Дали така се самозадоволява?

  • 10 326
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Става въпрос за дъщерями,която е на 2г. и 3м.Отдавна си мисля да пусна тази тема,но все изпитвам някакво неудобство.И сега ми е много трудно да го опиша.
 Откакто,като бебе зопочна да се обръща и върти в леглото,забелязах,че прави много странно движение.Ляга по-корем,слага си ръчичките ниско долу на коремчето и се лашка нагоре,надолу.Прилича ,като самозадоволяване.В същото време се задъхва,изпотява се цялата.Видимо си личи,че изпитва удоволствие от това.Опитвала съм да и отклоня вниманието,но тя не проявява интерес,докато сама не реши да спре.И това продължава и сега.Случва се един или два пъти седмично.Обикновено го прави след сън,докато още се излежаваме в леглата.
 Миналия ден останах изумена,когато след тези нейни движения,почнах да я преобличам и забелязах,че отдолу цялата е подмокрена(не напикана,разбирате ме какво искам да кажа).
 Много съм объркана,възможно ли е на нейната възраст да изпитва някакво сексуално удоволствие?Трябва ли да я заведа на доктор и какъв специалист?Нормално ли е това?

# 1
  • Мнения: 705
аз ако бях на твое място, мисля че бих говорила първо с личната си лекарка ( за да разбера дали е имала други такива деца) и после със сексолог. на мен не ми звучи нормално да има сексуални нужди, не знам  newsm78

желая ти успех и дано е нещо нормално при някои деца  Hug.

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Една моя позната ми описа същото нещо при нейното дете което горе доло беше на тази възраст само че момченце и тя беше притиснена ,но от тогава не съм я питала какво стана и дали детенце спря да го прави  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 079
Не съм много на ясно .Знам ,че Фройд има книги много полезни в тази насока .
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=99825.0;num_replies=7

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 08:41 от catch

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Според мен е нормално. Тя не изпитва сексуално удоволствие, а просто удоволствие.Не разбира, че това го правят само големите, просто се е пипнала някой път случайно и й е харесало.Открива тялото си.
Моят син също си опъва пишлето, получава ерекция и видимо му е приятно, но и през ум не ми минава да го мисля за нещо неестествено!
За твое успокоение се консултирай с детски психолог.

# 5
  • Мнения: 1 802
Замислих се, ако това се случва с мойта дъщеря как ли ще го приема и възприема  Thinking Shocked Това ме шокира.
Говори за това със педиатъра ви, няма от какво да се срамуваш! Той най-добре ще прецени какво да правите от тук нататък. И аз смятам, че едва ли има нужда от сексуално удоволствие...много е малка.
 От сърце ти желая, да няма нищо притеснително в това и държание! И да я нацелуваш от мен!  Много е сладка!  Hug

# 6
  • Мнения: 2 090
Не е ненормално,със сигурност!Децата дори във вътреутробния си живот докосват гениталиите си!Скоро гледах по тв предаване в което беше засегнат и този въпрос,според една от гостите-доктор също е нормално!
Посъветвай се със специалист,но бъдете мн внимателни,защото не е мн малка и доста разбира,да не и остане спомен,че прави нещо нередно и тн и после да има друг проблем!

# 7
  • Мнения: 585
Да така е наистина децата още от вътреутробния живот при вече развито осезание изпитват удоволствие , възможно е да се самозадоволява но това не е чак толкова страшно . Имам приятелка която от две годишна се е самозадоволявала  но това по -никакъв начин не се е отразило на сексуалният и живот като възрастен човек , детето не осъзнава какво прави осъзнава просто че така му е приатно . Провери за всеки случай за инфекция , една мама скоро във форума имаше съмнение за същото а детето се оказа че е с урогенитална инфекция кандида и го е сърбяло но не  е можела да обясно точно какво му е .

# 8
  • Мнения: 9 063
Тук е дискутирана темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16984

# 9
  • Мнения: 686
Да така е наистина децата още от вътреутробния живот при вече развито осезание изпитват удоволствие , възможно е да се самозадоволява но това не е чак толкова страшно . Имам приятелка която от две годишна се е самозадоволявала  но това по -никакъв начин не се е отразило на сексуалният и живот като възрастен човек , детето не осъзнава какво прави осъзнава просто че така му е приатно . Провери за всеки случай за инфекция , една мама скоро във форума имаше съмнение за същото а детето се оказа че е с урогенитална инфекция кандида и го е сърбяло но не  е можела да обясно точно какво му е .
Много ви благодаря момичета.
По едно време и аз си мислех,че може да има урогенитална инфекция,но по друга причина ,често правим изследвания на урината и последния път бяха добри.
 Сега се замислям,дали това не започна,когато имаше бактерии в урината и по този начин да се е облекчавала.В последствие да усеща ,че и е приятно да го прави....Ох -незнам какво да мисля.
Тази вечер пак го направи.Стоях и я наблюдавах.Почнаха да се боричкат на леглото с батковците и в един момент тя се захлюпи по очи и започна да го прави.Те я закачаха,гъделичкаха,а тя се смее и продължава.
Друго,което ми прави впечетление е,че като се опитам да я обърна по-гръб или я дръпна за ръчичките ,тя се натиска много силно.
Ще се консултирам с личната,но все си мисля,че няма да го приеме на сериозно.
 Случвало се е като и кажа нещо,което ме притеснява,относно децата да ми каже:Нищо и няма,това да ви е проблема,Знаеш ли какви по-серизни неща има?
 А какво мислите за детски психолог?Дали случая ни е подходящ за такъв специалист?

