питане за бубата!

  • 2 245
  • 20
  •   1
Отговори
Мили мами имам такъв въпрос на колко месеца бяха вашите момчета когато им се отвориха бубите. Нашата съвсем малко се е отворила и нашето педи ме кара другия месец да го водя на доктор да му я цепнат ли незнам, но на мен ми се струва много малък ние сега направихме 3 месеца - - караме четвъртия. Как беше при вас споделете.

# 1
  • Мнения: 1 771
Разбира се, че е рано. Млък е за това. (темата по принцип не за тук) Имаше някъде тема за това. Ако искаш се разрови в търсачката може да намериш нещо интересно.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Извинете, на кое викате "буба" newsm78

# 3
  • Мнения: 1 771
Аз мисля, че става въпрос за оголване на пацата.
Дано да съм разбрала правилно  Embarassed

# 4
  • Мнения: 640
Заголихме я изцяло в 6тия месец.Дотогава само лек масаж

# 5
  • Мнения: 532
Нищо не съм пипала.Нямам идея дали е заголена,забелена и т.н.Не само,че не е нужно,но може да бъде и вредно.
Виж закованата тема "Фимоза" в Здравния подфорум.

# 6
  • Мнения: 150
На Алекси свършихме тая работа точно около 4-5ти месец. Направи го един познат хирург в Пирогов. От него знам, че колкото по-рано - толкова по-добре, защото когато пораснат това ги травмира. Има случай, на едни познати - направиха го някъде към годинка - момченцето не беше пишкало след това цял ден от страх, че ще го боли и после не даваше дълго време да му слагат риванол и въобще да го мият. Така че Мартин смятам също да го "обработим" този или другия месец. Алекси точно след 1/2 час беше забравил всичко и се кикотеше. Иначе по време на "процедурата" доста пищеше, но неговата пишуна беше абсолютно затворена.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Извинете, на кое викате "буба" newsm78

Дъщеря ми така вика на биберона си  ooooh! И аз покрай нея  Grinning

# 8
  • Мнения: 8 242
Извинете, на кое викате "буба" newsm78

Дъщеря ми така вика на биберона си  ooooh! И аз покрай нея  Grinning
Мхм - и ние с татито викаме "буба" на биберона.
Ако е за пишлето - заголвах колкото можеше без да дърпам на всяко миене.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Педката забели пениса на моя син на 3 месеца.Плака доста,болеше го при уриниране.Вичко мина за 20 часа.Въобще не съжалявам,сега поддържам изрядна хигиена и ми е много лесно така.По принцип ползвам услугите на две педиатърки и двете бяха на едно мнение по този въпрос,доверих им се и не сгреших! Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Преди месец сестрата ни забели пишлето, много бързо му мина, на момента нищо не усети, само вечерта беше малко кисел.
Абсолютно съм на мнение, че това трябва да се направи, и колкото по - рано, толкова по - безболезнено и по - малко травмиращо.
Само, че има случаи, в които дори сред изрядна хигиена кожичката пак се сраства (снощи забелязах това при нас и оттогава меко казано съм яхнала метлата... #Cussing out)

# 11
  • Мнения: 465
Извинете, на кое викате "буба" newsm78

Дъщеря ми така вика на биберона си  ooooh! И аз покрай нея  Grinning

и ние така викаме Peace

Иначе от опит мисля, че е рано за твоето момченце такъв резултат

# 12
  • Мнения: 6 164
В здравния има много теми за фимозата.
hahaha Страшни кодови названия!!!
Първо мислех, че се пита за бибата, после се бая се почудих... Joy
Та все пак по темата за "бубите" -- аз започнах да забелвам от първия месец, до 5-6-я вече си беше забелен целия. Peace

# 13
  • Мнения: 566
Колкото по-рано толкова по-добре, не е травмиращо за детето

# 14
  • Мнения: 27 524
 Laughing ooooh!
Аз помислих за буболечка някаква  Laughing
Не се пипа нито бубата, нито чурката, нито пацата, нито пишката. Не се забелва, не се дърпа, не се цепва. Кога ли и нашите доктори ще излязат от каменната ера  Confused Rolling Eyes
Ето темата за фимозата http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

Общи условия

Активация на акаунт