Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 март 2007, 20:02 ч.

Има ли мами на оперирани от херния деца?

• 19 900
  • 151
  •   1
Отговори
  • близо до София
Синът ми е на 15 г.Ще ни оперират от ингвинална херния  края на месеца в Пирогов. Д-р Васко Коцев ще ни оперира.Нямам представа какво трябва да носиме, никога не сме оставали в болница. Не знам за по-големите деца дали разрешават майките да останат с тях като придружител и ако не дават дали ще ме пуснат непосредствено след операцията да си видя детето. Нищо не ни казаха и каква ще е упойката - синът ни предпочита да заспи и нищо да не помни, а пък аз много се притеснявам от пълната упойка.Ако има мами на дечица, които са оперирани вече от херния, ще се радвам да споделите.

# 1
Силви, съжалявам че сте стигнали до операция.
Не мога да ти помогна относно тази операция. Само ще ти кажа, че знам как се чувстваш, защото и моето дете беше оперирано на 31.01.2007 в Пирогов, само че в детската урология.
Та каквато и операция да е - все си е упойка. Тя е малко страшна. По скоро излизането от нея. Някой буйстват, други повръщат, но при повечето минава леко! Пък и синът ти е достатъчно голям за да разбира какво го очаква... Съжалявам много, че ще преживеете всичко това, но ви желая много късмет и кураж на теб!
Успех!

А направиха ли ви тест за упойките?

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 20:19 от Елеонора_76

# 2
  • близо до София
Направиха ни тест,въпреки че досега не се е случвало да има алергия към нещо. Аз имах малко съмнение за аналгина, понеже като беше по-малък и с мн. висока температура имаше подуване на едното клепаче.Но не бях сигурна, само го споделих и затова направиха тест. Тук обаче още повече се притесних, защото се получи зачервяване към почти всичко, за което ни пращаха на три места да ни гледат и в крайна сметка казаха,че зачервяването е от това ,че малко повече са го драснали и има по-чувствителна кожа.В крайна сметка пише ,че няма алергия дори към аналгин.Аз обаче като майка естествено съм много притеснена.

# 3
Нормално е да си притеснена. Но щом на 3 места са го гледали...ще е добре да се довериш!  Peace Нищо ли не му дадоха да пие преди операцията? Моята щерка пи Зиртек, защото показа гранична реакция към едната упойка - нивалин, ако не се лъжа.

# 4
  • Варна
Синът ми го оперираха с пълна упойка преди 2 години-на 11 години. Докторът ме предупреди,че ще буйства, докато  излезе от упойката, трябваше да стоя до него,за да го пазя. Но не се наложи- събуди се съвсем нормално,малко побълнува- няколко думи и това беше. Оперираха го в частна болница и ми казаха,че упойката е от най-съвременните и с леки страничм ефекти. Тка че се поинтересувай от видовете упойки и ако трябва- си я купи сама.

# 5
  • варна
Здравей Силви! Оперираха сина ми от ингвинална херния на 7 години. Операцията мина бързо без лоши последствия. Възстанови се за 3 дни и на четвъртия ден караше тротинетката си. Това е бърза и елементарна операция, лекарите я наричат козметична. Аз също се страхувах ужасно, но всичко мина добре и сега остана само един белег да ни напомня за това. Излизането от упойка не е от най приятните , но за един два часа ще му мине. Следоперативният период ще бъде облекчаван с обезболяващи, така , че няма да го боли. Не се притеснявай , всичко ще е ок. Стискам ви палци! Между другото ще те пуснат при детето разбира се , ако ще и на 90 години да  е ти трябва да си при него задължително ! УСПЕХ !

# 6
  • близо до София
Благодаря на всички Ви, че ми вдъхнахте кураж.Сега съм малко по-спокойна.Изписаха нещо за пиене 3 дни преди операцията, не се чете добре май е Alrika или Aerina ,сутрин на гладно.Един ден по-рано трябва да постъпи, не знам трябва ли да носиме пижамка,чаршафи или нещо друго.

# 7
  • варна
Не знам откъде си и как са условията във вашите болници, но тук във Варна е желателно да си носим собствени чаршафи, защото болничните са ужасни.Пижама е задължително да му носиш и посуда, също и хавлийка. Не се притеснявай , ако всичко (дай Боже) мине нормално ще ви изпишат на третия ден!!! Пак ти пожелавам УСПЕХ и на теб кураж, за да му вдъхваш и на него!!! Peace

# 8
  • близо до София
От Перник сме. Ще ни оперират, обаче в София ,в Пирогов.Казаха, че две седмици преди операцията трябва да е абсолютно здрав и сега му давам Ехинацея Форте на д-р Тайс за засилване на имунитета,понеже се опитваше леко да се обажда гърлото.Не знам ,мисля това да не пречи, билков извлек е.

# 9
моят Павел беше на 1г. и 9м. когато го оперираха.лежахме заедно в болницата[а как иначе] и  всичкомина много добре.носих му пижама и дрешки за преобличане.там беше доста топло[ноември].проблемът е че след упойката си доста заден, 2-3 h не ти дават вода за да не повърнеш.моето хлапе се справи доста добре.а вие сте доста големи.въпросът е хирурга да си свърши работата.благодаря на д-р Кожухаров.успех.всичко ще се оправи.едва ли не е нормална появата на херния при момчетата.не го казвам като успокоение.но и ние минахме под ножа.като го приемат в болницата се минава при анестезиолог,които задава въпроси за предишни болести ,анестезии,алергии към лекарства и т. н.и трябва да е напълно здрав,за да го приемат.още веднъж успех Peace

-------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 14:34 от Доня Туфиня

# 10
  • близо до София
Благодаря Ви за куража момичета! Дано само да е здрав,че нещо се опитва да киха.А всъщност, защо цели 10 дни трябва да е бил здрав?

# 11
Благодаря Ви за куража момичета! Дано само да е здрав,че нещо се опитва да киха.А всъщност, защо цели 10 дни трябва да е бил здрав?

За да може после организма му по бързо да се възстанови!  Peace

# 12
  • близо до София
Наближава операцията ни.В понеделник постъпваме, а във вторник ако всичко е наред ще ни оперират.Имам проблем и няма кой да ми издаде болничен. Всеки се дърпа. Някой знае ли детската лекарка ли трябва да го издаде или от болницата в случай че не съм придружител?

# 13
  • под тепетата
Аз съм оперирана на 10 г. от херния, бях сама в болницата, защото не допускаха никой (тогава) в детското отделение.Имам 4 шева, излизането от упойка е малко кофти, защото както вече са писали не се пие вода. Затова си приготви сок от лимон и вода, топиш памук с течността и мокриш устните.За обезболяващи ще си питаш лекаря. В следоперативния период не се вдига тежко, не се правят физически усилия.Бях освободена по физкултура от комисия за 1 г.
 За болничния и аз не знам, в случай че не си придружител  newsm78

# 14
  • София
И ние със сина ми влизаме в понеделник в пирогов да ни оперират от херния.Той е на годинка и половина и май ще ни оперира доцент Бранков ама не съм сигурна.И аз яко съм се шашнала Cry
Ако може там някакси да се намерим

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт