Има ли мами на оперирани от херния деца?

  • 29 033
  • 151
  •   1
Отговори
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Синът ми е на 15 г.Ще ни оперират от ингвинална херния  края на месеца в Пирогов. Д-р Васко Коцев ще ни оперира.Нямам представа какво трябва да носиме, никога не сме оставали в болница. Не знам за по-големите деца дали разрешават майките да останат с тях като придружител и ако не дават дали ще ме пуснат непосредствено след операцията да си видя детето. Нищо не ни казаха и каква ще е упойката - синът ни предпочита да заспи и нищо да не помни, а пък аз много се притеснявам от пълната упойка.Ако има мами на дечица, които са оперирани вече от херния, ще се радвам да споделите.

# 1
  • Мнения: 1 802
Силви, съжалявам че сте стигнали до операция.
Не мога да ти помогна относно тази операция. Само ще ти кажа, че знам как се чувстваш, защото и моето дете беше оперирано на 31.01.2007 в Пирогов, само че в детската урология.
Та каквато и операция да е - все си е упойка. Тя е малко страшна. По скоро излизането от нея. Някой буйстват, други повръщат, но при повечето минава леко! Пък и синът ти е достатъчно голям за да разбира какво го очаква... Съжалявам много, че ще преживеете всичко това, но ви желая много късмет и кураж на теб!
Успех!

А направиха ли ви тест за упойките?

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 20:19 от Елеонора_76

# 2
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Направиха ни тест,въпреки че досега не се е случвало да има алергия към нещо. Аз имах малко съмнение за аналгина, понеже като беше по-малък и с мн. висока температура имаше подуване на едното клепаче.Но не бях сигурна, само го споделих и затова направиха тест. Тук обаче още повече се притесних, защото се получи зачервяване към почти всичко, за което ни пращаха на три места да ни гледат и в крайна сметка казаха,че зачервяването е от това ,че малко повече са го драснали и има по-чувствителна кожа.В крайна сметка пише ,че няма алергия дори към аналгин.Аз обаче като майка естествено съм много притеснена.

# 3
  • Мнения: 1 802
Нормално е да си притеснена. Но щом на 3 места са го гледали...ще е добре да се довериш!  Peace Нищо ли не му дадоха да пие преди операцията? Моята щерка пи Зиртек, защото показа гранична реакция към едната упойка - нивалин, ако не се лъжа.

# 4
  • Мнения: 13 512
Синът ми го оперираха с пълна упойка преди 2 години-на 11 години. Докторът ме предупреди,че ще буйства, докато  излезе от упойката, трябваше да стоя до него,за да го пазя. Но не се наложи- събуди се съвсем нормално,малко побълнува- няколко думи и това беше. Оперираха го в частна болница и ми казаха,че упойката е от най-съвременните и с леки страничм ефекти. Тка че се поинтересувай от видовете упойки и ако трябва- си я купи сама.

# 5
  • Мнения: 80
Здравей Силви! Оперираха сина ми от ингвинална херния на 7 години. Операцията мина бързо без лоши последствия. Възстанови се за 3 дни и на четвъртия ден караше тротинетката си. Това е бърза и елементарна операция, лекарите я наричат козметична. Аз също се страхувах ужасно, но всичко мина добре и сега остана само един белег да ни напомня за това. Излизането от упойка не е от най приятните , но за един два часа ще му мине. Следоперативният период ще бъде облекчаван с обезболяващи, така , че няма да го боли. Не се притеснявай , всичко ще е ок. Стискам ви палци! Между другото ще те пуснат при детето разбира се , ако ще и на 90 години да  е ти трябва да си при него задължително ! УСПЕХ !

# 6
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Благодаря на всички Ви, че ми вдъхнахте кураж.Сега съм малко по-спокойна.Изписаха нещо за пиене 3 дни преди операцията, не се чете добре май е Alrika или Aerina ,сутрин на гладно.Един ден по-рано трябва да постъпи, не знам трябва ли да носиме пижамка,чаршафи или нещо друго.

# 7
  • Мнения: 80
Не знам откъде си и как са условията във вашите болници, но тук във Варна е желателно да си носим собствени чаршафи, защото болничните са ужасни.Пижама е задължително да му носиш и посуда, също и хавлийка. Не се притеснявай , ако всичко (дай Боже) мине нормално ще ви изпишат на третия ден!!! Пак ти пожелавам УСПЕХ и на теб кураж, за да му вдъхваш и на него!!! Peace

# 8
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
От Перник сме. Ще ни оперират, обаче в София ,в Пирогов.Казаха, че две седмици преди операцията трябва да е абсолютно здрав и сега му давам Ехинацея Форте на д-р Тайс за засилване на имунитета,понеже се опитваше леко да се обажда гърлото.Не знам ,мисля това да не пречи, билков извлек е.

# 9
моят Павел беше на 1г. и 9м. когато го оперираха.лежахме заедно в болницата[а как иначе] и  всичкомина много добре.носих му пижама и дрешки за преобличане.там беше доста топло[ноември].проблемът е че след упойката си доста заден, 2-3 h не ти дават вода за да не повърнеш.моето хлапе се справи доста добре.а вие сте доста големи.въпросът е хирурга да си свърши работата.благодаря на д-р Кожухаров.успех.всичко ще се оправи.едва ли не е нормална появата на херния при момчетата.не го казвам като успокоение.но и ние минахме под ножа.като го приемат в болницата се минава при анестезиолог,които задава въпроси за предишни болести ,анестезии,алергии към лекарства и т. н.и трябва да е напълно здрав,за да го приемат.още веднъж успех Peace

-------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 14:34 от Доня Туфиня

# 10
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Благодаря Ви за куража момичета! Дано само да е здрав,че нещо се опитва да киха.А всъщност, защо цели 10 дни трябва да е бил здрав?

# 11
  • Мнения: 1 802
Благодаря Ви за куража момичета! Дано само да е здрав,че нещо се опитва да киха.А всъщност, защо цели 10 дни трябва да е бил здрав?

За да може после организма му по бързо да се възстанови!  Peace

# 12
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Наближава операцията ни.В понеделник постъпваме, а във вторник ако всичко е наред ще ни оперират.Имам проблем и няма кой да ми издаде болничен. Всеки се дърпа. Някой знае ли детската лекарка ли трябва да го издаде или от болницата в случай че не съм придружител?

# 13
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Аз съм оперирана на 10 г. от херния, бях сама в болницата, защото не допускаха никой (тогава) в детското отделение.Имам 4 шева, излизането от упойка е малко кофти, защото както вече са писали не се пие вода. Затова си приготви сок от лимон и вода, топиш памук с течността и мокриш устните.За обезболяващи ще си питаш лекаря. В следоперативния период не се вдига тежко, не се правят физически усилия.Бях освободена по физкултура от комисия за 1 г.
 За болничния и аз не знам, в случай че не си придружител  newsm78

# 14
  • Мнения: 662
И ние със сина ми влизаме в понеделник в пирогов да ни оперират от херния.Той е на годинка и половина и май ще ни оперира доцент Бранков ама не съм сигурна.И аз яко съм се шашнала Cry
Ако може там някакси да се намерим

Общи условия

Активация на акаунт