# 10
  • Мнения: 9 063
Прочете ли линка, който ти пуснах? newsm78

# 11
  • Мнения: 686
Прочете ли линка, който ти пуснах? newsm78
Благодаря ти за линка-прочетох го.Това,че има и други случаи като нашия ме успокои малко.
Най-много ме тревожи това,че невиждам по-какъв начин може да се въздейства на такова малко дете ,да спре да го прави.
 Явно не е нормално да изпитва такъв вид удоволствие........

# 12
  • Мнения: 9 063
Направих ти една малка компилация:

"Ако при нея, това е много натрапчиво изразено, по- добре се консултирай с детски психолог.
В книгата на Д-р Спок този проблем е описан много добре. Характерен е за деца от 3 до 7 години. Една от най-често срещаните причини за това е "чувството за самота" у детето. Появява се при поява на нов член в семейството, смяна на жилище, ако спи в отделна стая против волята си, смяна на детска градина, изолация от страна на родителите и др. подобни. Обикновено следващият етап е да започнат да се събличат голи. Колкото и да и се караш няма как да го спреш това нещо. Трябва да отстраниш първопричината. Не се страхувай да отидеш на детски психолог. Той не задава директни въпроси на детето по проблема, а по скоро асоциативни въпроси, за да останови да ли има някаква аномалия или е традиционното, което написах по-горе.
Не се притеснявай.В момента детето ти изучава органите си.Описано е мн.подробно от Зигмунд Фройд в книгата -Теория на сексуалността."

Това е взето от Биберон:

Какво е мастурбация?

Понякога малките деца от две до четиригодинишна възраст търкат техните бедра или си играят с половите си органи и намират усещането за приятно, което е придружено с руменина по лицето. Това е известно като мастурбация. Както смученето на палеца, така и това също ще спре когато детето израстне и прояви други интереси. Отклонете го, но не го гълчете или бийте. Мастурбацията също е обичайна сред юношите. Това само по себе си не е нездравословно физическо действие, а вината, която го придружава. Дарете детето си с много внимание, карайте го да се чувства търсено и желано, и след като то е изцяло заобиколено от внимание, може да престане да мастурбира. Удовлетворението от получаване на повече  занимания, информация и внимание в и извън дома ще намали желанието на детето за мастурбация.
Както родителите, така и децата е нужно да знаят, че мастурбацията е естествен и безвреден път за сексуално удоволствие и облекчаване на чувството за сексуално напрежение. Вие трябва да се опитате да отговаряте на директните или заобиколни въпроси на вашето дете, помагайки му да се развива, информира и мисли положителено за секса и сексуалността.


Утре, когато повече мами видят темата, ще се включат с личен отпи, засега само толкова мога да помогна  bouquet

# 13
  • Мнения: 339
Ами да се включа и аз-психолог съм!
Както е споманато в горната компилация това е нещо съмсем нормално за всяко за дете-просто при някои е по-очевидно. Според Фройд детето преминава първо през орален и анален стадии, а след това - в генитален. На всеки един от тези етапи, съответната част от тялото изпитва силно дразнение, напрежение, с което освобождаване детето си доставя удоволствие и намалява тревожността. Да, децата изпитват сексуално удоволствие, което е различно и  същевременно не толкова далечно от това на възрастните. Ще ти е полезно да прочетеш теорията за сексуалността на Фройд, тъй като детето винаги ще бъде едно сексуално същество, което трябва да разбираш Wink
Макар и нормално обаче, мастурбирането не бива да бъде поощрявано или отминавано, а по много деликатен и нетравмиращ детето начин да бъде забранявано и неодобравяно /това е най-трудната част, но всеки родител решава как е най-добре да го направи Sick/. Това има значение за разбирането от детето, че живее в свят на социални норми, както и за бъдещето му нормално психично и сексуално развитие.
Ако решиш все пак да се консултираш, препоръчвам ти да не бъде с личната лекарка/освен, за да изключите уролог.инфикция/, а с психолог, който със сигурност ще е по- компетентен по тази толкова деликатна тема.
Надявам се да съм била ясна в обясненията си и поне малко да съм те успокоила Peace

# 14
  • Мнения: 686
Много ви благодаря,наистина сега съм по-спокойна.Ще го обсъдим с таткото и ще я заведем при детски психолог.

Общи условия

Активация на акаунт