвене на пара, става хубаво но само като за гарнитура или основно ястие ама ако си на диета. Wink
това е. успех Peace
да добавя че аз готвя само замразено. никога не съм купувала прясно

# 3
# 4
  • Мнения: 1 679
Благодаря ви на всички  smile3525

Сега отивам да се вихря в кухнята.

# 5
  • Мнения: 2 955
Аз правя картофено пюре с броколи в микровелето.Купувам замразени броколи-слагам няколко заедно с 2-3 обелени и нарязани картофа,поръсвам с пикантина и задушавам в микровелето.КОгато са готови ги намачквам с краве масло и сирене и става много вкусно пюре:)

# 6
  • Мнения: 108
Независимо дали са замразени или пресни те са едни и същи, т.е. сурови са. Аз ги завирам за ок. 2-3 минути, заедно с пресни моркови, нарязани на жулиени и малко царевица, след това ги отцеждам и запържвам в 2 с.л. маргарин, добавям грах от буркан или сварен предвалително, но малко повече от броколите, така отново 2-3 мин., не е необходимо да омекват много и  да си сменят цвета, овкусявам с чер. пипер и сол. Това е за гарнитура, хубаво е да се срвира топла.

# 7
  • Мнения: 62
Аз ги завирам , отцездам и поставям в  плаке, след което разтварям 1кофичка заквасена сметана с малко зехтин и вегета в тиган, изсипвам върху тях, отгоре настъргвам си синьо сирене

# 8
  • Мнения: 27 524
И пресни и замразени по един и същи начин - задушавам си ги в зехтин или олио и с една кафена чашка зеленчуков бульон. След това си ги иям или така, или си ги заливам с гъбен сос или с кисело мляко. Пробвах и запечени с кашкавал на фурна, но ми стават жилави и по-безвкусни.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дали, ако ги бланширам и ги сложа да се запекат с МОЦАРЕЛА ще се получи нещо Confused?

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
За моцарелата мисля че ще е по-добре да я прибавиш когато са ти готови броколите, знам ли.

Аз ги обичам много сварени на пара, след това в тавичка заляти със сос бешамел и поръсени с кашкавал - и всичкото това запечено за малко, да се разтопи кашкавала. Фантазия е  chef

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
и аз много обичам броколи. Grinning
ето няколко идеи:
1. задушаваш ги /аз ги слагам полу размразени/ в олио докато хубаво се запържат- десетина петнайсет минути. преди да ги свалиш от котлона ги заливаш със соев сос и ръсиш хубаво с джинджифил.
2. слагаш ги в тавичка и отгоре изсипваш смес от готварска сметана и една суха супа. наливаш малко водичка и печеш около половин час.
3. задушено броколи със сметана става като сос за спагети или пък задушаваш пилешко месце на хапки, добавяш броколито и накрая сметаната - става като основно ястие. черен пипер и джинджифил си слагаш на вкус.

Ансолютно по същия начин ги правя и аз- само дето запичам в тавичка прясно броколи, замразеното го правя задушено или със сметана Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Дали, ако ги бланширам и ги сложа да се запекат с МОЦАРЕЛА ще се получи нещо Confused?

Да, нали има пици с моцарела и се пекат отначало. Обаче и някакво сосче ще ти трябва, така сухи борколи с моцарела  Thinking

# 13
  • Мнения: 2 655
Нашит любими:

БРОКОЛИ, КАРФИОЛ И МОРКОВИ СЪС СОС БЕШАМЕЛ


Необходими продукти:

1.   ½ кг. броколи;
2.   ½ кг. карфиол;
3.   4-6 моркови;
4.   100 гр. масло;
5.   2-3 с. л. брашно;
6.   ½ л. прясно мляко;
7.   200 гр. кашкавал;
8.   3 ч. л. сол;
9.   1/2. ч. л. черен пирер.

Начин на приготвяне:

Броколите и карфиола се накъсват на позички, а морковите се нарязват на по-едри кръгчета. Кипва се около 2 л. вода с 2 ч. л. сол и зеленчуците се слагат за 10 минути за да омекнат.
В предварително намазана тавичка с масло се нареждат като се разпределят еднакво.
В отделен съд маслото се запържва с брашното и като стане със златист цвят се долива бавно прясното мляко. Слага се сол и черен пипер на вкус и готовата сгъстена смес се добавя към зеленчуците в тавата.
Пече се в умерена фурна. След около 30 минути се слага настъргания кашкавал и се запича и с него.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Замразените броколи слагам в намаслена тавичка, поръчвам със сос от кашкавал и прясно мляко и пека 20-30 мин. в предварително загрята фурна!

Общи условия

Активация на акаунт